Kas yra florantietis?

Flora, tai yra planetos augmenija. Florantietis – valgantis augmeniją. Sakant „flora” yra aišku, kad tai nėra nei virtas, nei keptas augalas, tai tiesiog gyvi augalai. Tokia super aiški žodžio „flora” reikšmė – augalai, nei virti nei kepti.
FloRAntiečių maistas – tai neapdorotas augalinis maistas.
Todėl florantietis yra žmogus, siekiantis maitintis tik neapdorotu augaliniu maistu, tačiau šiame siekimo kelyje yra einama palaipsniui. Tad visiškas florantietis – tai 100% nevirto maisto, o einantis į florantizmą turi vis mažėjantį virto augalinio maisto procentą.

11 Komentaras

 1. "Florantietis – harmonijos siekianti asmenybė per kūno ir dvasios vientisumą."

  Vesti florantietišką gyvenimo būdą, suvokti to esmę ir maitintis florantietišku maistu – tai jau yra tam tikras harmonijos laipsnis. Be vidinės harmonijos maitintis vien florantietišku maistu ir gerai jaustis – neįmanoma.

  Tadai, jei skaityti diskusiją visą, tai Ramybės komentarą aš suvokiu taip: "Visavalgiai, valgydami viską, išgyvena panašiai ilgai. O florantietis suvokia ir jaučia tokio maisto nuolatinį vampyravimą žmogaus energijos, sveikatos ir vidinės harmonijos.".

  Bet aš norėčiau, kad ši gili ir didi idėja nesusivestų vien į virškinimo trakto galimybes, kadangi sąmonės galimybėse, bei dvasios galiose ir prasideda, bet koks sąmoningas tobulėjimas, ir – florantietiškas gyvenimas.

 2. Vegane,

  pavadinimo „florantietis” sukūrimas – tai jau istorinis momentas. dar 2008 metais buvo diskutuojama, kaip apibūdinti mūsų gyvenamą gyvenimo būdą. Kadangi mūsų tuometinio (ir dabartinio) gyvenimo būdo įvardijimas neatitiko nei vieno iš jau esamų pavadinimų pasaulyje. Tuo metu artimiausių panašumų manėme turintys su veganais, tačiau, artimiau pabendravus su jais, pamatėme, kad mūsų tikslai ir maistas labai skiriasi nuo jų.

  Vieną dieną mes kalbėjomės šia tema forume ir Irena Barvydė pasiūlė žodį „florantiečiai”. Ji pasakė: ” Logiška būtų imti žodį, į kurį telpa visas valgomasis augalinis maistas – flora. Iš jo galėtų kilti augalinio maisto mėgėjų pavadinimas – florantiečiai. Man labai gražu ir aišku, o svarbiausia švelnu ir melodinga. ”
  Florantietis – harmonijos siekianti asmenybė per kūno ir dvasios vientisumą.
  Suvokiantis, kad vienintelis tinkantis kūnui maistas – tai neabdorotas, gyvas, žalias augalinis maistas ir natūralus gamtos vanduo.
  Suvokiantis, kad žmogaus asmenybei reikalingos tinkamos Žinios ir Išmintis, o dvasiai – Džiaugsmas, Ramybė ir Meilė.”

  Įdedu jums mūsų tuometinio pokalbio florantiečių tema fragmentą:

  Kodėl būtent žodelaitis „veg” turi būti šios žmonių grupės pavadinimo šaknis? Kodėl? Vegetable yra daržovė, netgi ne vaisius ar kiti valgomieji augalai. Logiška būtų imti žodį, į kurį telpa visas valgomasis augalinis maistas – flora. Iš jo galėtų kilti augalinio maisto mėgėjų pavadinimas – florantiečiai. Man labai gražu ir aišku, o svarbiausia švelnu ir melodinga. Jeigu imti lot. žodelius kaip šaknis – tai „planta” augalas, ” fruktus” vaisius, irgi išeitis pavadinimui, nes yra gi žmonės valgantys tik vaisius. Be to , tas „vega” – tarizmas, – izmas, ir šiaip visi – izmai susiję su … kova ir prievarta, tereikia prisiminti socializmą, bolševizmą ir šiuolaikinį, kad ir lietuvišką kapitalizmą Be to, kyla klausimas, o ar iš vis reikia kažkaip save vadinti, kad pabrėžti savo kitoniją? Aš tikrai nenoriu vadintis ir nesivadinu jokia vegane ar vegetare, nes šie žodžiai man skamba, kaip paskutinė galimybių stotelė. Bet kadangi mūsų visuomenėje neįvardintas – ne žmogus, tada gal ir reikia daugumai tos etiketės, kuri parodo žmogaus ribą.

 3. "florantizmas, florantietis" – terminai, dar jauni Lietuvoje, tad ne kiekvienas gali žinoti jų reikšmę. Bet kas yra "flora", tai jau mokykloje mokino, ale ne visus išmokino ,  nes yra asmenų, klausiančių; O o tai, ką jūs, florantiečiai, tik gėlėmis ir maitinatės? " mat "flora" jiems tai tik "gėlė". O kad gamtoje egzistuoja "flora" ir "fauna", kas reiškia augmeniją ir gyvūniją, kaip matot,, ne kiekvienas žino.( Neišsimokslinimas – gryna to žodžio prasme)

  Taigi, išvadoje: pasaulyje yra ne tik frorantiečiai,  bet  ir… faUniečiai (U-faUniečiai) – žvėrelių siaubas.

 4. Va taip, artėjam prie esmės :) Norėdamas turėti Tai, ko neturi kiti, turi gyventi kitaip, nei gyvena kiti.

  Kalbant apie harmoniją, požiūrio teisingumą, visokias tiesas ir t.t. visų pirma siūlau užsiduoti klausimus:

  1. Ar turi tai, ko nori? Ar gyveni taip, kaip nori? Ar esi visiškai patenkintas savimi ir savo gyvenimu?
  2. Ar tavo norai yra tikrai tavo norai? O ne, pavyzdžiui, kokios nors industrijos.

  Atsakymai į šiuos klausimus leis lengvai suprasti vidinės harmonijos laipsnį, einamo gyvenimo kelio teisingumą, daug kitų dalykų… ir žinoma, kūno džiaugsmą ar vargą valgomo maisto atžvilgiu :)

 5. Mes galime gyventi panašų laiko tarpą, net vienodą, tarkim po 80 metų. Tik – vienas žmogus visą gyvenimą vargo, vartojo alkoholį, kėlė problemas savo artimiesiems, suvartojo tonas tablečių, kurioms išleido viso triūso uždirbtus pinigus, pastoviai konfrontavo su artimaisiais, kaimynais, buvo arba liesas, arba išdžiūvęs, arba turėjo begalinį viršsvorį ir – galop pasimirė.

  Tuo tarpu kitas žmogus, kuris irgi pasimirė, sulaukęs  80 metų, gyveno kurdamas knygas, grožį, kitų žmonių sveikatą, savo kūno dizainą, savo sveikatą, charakterį, susikūrė pats sau norimą šeimą, norimą gyvenimo būdą, žavėjosi šiuo pasauliu, jo gamtos dovanomis, teikė kitiems žmonėms buvimu šalia ramybę, džiaugsmą, pasitikėjimą savimi, ugdė jų valią ir kiekvienu savo žodžiu skleidė harmoniją.

  Tad kokiu žmogumi tu nori būti? Nes kokiu nori būti, tokiu ir tapsi.

  Aš noriu būti tokia, koks slypi žmogus po žodžiu – florantietis. Gal būt po metų, kitų, gyvendami florantietišką gyvenimo būdą, mes atrasime dar daugiau puikių, nuostabių žmogaus savybių, apie kurias šiandien dar nežinome? Gal būt viena iš jų bus – daug ilgesnis, nei 100 metų gyvenimas? :)

 6. pala, o kaip tada suprasti gyvenimo laikas visiems vos ne vienodas :) tada kiti zmones gali sakyti o kam man keisti savo meniu jeigu vistiek visi panasu laika gyvename?

 7. Taip. Kalbant aplamai – šis žodis netinka, nes žmonės valgo viską ir gyvena panašų laikotarpį.
  Kalbant apie florantietį, kuris turi aiškius tikslus ne tik materialioje gerovėje, o ir savo organizmo galimybėse, žodis "vienintelis" tinka, nes, kas jau pagyveno bent metus valgant augalinį gyvą maistą, tas puikiai žino, kad jeigu jau suvalgo kitokį maistą, tai sukelia sunkumą, atimą energiją ir kaip nekeista – sugadina nuotaiką :) Todėl florantietis, net jeigu jis dar nėra 100% jis vistiek puikiai jaučia maisto skirtumus.

  Tai suprasti įmanoma deja, tik praktikoje….  kai pats pajauti, kas tau tinka, o kas ne.

 8. Mat kaip, net nezinojau :)
  tik man stringa zodis "vienintelis"" gal ne vienintelis?

 9. Norėčiau sužinoti kas sumąstė tokį pavadinimą "florantiečiai"?

 10. Jeigu būtų „florantiečių” analogas, tai nebūtų prasmės išradinėti naują pavadinimą.

 11. kaip matau su veganizmu tai nesusiję. ar yra koks florantiečių analogas?

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+