Kaip sustorėti?

Sveiki, truputi nerimauju dėl savo „dydžio” ir svorio. Esu labai liekna, na, visą gyvenimą buvau gan liekna, svėriau ~47 kg, kai nustojau valgyt mėsą, kiaušinius, žuvį, pieno produktus, svoris nukrito iki ~45 kg. Atrodo 2-3 kg nieko tokio, bet ant mano mažo ir liekno kūno tai labai matosi :) Gal kas turit kokių pamąstymų storėjimo klausimu? gelestau:

25 Komentaras

 1. Kai buvau paauglė, kūno svoris buvo palyginti normalus, sveriau tada apie šešiasdešimt šešis kilogramus o ir ūgis buvo mažesnis :) Turbūt iš viso to, ką minėjote, manau kaltas stresas, nuo to laiko, kai buvau normalaus palyginti svorio savo aukštam ūgiui, aš ėmiau daugokai stresuoti dėl mokslų, nesėkmių, per mažo pasitikėjimo savimi ir dėl tos sveikatos poblemos su per aukštu pulsu ir per žemu spaudimu, nes tai kėlė dar vieną didelį diskomfortą, iki šiol nuėjusi į parduotuvę, kur būna pilna žmonių, man trūksta šiek tiek oro, pasidaro silpna.

  Dėkoju Jums, jog buvote su manimi visą šį laiką, priėjau išvados, jog man reikėtų keisti savo gyvenimo būdą ir į jį įnešti daugiau šviesos bei laiko sau pačiai :)

 2. Geras kūno svoris, puiki savijauta, harmonija – buvo kada nors? Kada prasidėjo sveikatos problemos? Galbūt netinkamas maistas? Jei per sunkus maistas kūnui, per mažai skysčių, kad išsivalyti, tai gali būti ir nuo to spaudimas, jei kūnas "užsikimšęs" ir nuolatos dirba ant "ribinės" situacijos.

  O gal bėdos meilėje? :) Jeigu yra nuolatos dėl ko pergyventi, ar vienišumo jausmas, ar beprasmybės… tai baisiau už visas netikėtas ligas.

 3. sveiki,

  baigusi mokykla praejusiai metais issikrausciau gyventi i uzsieni ir ten studijuoti. Kai prakalbote apie stresa, manau, kad tikrai patiriu bent jau maza dali jo, visgi mano gyvenimas pasikeite labai staigiai kai cia atvykau. Atrodo, jog maitinuosi iprastai, pati visada gaminuosi valgyti, tad atrodo, jog valgymo yprociai ne labai pasikeite. Tiesa, del savo svorio as jau tikrai seniai jauciau diskomforta, dar iki isvykimo,kol mokiausi, tada jau buvau labai liesa. Turiu keista liga, kasryt, kai pabundu, mano pulsas turetu buti letasir ramus, taciau nuo pat ryto jis buna soktelejas iki 90, o dienosmetu neretai buna net 130, tai kelia sunkumu , nes jauciuosi nesmagiai, kai pastoviai sukasi galva. Daktarai is sono nemato, kas tai gali buti ir nemoka paaiskinti to pernelyg didelio pulso, mastau, kad gal tai gali buti susije su mano svorio ir ugio neatitikimais. Del dazno pulso uzsiimti sportu treniruociu salese negalejau, nors kasdien vaikstau pesciomis, nesinaudoju masina, o vaikstau nemazais atstumais. Tai visgi, kas tai galetu buti? :)}

 4. Labas Ciciatka,

  Iki tokių rekomendacijų yra nemažas kelias :)

  Visų pirma reikėtų sužinoti ar esat sveika? Gal tai koks kūno sutrikimas, ar liga? Reikėtų išsitirti.

  Gali būti daug niuansių dėl ko toks mažas svoris. Jei tai nenatūralu, tai gal būt gyvenate tokioje aplinkoje, kur nuolatinis stresas? Kai kurios motėrys labai kūsta, kai kurios kaip tik labai išstorėja dėl streso. Galbūt maistas netinkamas, blokuoja kokią nors kūno funkciją ir jis nenormaliai funkcionuoja.

  O kaip jaučiatės? Ar nebūna silpna?
  Kokį gyvenimo būdą gyvenate ar aktyvų (sportuojate ir pan.), ar pasyvų (mažai sporto, mažai judesio, sėdėjimas prie kompiuterio ir pan.) ?

 5. Sveiki, esu 19metu mergina, labai plona ir labai auksta. Trubut dauguma pasakytu "puiku". taciau turiu problema, mano ugis 181cm, o sveriu vos 54kg. jauciu itin dideli diskonforta del savo kuno "liniju". patarkite, ka man daryti, kad priaugciau svorio?

 6. Natali wrote:

  tu turbut jau tris vaikus turi kad zinai kur juos vesti ir kur nevesti.

  pasakiau tikrai kvailai ir vaikiskai, Natali, atsiprasau… :roza:

 7. Skanaus! Sustorėt labai nesustorėjau, bet jaučiuosi puikiai :)
  O beje, nėra jau taip lengva, kaip jūs sakote :)

 8. Na jeigu man kokia mergytė aiškintų kur savo vaikus vesti, tai nežnau ar nesusinervinčiau :)
  tačiau jeigu tai sakytų penkių sveikų vaikų mama, tai ačiū pasakyčiau ir dar stengčiausi perimti jos patirtį ir į svečius pakliūti. :)
  Kitaip skant yra toks dėsnis – kaip šauki, taip atsiliepia. Ir dar yra nuostabus posakis iš liaudies atėjęs: žinojimas be supratimo – dviguba kvailystė (ispanų patarlė) :roza:
  O cirkas jis ir yra cirkas, kaip žiūri taip ir matai… man patinka, vistik žmonės turi užsiėmimą, ir kitus linksmina, o jeigu kas jame baubą mato, tai jis … visur tuos baubus mato ir čia jau ne cirko problema. Sakyčiau pats nusistatymas prieš ką nors ir yra liguistumas. O sustorėt labaim lengva tai ne problema, o gyvenimo malonumo reikalas :) Tikiuosi jau sustorėjai iki norimo svorio…
  Tai tiek, einu valgyt :noriuvalgyt:

 9. O kam tiek priešiškumo ir neigiamų emocijų? O ir tema „kaip sustorėti” o ne kas gali į cirką nueit o kas ne. Jamuna pasidalino tuo, kas jai sukelia geras emocijas ir gerą savijautą. Kiekvienas renkamės. Aš gi nepuolu stačia galva į sporto klubą eit, o jeigu jai gerai, tai kam pykt? Natali, tikiu, kad turite patirties sveiko gyvenimo klausimais, galite pasidalinti, nes, pavyzdžiui, man jos truksta ir šiuo metu daug ką patiriu pirma kartą. Juk niekas niekam nepakenks, jei nenoresime, kad pakenktų.

 10. norint kuom tai dalintis reikia turieti kuo, o trumpalaikis susizswejimas vienu ar kitu veiksmu cia ne patirtis o pramogos, kurios nieko neduoda.
  tu turbut jau tris vaikus turi kad zinai kur juos vesti ir kur nevesti. itariu veganu kastai priklausai kad cirko nemegsti. ir gali nebijoti del mano pinigu as ju vejais nemetau as juos savo darbuotojams moku todel ju tiesiog negali pritrukti kadangi turiu atsakomybe. idomu kiek tau kad tokia patyrusi ar tik ne 16 :shock:

 11. Natali wrote:

  tikrai nerimta. nes visu pirma laikina visu antra tave ipareigoja pinigai, baigsis pinigai baigsis ir tavo sportas, ka tada darysi
  maistas ne tas neturi jegu ir valios todel negali begioti nemokamai.
  mano sunus irgi nuvesk i cirka tai visa savaite visus buities darbus nudirba su entuziazmu.
  kitas tavo tviirtinimas kad visas dabart gerai yra tik dvi savaite na menuo. jeigu metus kitus taip kalbetum tada jo,

  Natali,
  tikrai nerimta sūnų vesti į cirką, ką darysi kai baigsis pinigai?
  na aš ir nesistengiu kažką rimto daryti :D man treniruotės klube teikia malonumą ir sportuoju taip kaip man patinka :) esu dirbanti, tad galiu sau tai leisti. kam galvoti kas bus jei bus tas anas, jei bus tai ir bus, o dabar yra tai kas yra dabar :) aš nebandau kažko prikišti ar panašiai, kaip jau minėjau tik pasidalinau savo patirtimi gelestau:

 12. Jamuna wrote:

  kažkaip vasara buvo tokia kad.. diena tik darbas ir namai, kartais prie jūros ar į gamtą, bet ir tų jėgų mažai buvo, savaitgaliais vis pavargus, be nuotaikos.. :|
  o kai pakeičiau „grafiką”, t.y. atsikeliu 6 ir į darbą, po darbo į mokyklą, po mokyklos į sp klubą, 22 namie ir į lovą.. tai ir apetitas geras, ir nuotaika superinė, ir viską spėju pasidaryt ir jėgų pilna :stiprus: :D kažką pakoreguoji gyvenime ir matai kad viskas labai keičiasi savaime, ir pomėgiai ir poreikiai, ir aplinka :zuvyte:

  tikrai nerimta. nes visu pirma laikina visu antra tave ipareigoja pinigai, baigsis pinigai baigsis ir tavo sportas, ka tada darysi
  maistas ne tas neturi jegu ir valios todel negali begioti nemokamai.
  mano sunus irgi nuvesk i cirka tai visa savaite visus buities darbus nudirba su entuziazmu.
  kitas tavo tviirtinimas kad visas dabart gerai yra tik dvi savaite na menuo. jeigu metus kitus taip kalbetum tada jo,

 13.  

  kažkaip vasara buvo tokia kad.. diena tik darbas ir namai, kartais prie jūros ar į gamtą, bet ir tų jėgų mažai buvo, savaitgaliais vis pavargus, be nuotaikos.. :|
  o kai pakeičiau "grafiką", t.y. atsikeliu 6 ir į darbą, po darbo į mokyklą, po mokyklos į sp klubą, 22 namie ir į lovą.. tai ir apetitas geras, ir nuotaika superinė, ir viską spėju pasidaryt ir jėgų pilna :stiprus: :D kažką pakoreguoji gyvenime ir matai kad viskas labai keičiasi savaime, ir pomėgiai ir poreikiai, ir aplinka :zuvyte:

   

  Na taip, aš kai dirbau tai irgi atrodo pavargsti per visą dieną, bet vakare vistiek dar kažką nuveiki, kažkur nuleki ir jėgų atsiranda ir viskas normaliai. Reiktų man irgi grafiko :) tik tiek, kad veikla mano namuose, tai ir užsisėdžiu :)

 14. kažkaip vasara buvo tokia kad.. diena tik darbas ir namai, kartais prie jūros ar į gamtą, bet ir tų jėgų mažai buvo, savaitgaliais vis pavargus, be nuotaikos.. :|
  o kai pakeičiau „grafiką”, t.y. atsikeliu 6 ir į darbą, po darbo į mokyklą, po mokyklos į sp klubą, 22 namie ir į lovą.. tai ir apetitas geras, ir nuotaika superinė, ir viską spėju pasidaryt ir jėgų pilna :stiprus: :D kažką pakoreguoji gyvenime ir matai kad viskas labai keičiasi savaime, ir pomėgiai ir poreikiai, ir aplinka :zuvyte:

 15. Lina wrote:

  Va, kad sporto man truksta, tai aš jaučiu,bet sporto klubai ne man, geriau kokia mankšta ar dviratis.

  pilnai sutinku ;) tik.. su savarankišku sportavimu man sunkokai.. sakykim pradedu bėgioti, tris kartai į savaitę pamažu tampa vienu, vėliau prisitingiu, pamirštu ir tuom pasibaigia :? o kai nusipirkau abonementą į klubą tai jau tenka lankyti :roll:

 16. Zinote as ilgai buvau floros meniu ir viskas buvo super gerai, taciau kai tik vaziuoju i miesta ar susitinku su kolegomis viskas baigta, apetitas ima virsu ir norisi visko. Man taip dar nebuvo.

 17.  

  Natali wrote:

  Ar as teisingai supratau kad jus nesiulote forantizmo kaip butinumo?

  Pats klausimas klaidingas. Nei siulau nei nesiulau, ne pasiulymo cia reikalas. Siulyti florantizmą tai tas pats kad pasiūlyti nušokti nuo penkto aukšto nepaaiškinus kaip. Gi jeigu nėra skraidyklės tai žmogus anksčiau ar vėliau sirgs.
  Apie florantizmą skaitykite florantiečių temoje. Tai kaip maitinasi Lina yra veganizmas, kuris kaip politinė galia pradeda augti, nes pramonė jau po truputį yra pajungiama veganų meniu patenkinimui. Bet man artimesni visavalgiai nei veganai, nes jie bent nešaukia kad tai sveika :)
  Esmė yra tame nori žmogus tos sveikatos ar ne? Nori maitintis natūraliai ar ne?
  Jeigu nori, tai jis turi pirma būti tikras 100% kas jam asmeniškai teisinga o kas ne ir tada bandyti. Be tryjų metų nieko konkrečiai pasakyti neįmanoma. trys metai florantizmo tik po jų galima teigti, kad tu tai segebėjai. Nes žmonės ieško ne tiesos, o tai kas jiems tinka. Tai du skirtingi dalykai. Sveikatos jie neatneša, nes ieškojimas pats iš savęs stresas, jis turėtų būti periodiškai, kitaip netenka prasmės…

   

 18. Ar as teisingai supratau kad jus nesiulote forantizmo kaip butinumo?

 19. Ačiū, Irena už išsamiai:)
  Galbūt susidarė vaizdas, kad aš labai save alinu, bet taip nėra. Tikrai neprievartauju savęs kažko nevalgyt, man tinka atsisakyti to, ko atsisakau, (beje, gyvūnų pieną keičiu riešutų pienu, man jis net skanesnis :) ), tik gal valgau per mažai. Dėl veganizmo, tai nesu fane ir žinau,kad tai nėra pilnavertė mityba, gal tiesiog taip gaunas :) Aš tik bandau, ieškau sau tinkamo maisto. Beje, šiandien ryte labai skaniai valgiau salotas, buvo tik salotos ir aš, tiesiog kaifavau,ir diena visa buvo labai super :D
  Kad reikalingas bendravimas, tai labai reikalingas, tik jis man sudėtingai gaunas :? Vilniuj nedaug ką pažįstu, nes gyvenu čia neseniai, bet jau susigalvojau veiklos,manau, einu į priekį. Džiaugiuos, kad kūryba bent mano lyg ant sparnų :)
  Bandysiu Jūsų pasiūlytą valgiaraštį ir įvest sau truputi disciplinos :)
  Įkvėpėt. Ačiū. rozyte:

 20.  

  Lina,
  skaitydama tavo žodžius negaliu nesišypsoti :) taip pat esu liekno sudėjimo, svoris vis svyruoja tarp 45-48 kg, maitinuosi panašiai, tik valgau pieno produktus. per porą metų skirtingų mitybos ir gyvenimo būdo pokyčių pastebėjau kas įtakoja svorį, o jei tiksliau tai viskas viską įtakoja :) gal kiek mano patirtis padės :roll:
  taigi, po metų veganizmo grįžau prie pieno produktų, svoris nekito. bet kai sumažinau gaminto maisto kiekį iki 10% plius valgiau visus pieno produktus ir duona ir mažai judėjau, tai numečiau kokius 3 kg ir tai labai pasijautė :? ir atrodžiau nekaip ir jaučiausi blogai
  Dabar dvi savaitės kaip sportuoju klube ir atsirado poreikis daugiau valgyti, tame tarpe pieno p. ir gamintą maistą – pagaliau sugrįžau prie savo "normalaus" svorio 47kg.. jaučiuosi super :)

   

  Va, kad sporto man truksta, tai aš jaučiu,bet sporto klubai ne man, geriau kokia mankšta ar dviratis. Man reik turbūt dar daugiau šypsotis ir eit iš namų dažniau. Tik kad išeini, o ten oro nerasta, o parkas tai tolokai, na bet…daugiau energijos, pozityvumo ir geros nuotaikos :)
  Ačiū už pasidalinimą. Pasirodo ne viena aš tokia šitam pasauly :)

 21. Lina,
  skaitydama tavo žodžius negaliu nesišypsoti :) taip pat esu liekno sudėjimo, svoris vis svyruoja tarp 45-48 kg, maitinuosi panašiai, tik valgau pieno produktus. per porą metų skirtingų mitybos ir gyvenimo būdo pokyčių pastebėjau kas įtakoja svorį, o jei tiksliau tai viskas viską įtakoja :) gal kiek mano patirtis padės :roll:
  taigi, po metų veganizmo grįžau prie pieno produktų, svoris nekito. bet kai sumažinau gaminto maisto kiekį iki 10% plius valgiau visus pieno produktus ir duona ir mažai judėjau, tai numečiau kokius 3 kg ir tai labai pasijautė :? ir atrodžiau nekaip ir jaučiausi blogai
  Dabar dvi savaitės kaip sportuoju klube ir atsirado poreikis daugiau valgyti, tame tarpe pieno p. ir gamintą maistą – pagaliau sugrįžau prie savo „normalaus” svorio 47kg.. jaučiuosi super :)

 22. Angelas wrote:

  Lina wrote:

  Sveiki, truputi nerimauju dėl savo „dydžio” ir svorio. Esu labai liekna, na, visą gyvenimą buvau gan liekna, svėriau ~47 kg, kai nustojau valgyt mėsą, kiaušinius, žuvį, pieno produktus, svoris nukrito iki ~45 kg. Atrodo 2-3 kg nieko tokio, bet ant mano mažo ir liekno kūno tai labai matosi :) Gal kas turit kokių pamąstymų storėjimo klausimu? gelestau:

  O kas cia tau uzejo kadnustojai walgyti mesa kiausinius zuwi ir pieno produktus?
  cia ka kokia akcija? :)

  Na, mėsos ir žuvies aš visada mažai valgiau ir vis labiau atsisakydavau, kai kažkokiu mistiniu būdu radau sveikata.info puslapį, nusprendžiau atsisakyti kiaušinių ir pieno produktų. :) Visada jaučiau,kad mano mityboje kažkas ne taip, o čia radau atsakymus, bet žiū ir vėl kažkas, gal visgi, ne mityboje esmė. Ieškau.

 23. Ire’ na wrote:

  Svorio kritimas rodo medžiagų trūkumą. Kol svoris yra viršsvoris, svorio kritimas į naudą, o kai svoris krinta pastoviai ir jau aiškiai per daug, reikia keisti mitybą, nes organizmas negauna jam reikalingų medžiagų ir … valgo save.
  Kokia jūsų psi būsena? Esat jautri, kas erzina, ar vartojate alkoholį, kur gyvenate?
  Aprašykite meniu ką valgote per savaitę?
  Kas sudaro pusryčius, pietus ir vakarienę?
  Kiek judate per dieną?
  Kokios emocijos vyrauja savaitės bėgyje?
  Visa tai labai svarbu.
  Be abejo, kad jūsų maitinimasisi neatitinka gyvenimo būdo ir mąstymo, kitaip svoris nekistų. Ieškome kame tas neatitikimas?

  Na, pastoviai svoris nekinta, jis svyruoja 44-47 kg, padidėja truputi, kai daugiau privalgau, arba kai valgau miltinius patiekalus. Bet kartais į kokius makaronus net žiūrėt nesinori. Jaučiu, kad noriu žalio maisto, bet vien juo maitintis neišeina, nes gyvenu mieste, dažnai būnu namuose, t.y.retai išeinu į lauką. Na,jei išeinu, tai važinėjuos dviračiu, arba daug vaikštau :)
  o kaip žinot kokios reikalingos medžiagos?
  Alkoholio nevartoju, mano organizmui jis niekada nebuvo reikalinkas, nerūkau ir jokių minčių neturiu apie žalingus įpročius. Nuo vaikystės lyg savaime žinojau, kas man tinka, o kas ne. Pastaruoju metu jaučiu, kad esu pasimetus. Ar per daug informacijos galvoj ir apie viską galvoju ar kazkas neduoda ramybės. Kai pakeičiau mitybą, atsirado žmonių, kurie buvo prieš,ir kurie vis dar įrodinėja savo tiesas, atrodo, lyg neimu į galvą, bet visgi, turbūt imu ir tai įtakoja savijautą.
  Maistas, kurį vartoju yra daugiausia daržovės. Rytais geriu vandenį, kartais morkų sultis, valgau mirkytus džiovintus vaisius, arba žalius vaisius (obuolys, kriaušė, nektarinas, bananas),na ko turiu tą dieną. Tada salotas, na čia jau ką sugalvoju ir kokių produktų turiu. Beje, nevartoju druskos ir cukraus. Jų nevartoju jau gana seniai. Paskui užsimanau ko nors „stipresnio”, dažniausiai kramtau duoną, arba kepu paplotelius iš miltų. Gana nemažai valgau trintą daržovių sriubą. Sriubą valgau praktiškai kasdien. Taip pat daržvių troškinius. Juos arba vienus arba su ryžiais, grikiais, makaronais. Kartais pasigaminu avižniu dribsnių košę, užpylus juos verdančiu vandeniu. Valgau riešutus, jų pieną, saulėgrąžas. Ko labai dažnai norisi tai duonos ir avokado :)
  Dėl vaisių ir daržovių ekologiškumo, tai vasarą visko turėjom iš kaimo, dabar vėl arba turgus arba parduotuvė, o parduotuvės kokybė, abejotina, na bet…
  Aš labiau manau, kad mano gyvenimo būdas neatitinka mąstymo ir maitinimosi. Tik šiuo metu neturiu galimybės jo pakeisti, t.y. gyventi gamtoje, atokiau nuo nepriimtinų žmonių, turint kažką savo, jaučiant ramybę ir harmoniją, kuriant savo erdvę.
  Kalbant apie emocijas,žinoma priklauso nuo aplinkybių. Kartais atrodo, viduje lyg esu rami ir viskas gerai, o aplinkiniai klausia, kodėl aš susiraukus. Tiesiog manyje tiek daug minčių ir vienu metu galvoju apie min 5 dalykus :) Jei būna labai daug visko susikaupę, bandau medituot, susikaupt ties savim, keist kvėpavimą, eit į lauką. Labai daug streso nepatiriu, nes neinu kiekvieną dieną į darbą ir nebendrauju su man nepatinkančiais žmonėmis. Bet pastebėjau, kad kai išeinu kur nors į miestą pasivaikščiot, ir aplink būna žmonių, kažkaip truputi atsigaunu nuo kasdieniško sėdėjimo namuose. Šiaip jaučiu, kad esu laiminga, netrūksta gerų jausmų nei sau nei kitiems, bet kartais išsibalansuoju ir nebesuprantu savęs.

 24. Lina wrote:

  Sveiki, truputi nerimauju dėl savo „dydžio” ir svorio. Esu labai liekna, na, visą gyvenimą buvau gan liekna, svėriau ~47 kg, kai nustojau valgyt mėsą, kiaušinius, žuvį, pieno produktus, svoris nukrito iki ~45 kg. Atrodo 2-3 kg nieko tokio, bet ant mano mažo ir liekno kūno tai labai matosi :) Gal kas turit kokių pamąstymų storėjimo klausimu? gelestau:

  O kas cia tau uzejo kadnustojai walgyti mesa kiausinius zuwi ir pieno produktus?
  cia ka kokia akcija? :)

 25. Svorio kritimas rodo medžiagų trūkumą. Kol svoris yra viršsvoris, svorio kritimas į naudą, o kai svoris krinta pastoviai ir jau aiškiai per daug, reikia keisti mitybą, nes organizmas negauna jam reikalingų medžiagų ir … valgo save.
  Kokia jūsų psi būsena? Esat jautri, kas erzina, ar vartojate alkoholį, kur gyvenate?
  Aprašykite meniu ką valgote per savaitę?
  Kas sudaro pusryčius, pietus ir vakarienę?
  Kiek judate per dieną?
  Kokios emocijos vyrauja savaitės bėgyje?
  Visa tai labai svarbu.
  Be abejo, kad jūsų maitinimasisi neatitinka gyvenimo būdo ir mąstymo, kitaip svoris nekistų. Ieškome kame tas neatitikimas?

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+