Kaip mesti rūkyti?

Rūkau jau 10 metų. Noriu mesti. Kažkada bandžiau tiesiog mesti ir nerūkyti išvis – nieko nesigavo, pratempiau keletą košmariškų dienų :? O štai dabar bandau kitą metodą – perėjau prie silpnesnių. Žinau, kad nekas, bet visgi… Ir tas pačias stengiuosi surūkyti palikdama pusę ar bent gerą galiuką. Bet sekasi baisiai. Jau keletas dienų, kaip siaubingai svaigsta galva, ir nieko negaliu padaryti – tos silpnos negelbsti. Jau ir rūkyt nenoriu, atrodo, psichologinio poreikio nėra, šlykštu kažkaip :?
Kad tik tas svaigimas praeitų – dirbti tai reikia, o mano darbas protinis, susikaupti neįmanoma. Nusprendžiau patikrinti – ar pagerės, jeigu paimsiu stipresnę. Ir šiaip nebepakeliama buvo taip jaustis, ir dirbti reikia. Taigi, prieš porą valandų nebeištvėriau ir surūkiau stiprią. Pirmus dūmus traukiant jaučiau, kaip atsipalaiduoja smegenys, nuima tą skausmą, suspaudimą, ir svaigimas dingsta. O dabar jau vėl po truputį grįžta blogumas.
Nebežinau, gal ant pleistrų pereiti. Juolab kad tikrai nenoriu paties rūkymo proceso. Jis mano priešas. Kai pajutau, kad tikrai yra šitokia priklausomybė – supykau, vos neverkiau iš pykčio. Kai pradėjau rūkyti atrodė, kad jei tik panorėsiu, tai ir mesiu :melas: Va še tau.. nesugebu. Dabar jau principo reikalu tapo – mesti. Anksčiau dar abejojau, ar tikrai noriu mesti, dabar – jokių abejonių. Negali taip būti, kad ne aš būčiau stipresnė, o cigaretės :karste: Suprantu, kad blogą laiką pasirinkau. Nemaniau, kad „metimas” gali šitaip sutrukdyti visus darbus…
Gal yra tai jau patyrusių? Ką daryti…? :cry:

7 Komentaras

  1. Kadangi esu žmogus, daugiau linkęs prie inovacijų, tai ir mesti rūkyti nusprendžiau pasitelkdamas vadinamąsias elektronines cigaretes. Ypač šiuo metu rinka yra pergrūsta jų, todėl labai lengvai galima nusipirkti nekokybišką produktą ir juo nusivilti. Lygiai taip pat buvo ir man, iš pat pradžių įsigijau cigaretę iš Sveikodūmo e-parduotuvės. Iš pat pradžiu buvo didelis efektas, pajaučiau, kad man tikrai nereikia įprastų cigarečių, tačiau po savaitės laiko produktas sugedo. Liko nusivylimas. Pradėjau vėl rūkyti įprastas.

    Kiek vėliau, dar universitete sutikau rūkantį e-cigaretę studentą, jis rūkė visai kitokį prietaisą negu turėjau aš, davė man pamėginti, tikrai patiko. Susidomėjimas vėl grįžo. Skaičiau užsieniečių forumuose, domėjausi apie e-cigaretes, kokie modeliai veiksmingiausi, ir galiausiai nusprendžiau vėl įsigyti. Šį kartą ieškojau jau mane dominančių produktų ir radau, netgi savo gimtajame mieste, Kaune. Kas man patiko, jog galima susitikti su pardavėjais ir pasikonsultuoti, taip pat jie duoda išmėginti įvairius savo produktus, taip pat man patiko ir tai, jog jie atkreipia dėmesį į klientų prašymus ir praplečia savo asortimentą jų pageidaujamais produktais. Taigi aš gavau savo norimo modelio cigaretę. Ir ka? Rūkymas visai kitas, nėr nei ką lyginti su prieš tai buvusiu. Cigaretė veikia dar iki šiolei, o rūkyti jau nebenoriu, nebent tik per balius ir tai be nikotino, tik kad garus išpučiu. Dėl to esu žiauriai dėkingas vyrukams iš Ecodumo.

    Dėl ko aš pradėjau nuo to? Tiesiog noriu išvengti bereikalingų diskusijų, jog e-cigaretė yra sh, arba turėjau nepatiko išmečiau ir t.t. E-cigaretė yra tikrai geras dalykas, tiesiog reikia žinoti ką perkate, domėtis tuo. Nes kitų atveju galite sumokėti daug už katę maiše ir likti nepatenkinti.

    Kalbant apie Ecoduma, tai jie nuolatos naujina savo asortimentą ir prietaisai pas juos vis tobulėja, dėl to galiu beveik garantuoti, jog ten sh neįsigysit. Kiek kolegų pirko visi patenkinti.

    Klausimas tik kaip mesti? Ant pačių pirmųjų e.cigarečių buvo sukurta instrukcija, kurios dabartiniai gamintojai nepateikia, nežinau kodėl… Esmė tokia, jog e.cigaretės lygiai taip pat kaip ir paprastos turi stiprumus, tai yra tam tikrą koncentracija nikotino skystyje, kuris susideda iš vandens, propilenglikolio ir augalinio glicerino. Palaipsniui mažinant nikotino kiekį galima drąsiai metų bėgyje pereiti prie benikotininio, dar pora mėn parūkius benikotininį tiesiog meti lauk e.cigaretę. Su paprastom cigaretėm taip neišeis, kadangi organizmas reikalauja netik nikotino, o ir įvairių cheminių junginių, kuriuose yra išmirkomos cigaretės arba kaip dabar gamintojai mėgsta, ypač Lietuvoje, popierius mirkomas tam tikrame tirpale, kuris turi ir nikotino, bet be jo yra daugybė cheminių medžiagų, kurios padeda popieriui degti, padidina priklausomybę ir pan.

    Taigi be viso to noriu prabrėžti, jog rūkant elektroninę cigaretę dingo kosulys, o pinigų sutaupiau 2000 viršaus Lt per metus, realiai man užtekdavo 40-50 lt ant papildų mėnesiui, kai paprastom cigaretėm tiek užtekdavo 4-5 dienom.

    Taigi, aš pasakiau iš savo asmeninės patirties kaip mesti be kančių. O ar jūs pasirinksite ar ir toliau jas keiksite, čia jau jūsų pasirinkimas. Tik jei visgi nuspręsite įsigyti, būkite atidūs, nepirkite katės maiše, pasidomėkite.

     

  2. Labai paprastas patarimas, tik galia ne visiems jis padeda, jei tu nori kazko nedaryti, tu tiesiog to nedayk, o negalvok kaip to nedaryti, kuo daugiau galvoji apie tai kaip to nedaryti, tuo tau sunkiau to dalyko nedaryti ;)

  3. Ačiū už palaikymą raud: Perskaičiau visus tris šito puslapio straipsnius apie rūkymą. Tikrai palengvėjo kai supratau kas tas rūkymas iš tiesų yra, nors ir viduj giliai žinojau, bet trūko patvirtinimo. Dabar vietoj cigarečių pakelio rankinuke nešiojuosi švarių skanių morkyčių arba :obuoliukas: :D Neslėpsiu, kad kartais labai norisi užtraukti dūmelį kai visi aplinkui :ruko: bet tapo lengviau kai pranešiau visiems savo draugams ir bendradarbiams kad esu nerūkanti, ir nei balkonuose nei prie kavinių durų su jais nebestovinėju :) dar kartelį ačiū už palaikymą ir už informaciją gelestau:

  4. Sigute, kaip smagu, kad pradėjai daryti tokius stiprius žingsnius gelestau: širdis džiaugiasi, kad taip pasiryžai realiems veiksmams :) o rezultatas kalba pats už save :) jei pasidarys sunku, prisimink sveikata.info, mes Tave palaikom :viskasliuks:

  5. Irena, ačiū. Ši savaitgali pasiėmiau draugę į gamtą ir visą diena sportavome, žaidėme kortomis, valgėme tik vaisius ir gėrėme sultis. Ji taip pat rūkanti. Kai tik kildavo noras rūkyti darėm kvėpavimo pratimus arba bėgom iki uždusimo. Nuo penktadienio nesurūkiau nei vienos cigaretės, net ir tas silpnas išmečiau į šiukšlių dėžę. Šiandien ryte, prieš išskubant į darbą vėl norėjosi parūkyti, bet pasakiau sau, kad gana, tris kartus įkvėpiau ir nurimau. Šiandien jaučiuosi gerai. Nežinau, kaip bus toliau, bet kol kas viskas gerai.
    Man 32, rūkyti pradėjau studijuodama. Noriu ištaisyti jaunystės klaidas :)

    Fox, pasirodo mes pasirinkome tą patį kelią :)

  6. Man padejo tai, kad nusprendeme mesti rukyti kartu su draugu. Tai tiesiog isipareigojimas ne tik pries save, bet ir pries kazka kita. Tai jau du metai nerukau ir net nepagalvoju, o vat draugas sugryzo. Man tai buvo padaryti lengviau nei draugui todel, kad as pries tai jau buvau padares samoninga sprendima viduje ir uztikrintai zinojau bei jauciau, kad to nebedarysiu.

    Na negimeme mes nei su cigarete burnoje nei su akiniais ant nosies. ;)

  7. Nesu patyrusi, tačiau tikrai esu įsitikinusi, kad metodų daug, o kad ir kokį metodą taikytum, pradėk taikyti sveiko gyvenimo būdo priemones, pradėk kažką naujo sau. Daug šviežių sulčių, gryno vandens iš ryto iki pusryčių. Kasdien smagus fizinis krūvis: žaidimai, bet kas tinka, plaukimas ar dviratis, kad tik gerai išsikrauti, išprakaituoti ir jokių rūkančių draugų, jokio dūmų kvapo, susirask draugų laisvų nuo šito, entuziastų, optimistų, jų būvimas šalia… jau padeda, nes neišlipus iš vieno „traukinio” į kitą neįsėsi :)
    Žmonės bando rūkyti kas antrą dieną, kas trečią. Kai labai bloga, pabandyk kvėpuoti lėtai, giliai, grynu oru. Yra tokia metodika kvėpuoti ramiai, kiek galima ramiau. Visumoje turi padėti, jeigu jau apsisprendei tai tik laiko klausimas. Dėl darbo, tai gi turi išeiginių per jas gali ir pabandyti radikaliai pasidarbuoti. Bet turi turėti ryžtą – jokių kompromisų, tai irgi labai padeda, nes psichologija nusileidžia į jausmus ir į savijautą. Ilgos kelionės pavyzdžiui jūros krantu 3-4 valandos badaujant, geriant tik vandenį ir šviežias sultis, pagreitins organizmo atsistatymą. Žinok, kad tavo kūnas susitvarkys, tiesiog reikia jam padėti, o daug gryno oro, šviesos, vandens tai organizmo dalis. Žmonės vėžį nugali šiuo būdu, o čia tik įprotis. Kalbėk su savo organizmu mintimis klausk, kaip jam padėti. Žmonės pasakoja neįtikėtinų dalykų, galbūt ir tau kažkas gausis. O kiek pačiai metų maždaug? rozyte:

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+