Kraujažolė

Lotyniškai „Achillea millefolium“.
Žinia, kad žmogui geriausiai tinka tie augalai, kurie auga ten, kur jis gyvena. Vadinasi lietuviams – lietuviški. gelestau: O jų visur, kur pasisuksi. Kad ir kraujažolė. Jos pilna pievose, pagrioviuose, miškuose…O pavadinimas tiksliai nusako, su kuo jinai yra susijusi, kur panaudojama – ogi kraujui stabdyti, nes didina kraujo krešamumą; paviršinėms žaizdoms gydyti.
Šią žolę liaudyje dar „kraujanose“ vadina, o pirmas ( kiek pamenu) mano šios žolės panaudojimas buvo, kai kraujas iš nosies bėgo. Tai kraujažolės jaunų šviežių lapelių tarp pirštų patryniau, kad bent kiek drėgmės išsiskirtų ir… į nosies angą.

Kraujažolių žalius lapelius tinka dėti ant nubrozdinimų, kraujuojančių žaizdų dėl jos kraują sutraukiančių savybių, didina trombocitų, dalyvaujančių kraujo krešėjime, kiekį. Žolėje esantys azulenai veikia priešuždegimiškai, raminamai. Žmogaus organizme ir augaluose yra tarpusavyje susiderinančių medžiagų, kurios paskatina žmogaus odą atsistatyti.

O ir į salotas jų žalius, jaunus lapelius galima dėti. Tiesa, jie kiek kartūs, bet truputis paįvairina salotų skonį. O jų žiedų arbata – kvapni ir skani.

Jei buvojant gamtoje įkyrauja uodai, tai deginant lauže sudžiuvusias ar žalias kraujažoles, jų dūmais bent kiek uodai atbaidomi. :gausi:

6 Komentaras

 1. Tai mes cia atrodo apie zaizdele kalbejom, o gavosi taip kad vos ne iki ryklio ikandimu :D prajuokinot mane :D zaidele tai ir lapo uzteks, o rimtai zaizdai gal ir kokios dizinfekciojos reikia, be to sutvarstyt galima taip kad ir siuti nereiks, ziurint kokia zaida kokioj vietoj, bet mes tik apie zaizdele mielieji :D
  O kodel Jamuna pries peroksida nusiteikus, juk tai aktyvus deguonis, as labai noreciau kad juo baseinus dizinfekuotu, ne taip kaip dabar chloru :? del spyrito tai aisku, jei jau nededi i visu, tai nedek ir ant savo virsaus, nes viskas prasiskverbia ;)

 2. Vaikeli, turbut apie dezinfekavima nesi nieko girdejusi? kas spiritu dezinfekuoja? neismaneliai. tu turbut jau esi sveika nes laikom pakankamai praejo nuo tavo posto. va jau tiesa sako liaudis – nepersokai – nesakyk op. matomai nesi dar patyrusi pseudo ziniu savo kailiu kad tokias nesamones kalbi.
  daugybe zmoniu galetu isgyti zaizdas per kelias dienas jeigu tinkamai elgtusi, o jie i ligonine dazniausiai gulasi savigyda uzsiimant, kai jau velu buna. sakau nes dirbau ir maciau zoleliu kitokiu nusigymu pasekmes. lengvi nusibrozdymai patys uzgija , gilios zaizdos retai nesupuliuoja dar reciau apsieinama be kvalifikuotos pagalbos.

 3. truputi apie žaizdų dezinfekavimą :) tiesa kad dažniausiai šviežiose žaizdose būna nedaug bakterijų su kurioms imuninė sistema pati susitvarko. o tuose dezinfekantuose kaip spiritas, peroksidas, jodas yra tokių nuodų kurie užmušą visas bakterijas kartu su sveikomis ląstelėmis kurios turėjo atkurti sužeistus audinius. užpylus spirito ant žaizdos juk skauda! vadinas jis žaloja ir kūną, žaizda labai ilgai gija ir lieka didesnis randas. geriausia tik susižeidus žaizdelę nuplauti švariu tekančiu vandeniu, nusausinti aplinkui su vatos gabalėliu ir užbintuoti. po kokių 6 val vėl nuplauti, nušluostyti ir užbintuoti. švarus vanduo žaizdai nepakenks, kaip tik atvirkščiai. kadangi kūnas daugiai sudarytas iš vandens, drėgmė reikalinga ląstelėms atsikurti. tik pačio binto geriau nešplapinti :)

 4. Angelas wrote:

  kai zaizda didele reikia chirurgo sutvarstymo o ne lapu
  be to pirma reikia ja dezinfekuoti ir ivertinti ka deti

  Taip, reikia įvertinti kokia žaizda, kaip įgyta, nes gal susiuvimo ar bent sukabinimo riekia, kad neliktų randų, be to reikia žiūrėti kur ta žolė auga, gal ji miesto žolė tai joje pilna visko, ir neaišku ko. Gi švinas nėra žolė :)
  Jeigu žaizda menka tai nieko ir nereikia pati susitvarkys, svarbu nešlapinti, neužteršti ir leisti gyti.

 5. kai zaizda didele reikia chirurgo sutvarstymo o ne lapu
  be to pirma reikia ja dezinfekuoti ir ivertinti ka deti

 6. Vakar kaip tik turėjau žaizdelę ant kurios išbandžiau ši augalėlį :) pasmulkintus ir patrintus lapelius uždėjau ant žaizdos, ir valandos bėgyje ant žaizdos užsitraukė lipni plėvelė kuri po truputi suketėjo ir tapo kaip šašas. nustebau kad tai įvyko taip greitai nes žaizda gan didelė :roll:

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+