Kava

Kava, vanduo, nagai ir smegenys

Jūs žinote tai, kaip turi būti? Jūs įsitikinę, kad tai, ką darote ir tai, ką jums rekomenduoja, yra teisinga? Nebūkite tokie tikri. Šiam pasaulyje visi mano, kad viską žino. Ir kai, nepaisant viso žinojimo, serga, depresuoja, matome „žinančių“ žinojimas yra mitas, kuris anksčiau ar vėliau bus paneigtas ir pripažintas klaida. Apie tai rašo Britų dienraštyje „The Telegraph“, „British Medical Journal“ (2007.gruodis, Regenstrief Institute в Aaron Kerol, Reičel Vrimen)

Kava

Kažkas pasakė, kad kavą gerti kenksminga, tačiau, pasirodo, kavą gerti yra sveika tik nereikia jos balinti pienu, nes kepenys net kelis metus laiko šį junginį savyje. Ką daryti tiems, kurie mėgsta kavą su grietinėle? Palaukti, kol bus padaryti kiti moksliniai atradimai, kurie paneigs šį atradimą. Kai kalba eina apie tyrimus, turėkite mintyje ir tai, kad dauguma kavos neigiamą poveikį įrodančių tyrimų neeliminavo fakto, kad tiriami asmenys ne tik gėrė kavą, bet ir rūkė, valgė mėsą, vartojo alkoholį. Tačiau turėkite mintyje, jog ka sužsako tyrimus, tas ir suinteresuoitas jų išvadomis: kreikeiviai kada nori vienų išvadų, o priešininkai – kitų:)

Štai tyrimai tų, kurie negeria kavos ir nemato problemų tame, jog yra nuo jos laisvi…

• Kofeinas sukelia priklausomybę, o kavoje jo yra daug.

• Kava didina kraujospūdį, todėl turintiems šią ligą sukelia problemų.

• Kavoje esantys cheminiai komponentai erzina skrandį, didina sulčių rūgštingumą, gali sukelti virškinimo sutrikimus.

• Kava (net ir be kofeino) turi didelius kraujo krešėjimą įtakojančio vitamino K kiekius – tai žalinga žmonėms su širdies ligomis.

Kava mažina miego kokybę.

• Kava gali sukelti cukraus kraujyje problemas.

• Kava suaktyvina peristaltiką, sumažina maistinių medžiagų perdavimą ir medžiagų įsisavinimą.

• Kava trukdo pagrindinių mineralų ir B grupės vitaminų įsisavinimui.

• Kava skatina dantų ėduonies vystymąsi.

• Kava skatina šlapimo išsiskyrimą.

• Kava gali sukelti naujagimių apsigimimus.

• Kava labiausiai pesticidais purškiama kultūra.

kiti mokslininkai visa tai paneigė ir atrado, kad:

• Kava didina intelektualinį aktyvumą, esant nuovargiui ar nuoboduliui.

• Kava didina sportuojančiųjų riebalų apykaitą, išlaiko smegenų aktyvumą, slopiną alkį.

• Kava slopina cholesterolio kaupimą ir mažina tulžies akmenų susiformavimą.

• Kava pasižymi kepenų cirozės riziką mažinančiu poveikiu.

• Kavai būdingos gaubtinės žarnos riziką mažinančios savybės.

• Kavai būdinga antioksidantinis poveikis, o tai sumažina Parkinsono ligos pasireiškimo tikimybę.

• Kavoje esantis teofilinas gali apsaugoti nuo astmos.

• Kava turi keturis kartus daugiau antioksidantų, nei žalioji arbata, antidepresantas, skatina protinę veiklą, gerina atmintį.

• Kofeinas išplečia smegenų arterijas ir gali padėti kovojant su migreną (visgi nereikia pamiršti, kad tas pats kofeinas kai kuriais atvejais gali ir sukelti migreną).

• Kava veikia kaip diuretikas, mažina inkstų akmenų susidarymo tikimybę.

• Dėl savo diuretinio poveikio kava taip pat mažina šlapimo pūslės vėžio tikimybę.

• Kavai, kai kuriais atvejais, priskiriamos antialerginės savybės. Kitaip sakant kava gerai veikia taip pat, kaip ir lengvi narkotikai… laikinas poveikis sukelia liguistą priklausomybę… ir kartus skonis tampa skanus arba ji pasaldinama kitu sveikatos siaubūnu – cukrumi:)

Negerkite per daug vandens

O dar yra sakoma, kad po kavos verta išgerti daug vandens, bet ar tikrai? Medicinos universiteto Indianos ekspertai patikrino aksiomą, ar tikrai žmogui reikia išgerti kelis litrus vandens sveikatos ir odos grožio vardan, kaip rekomenduoja kosmetologai, ir pasirodo, kad tai visai nepadeda, o atvirkščiai – kenkia sveikatai. Amerikiečių tyrimai atskleidė, jog visai ne vanduo palaiko drėgmės balansą organizme – žmonės gauna pakankamai skysčių ir gerdami pieną, sultis, arbatą ar kavą. Be to, nauji duomenys apie sergančiuosius pabrėžia, kad gerti pernelyg daug vandens yra kenksminga. Taip kad, pildami į save butelius mineralinio, rizikuojate daugiau sau pakenkti, nei padėti.O kiti irgi mokslininaki teigia: gerkite daug vandens:)

Mirę yra mirę, jie neaugina nagų

Dauguma „sveiko“ gyvenimo mitų neturi jokių mokslininkių patvirtinimų, jie tiesiog sukurti pagal kieno tai nuomonę. Kaip ir mitas apie tai, jog numirėliams vis dar auga plaukai ir nagai. Štai ką sako teismo medicinos antropologas Williamas Maplesas: „Po mirties kūnas netenka skysčių, ir dėl džiuvimo proceso, arba desikacijos, oda plaukų ir nagų srityse gali imti trauktis. Tai stiprų įspūdį paliekantis vaizdas, tačiau jis neturi nieko bendra su tikrove. Iš tikrųjų tai tik prasimanymas“.. Efekto paslaptis – tai, kad po mirties oda susitraukia, nes pas mirusį nebeveikia jokia organizmo sistema.

Apie kojų plaukų skutimą

Dauguma moterų gali drąsiai skusti kojų plaukelius ir nebijoti, kad nuo to jie greičiau atauga ir darosi vešlūs. Tai dar vienas mitas. Mokslininkai nustatė, kad priešingai, nei mano dauguma žmonių, plaukai po nuskutimo neatauga greičiau ir neįgyja tamsesnio atspalvio. Vešlios „augmenijos“ įspūdis susidaro dėl to, kad ataugančių plaukų galiukai yra buki. Tuo tarpu plaukų, kurie nebuvo skutami, galiukai turi smailėjančius, kūgio formos galiukus. Plaukų depiliacija vašku, skirtingai nuo skutimo, plaukelius veikia kitaip: ataugantys plaukai yra retesni, nei prieš depiliaciją, nes jos metu visas plaukelis išraunamas su šaknimi. Pasirodo, netiesa ir tai, kad skaitymas prietemoje gadina akis, rašo „The Telegraph“. Oftalmologai nustatė, kad dėl prasto apšvietimo akys gali tik laikinai nuvargti.

Smegenų pajėgumas

Kodėl gi žmonės taip dažnai prasimano visokių nesąmonių? Gal todėl, kad smegenys dirba tik 10%? Ir vėl mitas! Pasak dienraščio, šį mitą paneigė smegenų traumas patyrusių pacientų stebėjimų duomenys. Pasirodo, tomografija padėjo nustatyti, kad žmogaus smegenyse nėra visiškai neaktyvių ar neveikiančių sričių. Viskas veikia, viskas dirba, ir nereikia teisintis, neva, mums ko nors trūksta.

Tačiau…

Yra pas kiekvieną sveikas protas…. kiekvienas turi mąstymą ir logiką. Jeigu geriate kavą ir neturite energijos, tai be aišku, kai energiją iščiulpė kava iš jūsų ląstelių tuo momentu jautetės geriau, o kai ląstelės liko tuščios – natūralu, kad esate silpni, nervuoti ir pikti. Jeigu sergate silpnumu, nervuotumu, negalite pastoviai nei kilometro nubėgti, nuplaukti, baratės, esate dažnai blogos nuotaikos, aišku, kad tai, ką geriate, valgote, jums nepadeda jaustis aktyviai ir saugiai. Jūsų meniu nesukuria noro sportuoti, ir gaminti energiją judesiu, kad jos būtų daug, kad ji trykštų iš jūsų ramumo, iš jūsų aktyvumo, iš jūsų akių ir pastovios pakilios nuotaikos, kuri visada būna tik pas turinčius daug energijos.  Darykite išvadas. Ar klausytis neaiškių mokslininkų ar realiai vertinti savo meniu ir savijautą. Kava niekada nebuvo sveikas maistas. Tai tiesiog stimuliatorius…. Ir jeigu jūs tik su stimuliatoriumi galite gyventi, tai… liūdnas jūsų gyvenimas, nes esate priklausomi nuo nesveikų dalykų…

Ruošė ww.sveikata666.lt

2 Komentaras

  1. Studentui, esi jaunas pensininkas :) tie vargšai prisipirkę naftos visiems gyvenimo atvėjams, vien ant jų ir gyvi :) tabletėmis susižadina apetitą ir tabletėmis maitinasi :)

  2. as tai pirmiausia tonussan ciumpu, kai noriu atsikratyti mieguistumo ir igauti jegu

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+