Maisto poveikis

Dažnai žmonės jausdami poreikį dvasiškai tobulėti, pradeda nuo maisto. Rodos paprasta: atsisakai vieno produkto, pakeiti jį kitu. Bet smalsumas nuveda į tokius sudėtingumus, kad rodos maistas tampa visas gyvenimas, lyg daugiau nieko nebėra žmoguje, tik virškinimo sistema.

Yra teisingai sakoma „ką valgai, tas ir esi”. Bet tai visiškai nereiškia, kad jei pakeisi maistą, pasikeisi ir pats. Tiesa yra ta, kad pirmiausia turi pasikeisti pats, pasikeisti viduje, tada pasikeis ir maisto poreikis. Kitaip bus sunku.
Maistą galima palyginti su muzika. Pavyzdžiui: duok pasiklausyti metalistui simfonijos, turbūt net neišgirstų, kad muzika jau groja :) lygiai taip grubūs mėsėdžiai nepasisotina žaliu maistu. Siūlyčiau atkreipti dėmesį, kad visas keptas, virtas maistas neapsieina be prieskonių. O žalią maistą prieskoniai visiškai iškraipo.

Maisto skonis

Dažnai žmonės sužinoję, kad nevalgau mėsos, parodydami savo siaurumą, iškart nustebusiai klausia „tai ką tu valgai?”. Manau dauguma su tuo susidurė, tai taip pat parodo, kaip nuo mėsos siaurėja samonė :) Panašūs dalykai yra ir su skoniu. Gali pasirodyti, kad jei nekepi, neverdi, nevartoji prieskonių, tai neskanu. Bet iš tikrųjų yra – priešingai. Beveik visi patiekalai iš tikrųjų turi labai panašų skonį: sūrumas, apkepimo „traškus skonis”, virimas, prieskoniai ir maža dalelė to pačio patiekalo skonio. O va imkime žalią augalinį maistą: kiekvienas produktas turi savita skonį. Paragaukime pomidorą, jis ir saldus, ir toks „lyg sūrus, bet nesūrus”, jame daug sėklų, sultys kokios savotiškos. Dabar paimkime agurką, vien jį prapjovus visa virtuvė pakvimpa pavasariu! Agurko skonis labai švelnus, sultingas. O paimkime salierą, visai kitoks skonis, labai savotiškai kartus. O kiek dar kitų daržovių ir vaisių!

Jei ragauti produktus po vieną, tai kiekvienas yra toks ypatingas patiekalas, kurio neįmanoma atgaminti. Bet visa tai gali patirti tik ramus protas, lygiai taip kaip ramia muziką, įmanoma mėgautis tik vidinėje ramybėje.

Labai svarbu – neskubėti

Žinoma, daug kam norisi iškart pereiti prie kitokio maisto. Bet kaip nepasistatysi namo per dieną, taip ir su savimi negalima skubėti. Reikia suprasti paprastą dalyką – jei skanu keptas maistas – reiškia jis šio metu yra reikalingas. Koks maistas skanus ir kokio norisi, tokį ir reikia valgyti, nes jis atspindi – vidų.

Eksperimentas

Pabandykite padaryti eksperimentą: anksti ryte, būdami savyje, „šventoje ramybėje”, atsisėskite patogiai į fotelį ir pagalvokite apie gamtą, apie mišką, išgirskite upelį, paukščiukai tokie mažyčiai ir spalvoti skraido :) įsijauskite… Ir dabar pagalvokite, ar norite keptos mėsos? Ar norite natūralių agurkų ir pomidorų?

9 Komentaras

 1. Na, ta situacija su braškėm tai pasaka :) Stebuklų šalis :) Štai koks gyvenimas gali būti, kai leidi jam tokiam būti :)

 2. kaip tik rytoj badausiu :)
  Nusprendžiau šeštadieniais tai daryt :)

 3. Jo melynes tai jega… pas mus irgi jau yra, taip visko dabar daug tokia ivairove nors kasdien kitas meniu :)
  o as symet net valymosi nedariau, galvoju paliksiu rudeniui prasibadauti, kai vaisiai baigsis :)
  ar kas nors vasara valosi?

 4. visą šią savaitę lepinu save mėlynėm, žemuogėm bei laukinėm braškėm. Aną 1dienį buvau išėjęs pasivaikščiot. Einu einu, aplnikui laukai, kartais maži miškeliai ir štai – pasuku galvą į dešinę ir ką gi matau? O gi lauką, pilną braškių!! Laukas apleistas, nėra jokių namų šalia, tik keli medžiai ir braškės :). Kaip supratau, kadaise gal ten kažkokia ferma buvo ar šiaip kažkieno sodas ar daržas. Tai pririnkau 5 kg braškių. Braškės labai skanios o ir savo „išvaizda” nenusileidžia tom iš parduotuvių ar turgelių. Čia gal ne „į temą”, bet norėjos papasakot apie tokį savo nuotykį :)

 5. nereikia taip sureiksminti taciau reikia islaikyti „man gera” busena :) gi viskas prote :) miestas taip pat :) gi visada yra galimybe kur nors islysti is to miesto.

 6. geras metodas man patiko. bet kaip gyvent mieste po tokiu bandymu?

 7. parašyta tikrai gražiai :)

 8. Labai gražus jūsų požiūris, sveikas ir tobulas.

 9. Suletas Poetas

  Viskas, ka pasakei yra grazu ir skamba skaniai (ypac pomidorai ir agurkai) bet kai pagalvoji apie parduotuviu pomidorus ir agurkus, kazkodel tokiu jausmu nekyla. Siuo metu nebemazinu virto ir kepto maisto – tuo nebeuzsiimu. Vietoj to, didinu zalio maisto asortimenta ir juo megaujuos o virtas-keptas naturaliai traukiasi is dienos raciono. O dar kai prisideda naujos info suvokimas ir isisavinimas, tai maistas ne toks ir reiksmingas darosi. Tik dabar pradedu suprasti tavo kazkur parasyta minti, kad per daug sureiksmines maista – nuo jo ir mirsi (ar kazkas panasaus).

  Sekmes tau.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+