Masažas karštais akmenimis

Masažas karštais akmenimis

„Prigimtinė gydomoji jėga, slypinti kiekviename iš mūsų, yra giliausias sveikatos šaltinis, Hipokratas

Masažas atsirado gilioje senovėje ir formavosi kartu su kitais liaudies medicinos metodais. Yra duomenų, kad jau pirmykščių žmonių gentys, gyvenusios Ramaus vandenyno salose, naudojo masažą. Taip pat jis vyravo ir tarp Indonezijos genčių. Jau tais laikais į masažo sudėtį buvo įtrauktas maigymas, spaudimas, trynimas ir glostymas. Iš patikimų šaltinių žinoma, kad žmonės siekiantys palengvinti skausmus traumos vietoje atlikdavo trynimą ir plekšnojimą.

Pirmuoju masažo žinovu buvo Herodotas , kuris pats nuolat masažuodavosi ir buvo puikaus fizinio sudėjimo. Jis vienas pirmųjų bandė išaiškinti masažo įtaką įvairių ligų gydymui. Ypač didelis indėlis masažo formavimesi priklauso medicinos tėvui Hipokratui. Jis yra masažo, kaip gydymo metodo, pradininkas Europoje. Senovės graikai didelį dėmesį kreipė į higieninį ir kosmetinį masažą, turėjo net jiems skirtus specialius salonus. Labai populiarios buvo pirtys, kuriose masažas buvo būtina procedūra, po jo kūną ištrindavo įvairiais kvepiančiais aliejais.

Didžiausią polėkį masažas įgijo Romos imperijoje žymaus gydytojo Asklepiado laikais I a. pr. m. e. Senovės Romos gydytojas Eusklepijus masažus skirstė į: sausą, su aliejais, silpną, stiprų, trumpalaikį ir ilgai trunkantį. Masažu bei aktyviais ir pasyviais pratimais jis gydė nutukimą.

MASAŽAS

Masažas – sveikata ir malonumas Jūsų kūnui!
Masažas yra vienas iš ypatingų veiksnių žmogaus gyvenime, padedančių palaikyti puikią kūno ir dvasios būseną. Ir nieko nėra geresnio, kaip po sunkios ir varginančios darbo dienos atsipalaiduoti ir atgaivinti savo kūną masažu.
Masažas derina ir skatinamai veikia virškinimą ir kvėpavimą – tokius svarbius fiziologinius procesus. Jis taip pat gerina raumenų tonusą, sąnarių judrumą, laikyseną, spartina kraujo ir limfos apytaką, derina endokrininę ir nervų sistemas. Masažas teikia ne vien tik fizinę naudą, jis gelbsti ir psichologiškai, įkvepia (atpalaiduoja) gyvybinės energijos ir jėgų, kad galėtumėme pasiekti fizinę ir dvasinę pusiausvyrą.
Masažas labai efektyvus šalinant neigiamus ankstyvos senatvės požymius vidutinio ir pagyvenusio amžiaus žmonėms.

Jis padeda išsaugoti jaunatvišką organizmo būklę ir funkcijas nes:
•sustiprina audinių elastingumą ir sąnarių patvarumą,
•didina kraujo ir limfos cirkuliaciją,
•palaiko odos jaunatviškumą,
•suteikia kūnui energijos,
•išsiskiria endorfinai ( natūralūs skausmo malšintojai),
•dietos ir specialių pratimų pagalba masažas atstato Jūsų kūno formų linijas bei šalina poodinį riebalinį sluoksnį,
•stiprina nugarą,
•didina raudonųjų ir baltųjų kūnelių kiekį kraujyje,
•stiprina kraujo cirkuliaciją,
•nuskausmina skausmo taškus,
•atpalaiduoja įsitempusius raumenis,
•normalizuoja blokuojamus energinius srautus,
•sustiprina kūno imuninę sistemą,
•atstato ramybės ir pasisekimo jausmą, panaikina nerimą.
Masažas – tai galimybė pailsėti, atsipalaiduoti bei stiprinti savo sveikatą kasdien.

KARŠTŲ AKMENŲ MASAŽAS

2.1 Istorija

Akmenys – patys seniausi mūsų pasaulio „gyventojai“. Daugelis mano, kad jie turi sielą ir geba kaupti kosmoso, saulės ir žemės energiją, o tikro meistro rankose ją atiduoti, gydyti fizinius ir dvasinius negalavimus.

1993 m. masažo terapeutė Marija Nelson atrado terapiją, kurios metu galima naudoti karštus akmenis. Savo atradimą ji užpatentavo ir pavadino LaStone terapija, tačiau daugumoje SPA centrų taikomos įvairios kitos masažo su akmenimis metodikos. Masažo su karštais akmenimis technika sukurta taip, kad ją būtų galima taikyti masažuojant visą kūną ar veidą. Be to, technika skirta tiek mėgstantiems pasilepinti, tiek mėgstantiems stiprų ir gilų raumenų masažą.
Masažas akmenimis yra pagrįstas termoterapija – kitaip tariant, karštų ir šaltų akmenų kaitaliojimu. Lygūs ir šiurkštūs, stambūs ir smulkesni, pašildyti ir vėsūs akmenys – taip atrodo pagrindiniai tokio masažo įrankiai.

Masažas su karštais akmenimis siejamas su indų ir šamanų kultūromis, tačiau išliko iki šių dienų ir yra praktikuojamas kaip geros savijautos šaltinis, nes harmonizuoja teigiamos energijos tėkmę, atpalaiduoja raumenis, stimuliuoja imuninę sistemą, gerina kraujotaką, medžiagų apytaką ir toksinų šalinimą.
Šio ypatingo masažo metu naudojami šlifuoti vulkaninės kilmės akmenys iš Havajų, kurie susidarė veikiančių ugnikalnių šlaituose ir ilgainiui atvėso. Tokių akmenų sudėtyje yra labai daug mineralinių medžiagų, magnio ir geležies. Jie yra nepakartojami dar ir dėl to, kad ilgai išlaiko šilumą. Įkaitusių akmenų temperatūra persiduoda žmogaus kūnui – kuo ilgiau laikomi akmenys, tuo giliau į raumenis prasiskverbia šiluma (net iki 4 cm), aktyvinanti organizmo gyvybines funkcijas. Tose vietose, kur uždėti akmenys, padidėja kapiliarinis kraujospūdis, pagerinantis kraujotaką kraujo sąstovio zonose. Dėl stimuliacijos, detoksikacijos ir paspartėjusios mikrocirkuliacijos pagerėja ląstelių aprūpinimas deguonimi, 10-15 % pagreitėja medžiagų apykaita, todėl greičiau šalinami susikaupę šlakai.

Akmenų masažo poveikis žinomas jau daugelį tūkstantmečių ir manoma, kad pirmieji karštų akmenų stiliaus masažą pradėjo naudoti havajiečiai, norėdami sušildyti kūną, atpalaiduoti raumenis bei nuraminti dvasią. Dėka akmens savybių išlaikyti šilumą ilgesnį laiką, masažo metu pasiekiamas gilesnis ir stipresnis poveikis nei masažuojant vien rankomis. Taip pat šis masažas dovanoja romantika, paslaptingumą, mistinį ritualą.

POVEIKIS

Gilus kūno atsipalaidavimas per centrinę nervų sistemą, šalina pastovaus nuovargio sindromą, įtampą, nerimo jausmą, depresinę nuotaiką. Labai suaktyviną kraujotaką, medžiagų apykaitą. Po procedūros dar 2-3 dienas Jus lydi gera nuotaika, jėgų antplūdis, darbingumas ir vidinis ramumas. Darnus įvairios masažo technikos ir šiltų akmenų naudojimas palengvina chroniškus nugaros ir kaklo skausmus, giliai atpalaiduoja visą kūną, suteikia harmonijos ir ramybės būseną.

Rekomenduojamas: pervargus, patyrus gilų stresą, jaučiant nepagrįstą nervingumą, apatiją, miego sutrikimus. Taip pat šis masažas rekomenduojamas žmonėms, kurie jaučia įvairius nugaros skausmus, kamuoja artrito keliami skausmai.

Nerekomenduojamas: kai padidėjęs kraujospūdis, kai yra problemų su kraujagyslėmis ar limfine sistema, žmonėms sergantiems užkrečiama odos liga, kai odoje yra neužgijusių žaizdų, besilaukiančioms ir žmonėms po operacijų.

Masažo nauda:

 • organizmo atpalaidavimas;
 • streso, įtampos pašalinimas;
 • emocinės ir fizinės pusiausvyros atkūrimas;
 • įtampos vidiniuose organuose nuėmimas;
 • kraujo cirkuliacijos gerinimas.

Siūlomas, kai:

 • yra chroniški nugaros ir kaklo skausmai;
 • juntamas nuolatinis stresas;
 • sunku susikaupti, neapleidžia nerimas;
 • trokštama pasiekti kūno ir dvasios pusiausvyrą;
 • kamuoja nuovargis;
 • fizinė ir emocinė įtampa;
 • šalčio pojūtis galūnėse.

Masažo tikslas – akmenų šiluma ir masažinių judesių pagalba, atpalaiduoti organizmą, veiksmingiau išlaisvinti giliai kliento kūne susikaupusias įtampas. Karšti akmenys naudojami kaip šilumos aplikatoriai labiausiai įsitempusiose kūno vietose. Jie dedami po nugara išilgai abipus stuburo linijos ant refleksogeninių zonų, todėl poveikis jaučiasi visose organizmo sistemose: mažojo dubens (tiek vyrams, tiek moterims), inkstų, virškinamojo trakto, širdies srities, kvėpavimo. Šiluma, sklindanti iš akmenų skverbiasi gilyn į raumenis, sušildo audinius ir pagerindama kraujo cirkuliaciją juose.

Masažui naudojami akmenys šildomi su prieskoniais ir jų balzamais. Tokiu būdu į masažą įvedamos dar ir prieskoniuose esančios koncentruotos augalų vibracijos, kas dar labiau sustiprina masažo efektyvumą ir suteikia visai procedūrai specifinių apeigų formą, kvapą ir turinį.
Masažo technika ypatinga tuo, kad šilti akmenys tampa masažuotojo rankų dalimi – palengvina masažuotojo darbą.
Po procedūros džiaugsitės švelnia, kaip šilkas, oda.

PRAEITIS IR DABARTIS

Praeitis: Amerikos indėnai buvo akmenų terapijos pradininkai. Jie naudojo pašildytus akmenis įvairių negalavimų gydymui, iš dalies – moterų menstruacijų skausmų mažinimui. Ne mažiau populiarus šis būdas buvo ir tarp vikingų, kurie akmenimis greitino žaizdų gijimą, gydė peršalimą.

Dabartis: Šiuolaikinę akmenų terapijos metodiką išvystė amerikietė Mary Nelson-Hennigan, Amerikos masažistų asociacijos narė. Ji pirmoji pasiūlė naudoti karštam masažui bazaltą, o šaltam – marmurą.

Technika: Prieš seansą akmenys dezinfekuojami specialiais tirpalais, po to akmenys (dažniausiai bazalto) dedami į specialų akmenų šildytuvą, kuris yra pripildytas vandens. Vanduo pašildomas iki 50-53 laipsnių Celsijaus. Kai akmenys įkaista pakankamai, kai kurie dedami į konkrečius punktus ant kūno (pavyzdžiui, nugaros, rankų, ir t.t.), o kitus laiko masažo terapeutas ir masažuoja raumenis. Karšti akmenys niekada nebūna šiurkštūs. Jie visada lygūs ir švelnus. Prieš išdėliodamas akmenis ant jūsų kūno, masažo specialistas juos pirmiausiai paims į rankas ir įsitikins, kad jie nėra per karšti. Akmenys neturi būti dedami ant nubrozdinimų, mėlynių, užkrėstos odos, nepagijusių žaizdų, auglių, išvaržu ir tų vietų, kur neseniai buvo lūžę kaulai.

Akmenų atrankos masažui principas paprastas: „karšti“ akmenys atvežami iš šiltų kurortų, iš šalių, esančių netoli pusiaujo, o „šalti“ – iš šalių, esančių arčiau poliarinio rato. Nors žiūrint plika akimi jų kilmę nustatyti nespecialistui tikriausiai neįmanoma.
Masažui karštais akmenimis dažniausiai naudojamas ugnikalnių bazaltas. Manoma, kad jis sujungia visas keturias stichijas – ugnį, vandenį, orą ir žemę, ir čia slypi gydomoji jo galia. Šaltam masažui tinka marmuras. Mėgstami ir jūros akmenys.
Kad ir kokia paprasta atrodytų akmenų terapija, užsiimti ja savarankiškai neverta. Masažas, atliekamas neprofesionalo, gali būti pavojingas, ypač jeigu naudojami akmenys. Profesionaliam masažui reikia tam tikros formos akmenų, kad jie būtų nustatyto dydžio ir svorio, kad nekenktų organizmui. Kadangi tokio masažo metu veikiama nugara, labai lengva peržengti tą plonytę ribą, skiriančią gydomąjį masažo efektą nuo žalingo poveikio gyvybiškai svarbiems organams. Dėl tos pačios priežasties neverta lankytis abejotinos reputacijos salonuose – savo sveikatą galima atiduoti tik į patikimas rankas.
Vienas seansas trunka nuo pusvalandžio iki pusantros valandos. Akmenų terapija netaikoma, jeigu pacientas nejautrus temperatūros pokyčiams, serga stuburo ligomis, jeigu tai – nėščia moteris, yra diabeto komplikacijų, nustatyta venų trombozė.

2.4 TERMOTERAPIJA

Tai labai kontrastinga terapija, masažas atliekamas pakaitomis karštais ir šaltais akmenimis. Kadangi mūsų kūno temperatūra skirtingose kūno vietose yra nevienoda (dėl sutrikusios kraujotakos, arba, anot ajurvedos mokymų sąveikaujant skirtingoms stichijoms organizme) – centrinėje kūno dalyje ji yra aukštesnė, galūnėse – žemesnė, ši terapija padeda harmonizuoti skirtingą temperatūros pasiskirstymą kūne.

Masažo nauda:

 • tonizuoja, stangrina odą;
 • stiprina kraujagyslių sieneles;
 • harmonizuoja organizmo temperatūrą.

Siūlomas:

 • esant diskomfortui dėl šąlančių galūnių;
 • ieškantiems naujų pojūčių;
 • drąsiems klientams

VERTA ŽINOTI

Masažas turi didelį poveikį nervų sistemai. Sumažėja skausmas, pagerėja savijauta, dujų apykaita, aktyvinami arba slopinami refleksai. Profesionalaus masažuotojo parinkta reikiama procedūra suteikia žmogui šilumos pojūtį, mieguistumą ir visišką atsipalaidavimą.
Bene didžiausią poveikį masažas turi, odai. Jo pagalba greičiau pašalinamos suragėjusios epidermio ląstelės, pagerėja odos kvėpavimas, suaktyvėja prakaito ir riebalinių liaukų veikla, išsiplečia kapiliarai, pakyla odos temperatūra, pagerėja jos elastingumas ir oda įgyja imunitetą išorės veiksniams.
Tinkamam raumenų, raiščių, sąnarių ir sausgyslių funkcionavimui didžiausią įtaką turi masažas. Jis didina raumenų elastingumą, suaktyvina medžiagų apykaita juose, pašalina trigerius. Masažo dėka išnyksta raumenų atrofija, pašalinamas nuovargis, įtempimas ir pieno rūgštis. Masažuojant suminkštėja randai, sąaugos po operacijų. Masažas sustiprina ne tik raumenis, bet ir sausgysles bei raiščius, pagerina sąnarinės kapsulės mitybą, sąnarių paslankumą, pašalina iš sąnarių nereikalingą druskų kiekį ir atitolina uždegiminius procesus.
Taip pat masažas veikia kraujo ir limfos sistemas, suaktyvina jas, pagreitindamas kraujo ir limfos tekėjimą, gerina tonusą, kapiliarų išsiplėtimą, ko pasėkoje padidėja masažuojamos vietos aprūpinimas krauju ir pagreitėja kraujo pritekėjimas arterijomis ir nutekėjimas venomis. Pagreitėjus limfos apytakai sumažėja jos sąstingis audiniuose ir audinių pabrinkimas. Labiausiai masažas rekomenduotinas žmonėms turintiems žemą kraujo spaudimą.
Masažas yra būtinas vidaus organų būklei gerinti. Jo metu pagreitėja ir pagerėja medžiagų apykaita bei druskų išsiskyrimas iš organizmo. Padidėjus temperatūrai masažo metu suaktyvinamos visos cheminės reakcijos, pagreitėja audinių oksidacija, difuzija ir medžiagų apykaita audiniuose.
Masažas turi didelį teigiamą poveikį kvėpavimo, virškinimo, kaulų čiulpų ir vidaus sekrecijos liaukų veiklai.

Masažo negalima darytis:

 • Esant temperatūrai;
 • Ūmių uždegimų metu;
 • Vyresnio amžiaus asmenims sąnarių masažo;
 • Esant pūliniams kūno paviršiuje, odos bėrimams, daugybinėms karpoms ir polinkiui į kraujosruvas;
 • Sergant venų uždegimu;
 • Esant stipriai išsiplėtusioms venoms negalima masažuoti kojų;
 • Esant tulžies pūslės ir inkstų akmenimis, kirkšnies išvaržai, moterims menstruacijų ir nėštumo metu nemasažuojamas pilvas.

Koks rekomenduotinas masažo kursas? Vidutinį masažo kursą sudaro 10 procedūrų. Tačiau priklausomai nuo ligos simptomų masažo trukmė gali didėti iki 15 – 20 procedūrų, ir trukti net mėnesį, ar ilgiau. Paprastai procedūros turėtų būti atliekamos kasdien. Kai kurias masažo rūšis rekomenduojama atlikti kas antrą ar trečią dieną.

Kaip dažnai atlikti masažą? Profilaktiškai masažą rekomenduojama kartoti kas pusmetį ar metus. Įvykus traumai ar atsiradus skausmams, rekomenduojama nedelsiant kreiptis į masažistą, tuomet pakartotinio kurso procedūrų skaičius bus nustatomas individualiai.

IŠVADOS

Akmenų masažas labai naudinga procedūra, palankiai įtakoja audinių procesus, gydo centrinę ir periferinę nervų sistemas, turi įtakos organizmo atjauninimui , gerina kraujo ir limfos cirkuliaciją , masažo metu žmogus gauna daug teigiamų emocijų, o neigiama energija palieka jo kūną. Darnus įvairios masažo technikos ir šiltų akmenų naudojimas palengvina chroniškus nugaros ir kaklo skausmus, giliai atpalaiduoja visą kūną, suteikia harmonijos ir ramybės būseną.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+