Kanibalai

Vieni specialistai teigia, jog žmones kanibalais padaro naujausi narkotikai, psichotropikai. Kiti sako, kad tai vaikų psichologinės traumos. Kaip ten bebūtų, apie kanibalizmo atvejus pasaulyje mes girdime vis dažniau.
Kinų žmogėdra Čžan Junmin pašiurpino pasaulį, suvalgydamas porą dešimčių jaunų žmonių. Vėliau kanadietis porno aktorius ir kanibalas iš Monrealio Lukas Roko Manjotas susidoroja su savo meilužiu… Majamyje kanibalas Rubi Judžinas buvo nušautas policininkų, kai pradėjo… ėsti benamio Ronaldo Popo veidą. 2011 Rusijos žmonės buvo sukrėsti 21- erių metų virėjo Ivano iš Murmansko. Šis kulinaras susipažino su jaunu vyriškiu socialiniuose tinkluose. Per pirmą susitikimą jį nužudė ir užrašė video instrukciją, kaip gaminti patiekalus iš žmogienos – mėsos.

Kanibalizmo tradicijos ir priežastys

Kanibalizmas visai nesenai tapo amoralia ir draudžiama tema. Tuo tarpu kai kurios Afrikos gentys turėjo tradiciją valgyti keptą priešų mėsą. Papua – Naujosios Gvinėjos gyventojai laikė didele garbe suvalgyti savo mirusio senolio smegenis. Europoje dar viduramžiais valgė vaikus – apie tai liudija … pasakos. Badaujantys per karą taip pat neišvengė susidurimo su šiuo reiškiniu.
Šiandien manoma, kad kanibalizmo priežastys yra psichozė, depresija ir asmenybės degradacija. Pasaulinio masto specialistas šizofrenijos ir psichinės sveikatos srityje, daktaras Klensi Mak – Kinzi teigia, kad ši problema ateina iš vaikystės. Psichinės traumos gali įvykti dėl ilgo išsiskyrimo su mama ar net dėl brolių ir seserų gimimo.
„Savo tyrimus aš atlikau, vadovaujamas vaikų psichologijos specialisto, kuris teigė, kad vaikų šizofrenijos šaknys pasirodo dar iki 18- to mėnesio. Sulyginau šią informaciją su savo suaugusiais pacientais ir pusė jų turėjo pusantrų metų jaunesnius brolį ar seserį“, – pasakoja Mak – Kinzi.
Kita noro suvalgyti žmogų priežastis gali būti liguista aistra ir troškimas, kad kitas žmogus priklausytų tik jam amžinai. Pati pirmoji priežastis, vedanti į kanibalizmą, gali būti frustracija. Mak – Kinzi pateikia Gario Heidniko pavyzdį, kuris pasitarnavo žmogžudžio maniako Bafalo Bilo prototipui iš kino filmo „ Avinėlių tylėjimas“. Mak – Kinzi buvo pagrindinis teismo psichologas šios bylos tyrime. Su Heidniku jis praleido daugiau nei 100 valandų, kalbantis apie praeitį. Jis padarė Išvadą, kad polinkis į kanibalizmą Heidnikui užgimė, kai jam buvo pusantrų metų, gimus jo broliui Teri.

Britų aktorius Hopkinsas žmogėdros Hanibalo Lekterio vaidmenyje. K/fs „Avinėlių tylėjimas”
«Šioje byloje Garį Heidniką žmonės kaltino prievartavimais, žudymu, kankinimu, kanibalizmu, žiaurumu, rasizmu. Vienintelė motyvacija buvo noras turėti vaikų. Jis buvo psichiškai nesveikas ir neteko keturių vaikų“, -teigia Mak- Kenzi.
Teorija, jog vaikų traumos tampa psichikos sutrikimų priežastimis, yra labai populiari, tačiau ne vienintelė. Rusijos nepriklausomų psichiatrų prezidentas Jurijus Savenko teigia, kad šiuolaikiniame pasaulyje bandymas viską pateisinti sunkia vaikyste – nepagrįstas. Jis teigia, kad priežastis glūdi asmeniškame asmenybės degradavime, kuris vyksta piktnaudžiaujant psichotropikais.
«Šalyje kasmet vyksta daug tokių įvykių. Ypač alkoholikų tarpe, kurie, būdami girti, degradavę kaip asmenybės, šiaip, pajuokaujant ima ir suvalgo ką nors iš savo kompanijos. Alkoholikų ir narkomanų intelektas ir atmintis išsilaiko gana ilgai, o štai asmenybė sunyksta ir žmonės daro tai, ko žmogus neturėtų daryti “, – mano Rusijos specialistas.
Tokiais atvejais aukos nebevertinamos kaip žmonės, todėl tampa … maistu.
Yra dar viena teorijų, teigianti, kad kanibalizmas – tai liga, kurią pagimdė šiuolaikinis gyvenimo būdas. Per daug lanksčios psichikos žmonės suauga su filmo herojais ir pradeda kopijuoti jų veiksmus. Kai kurie ima žudyti kitus, tęsdami kompiuterinių žaidimų eigą.
Šaltinis Rusijos balsas
Ruošė Ramybė
Redagavo Jelena J.

Search

+