Langų uždangos: roletai ar užuolaidos?

Langų uždangos išlieka vienos populiariausių interjero akcentų. Užtikrinančios ne tik privatumo siekį, tačiau ir saugojančios nuo per ryškios saulės spindulių. Nors daugelis svajoja apie didelius nuo lubų ligi grindų langus, iš tiesų ne visi mėgsta juos atvirus ir palikti. Norisi turėti galimybę ir pasirinkimą netrukdomai ir privačiai leisti vakarus ar rytus. Langų uždangų kaip dekoro elementų galima rasti labai įvairių rūšių, spalvų, skirtingo funkcionalumo ypatybių, tačiau šiandien mes apie roletus ir užuolaidas.

Roletų privalumai

Roletai yra mėgstami dėl patrauklaus ir įvairiapusiško dizaino, lengvo, patogaus ir greito montavimo, nedaug laiko atimančios priežiūros. Dabar tokių langų uždangų pasirinkimas tikrai platus: galite rinktis tradicinius roletus ir tokius, kurie būtų specialiai sukurti plastikiniams langams, foto roletus ar „Blackout“ roletus, kurie visiškai užtamsina patalpą.

Žvalgydamiesi daugiau praktiškumo ir funkcionalumo, galite išsirinkti ir tokias langų uždangas, kurios specialiai sukurtos apsaugoti nuo saulės ir karščio (padidinta įprastinė apsauga). Roletų, valdomų iš apačios į viršų, medžiaga išlieka prigludusi prie stiklo dėl specialių kreipiančiųjų. Klasikiniai roletai internetu lengvai pritaikomo prie kiekvieno lango. Gali būti valdomi grandinėle, spyruokle, elektros pavara, pavyzdžiui, pulteliu.

Užuolaidų privalumai

Užuolaidos – neabejotinai užima lyderiaujančią poziciją tarp visų įmanomų langų uždangų. Dieninės užuolaidos vienos populiariausių pasirinkimų, nes bet kokiam kambario interjerui suteikia papildomo jaukumo ir elegancijos. Tamsaus gobeleno naktinės užuolaidos sukurs ypatingą ir subtiliai prabangią atmosferą jūsų namie. Be viso to, dažnai linksniuojamas ir sunkiai kuo pakeičiamas užuolaidų privalumas – privačios aplinkos sukūrimas. Užuolaidų audinių pasirinkimas taip pat labai platus, todėl norėdami suteikti kambariui autentiško įkvėpimo, rinkitės ryškesnes, sodresnes spalvas ir raštus.

Kaip galima būtų suderinti šiuos du pasirinkimus?

Jeigu prijaučiate modernistiniam interjero stiliui, jums tikrai turėtų patikti roletų derinimas su užuolaidomis. Tiek dieninės, tiek naktinės užuolaidos derinamos kartu su roletais suveikia ne tik kaip papildomos šilumos izoliacinė sistema, tačiau dar sukuria ypatingesnę – jaukesnę, romantiškesnę – atmosferą jūsų miegamajame arba svetainėje. Tai praktiškas, patogus, modernus interjero derinys.

Taigi, vieno atsakymo nėra, ką pasirinkti būtų geriau – užuolaidas ar roletus. Jeigu niekaip neapsisprendžiate, mes siūlome išbandyti aukščiau minėtus derinius, arba kelis skirtingus variantus skirtingiems namų kambariams. Pavyzdžiui, virtuvėje puikiai tinka roletai, miegamajame nepakeičiamos yra naktinės užuolaidos.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+