Kaip mesti rūkyti

Rūkančių vaikų nuošimtis jau yra didesnis už suaugusiųjų. Lietuvoje sparčiai daugėja rūkančių vaikų. ESPAD tyrimo duomenimis 1995-2003 m. rūkančių šešiolikmečių padaugėjo nuo 34% iki 49%. Koks jų procentas  šiandien? Pakanka išeiti į gatvę, ir dauguma dar nespėjusių užaugti paauglių čiulpia savo „čiulptukus”. Tabako dūmuose yra 196 nuodai, iš jų 14 yra narkotikai. Žmogus, kuris čiulpia cigaretę, yra ne kas kitas kaip tabako narkomanas. Tabako dūmai 4 kartus nuodingesni už sunkvežimio „Kamaz” išmetamas dujas. Žmogus, prisičiulpęs cigaretės narkotinių nuodų, „gerai“ jaučiasi, patenkintas, kol po 20 – 40 minučių prasideda nuodų valymas iš organizmo, ir tai vadinama „narkotinės lomkės”. Šis procesas labai nemalonus.

Nuo apsinuodijimo iki apsivalymo ir atgal

Jeigu alkoholinis narkomanas, kuris dažnai vartoja alkoholį, prisigeria ir, tarkim, nuo litro alkoholio jaučiasi gerai, apkulia šeimą ir t.t., tai ryte atsibudęs jaučiasi blogai, serga, nes apsinuodijęs alkoholiniais nuodais. Bet jis žino: „nuo ko susirgai, tuo ir gydykis”, išgeria dar 50 gramų ir iškart pasveiksta. Kodėl taip yra? Todėl, kad į organizmą patekus naujai nuodų dozei, apsivalymo eiga sustoja ir prasideda naujas apsinuodijimas.

kaip mesti rūkyti

Jeigu žmogus jaučia poreikį rūkyti, reiškia, kad prasidėjo organizmo apsivalymas nuo tabako nuodų. Alkoholikas, apsinuodijęs nuo litro nuodų, ” pagyja” nuo 50 gramų, tai reiškia, kad prasidėjus rūkymo valymosi procesui, ir dėl to atsiradus poreikiui rūkyti, užtenka užtraukti du tris kartus, nebūtina rūkyta visą cigaretę. rūkymas užmuša skonio receptorius cigaretėje yra 196 nuodai, nerūkančiam žmogui, užtraukus cigaretės dūmą, jis pradeda kosėti, paraudonuoja akys t.t. kodėl nevyksta pas rūkantį? todėl, berūkydamas savo burnoje užmušęs visus receptorius, kurie reaguoja į šiuos nuodus. laimei, organizmas išsaugo gerklės gale, todėl dabar turime galimybę gydyti save pagal specialią technologiją: įkvėpkite pilną burną oro, išsipūstų žandai pakramtykite orą, tarsi kažką kramtote. užkimškite nosį pirštais, pakelkite galvą viršų, kiek galite, užsimerkę vėl kramtykite oro. visa padarykite pilna burna dūmų: įkvėpiate dūmų, bet tik (ne plaučius), užkemšate nosį, užsimerkiate, užverčiate galva aukštyn kažkur 9 – 10 kramtyme aromato skonis pasikeis, toliau iki 14 15 kartų, tada viską įtraukite save. iškvėpkite, atsikosėkite, perštės gerklę, nieko baisaus. darykite antrą trečią kartą. o ketvirtą, kontrolinį kartą, dūmą iš visų jėgų plaučius dūmų nebeiškvėpkite, iškosėkite smulkiais kosuliukais. taip 4 kontrolinius iškosėjimus. užsirašykite laiką, kada rūkėte. stenkitės neberūkyti, jeigu labai užsinorėsite, susiraskite atokesnę vietelę, kur niekas jūsų nematys rūkykite tokiu būdu. tabako nuodai organizmo šalinasi ne ilgiau kaip per dvi, paras. kai kuriuos jau sekančią dieną pykinti rūkymo. dažniausiai dienas žmonės meta rūkyti.Paruošė I.Metrikienė pagal akademiko Vladimiro Georgevičiaus Ždanovo lekciją

Mesti rūkyti niekada nevėlu, bet būtina

Per metus rūkančio žmogaus plaučiai užsiteršia daugmaž viena stikline naftos.

Search

+