Alkoholis

Kaip alkoholis naikina kūrybingumą

Yra didelis skirtumas tarp blaivių žmonių meno ir priklausomų nuo kvaišalų. Tą esminį skirtumą gali matyti tik blaivūs žmonės. Žuvis net neįsivaizduoja, kad yra skrydis ir paukščiai, nes žiūri į viršų pro vandens sluoksnį. Kūryba susijusi su žmogaus fiziologija. Kiek bus du kart du? Keturi. Ar tai yra kūryba? Ne, nes atsakymas įrašytas galvoje. Uždavinys, kurio atsakymo nėra galvoje, įjungia kūrybą. Žmogus ieško atsakymo; taip prasideda kūryba. Galvoje randasi hipotalamusas arba pagumbrio liauka, reguliuojanti emocinę būseną. Pagumbrio liaukai suveikus į kraują išsiskiria noradrenalinas – neigiamų emocijų hormonas. Žmogus ieško, pyksta, mąsto, – reikia rasti atsakymą. Ir staiga, kažkokiu tai momentu, į darbą įsijungia 15 milijardų neuronų ir randa atsakymą, kurio galvoje nebuvo. Tada pagumbrio liaukos dėka į kraują išmetamas serotoninas, kuris atsakingas už teigiamas emocijas. Atradimo metu emocijų kreivė iš karto šoka aukštyn į pliusą, o vėliau nusileidžia, tai nušvitimo kreivė. Nušvitimą registruoja prietaisai – odos varža ant smiliaus jo metu sumažėja du kartus. Taip kūryba yra susieta su fiziologija.

Stiklinė vyno ar bokalas alaus dviem savaitėm blokuoja hipotalamuso veiklą. Žmogus, išgėręs vyno ar alaus, dvi savaites, kūrybos atžvilgiu yra žemiau beždžionės lygio, kuri dar sugeba rasti kažką naujo, o išgėręs žmogus maitinasi tik senomis žiniomis.
Jeigu kartą per dvi savaites žmogus geria alų, kūrybiniai sugebėjimai išnyksta visam. Fizikas teoretikas L. Landau savo knygoje rašo: „Sykį, per Naujus Metus mane įkalbėjo išgerti taurę šampano. Po to visą mėnesį negalėjau normaliai dirbti kūrybiškai. Tik po mėnesio vėl galėjau dirbti kaip fizikas teoretikas. Mus kvailina šampanu, alumi. Pakanka kas dvi savaitės išgerti taurę šampano ar bokalą alaus, ir kūrybinės galimybės išnyksta. Paruošė www.sveikata666,lt pagal Tomsko universiteto prof. L. Popovą.

10 priežasčių nevartoti narkotikų

 

2 Komentaras

  1. Jo kyga „Alkoholis ir gyvenimas”L.E.Popovas (ru)
    Šioje nuorodoje jis yra Nr.65
    http://miroslavie.ru/optimalist/sbntd2.htm
    susiraskite jo emeilą ir pabendraukite,
    be to Internetas suteikia jums neribotas galimybes sužinoti viską apie visus, jeigu tik kai kurią tiesą neužblokavo narkotikų propogavimo tarnybos.

  2. Sveiki, būtų labai įdomu rasti daugiau informacijos apie šiuos tyrimus, bei patį prof. L.Popovą.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+