Sveika gyvensena

Tinkamų treniruočių pasirinkimas pagal keliamus tikslus

Nemažai sportuoti norinčių žmonių nežino, kaip iš tiesų treniruotis. Verta pakalbėti apie tris skirtingus treniruočių tikslus ir modelius:

1. Raumenų masės auginimas;

2. Lankstumo gerinimas,

3. Sveikatos palaikymas.

Kadangi skiriasi tikslai, suprantama, kad ir treniravimosi metodai yra nevienodi.

Raumenų masės auginimas

Reikėtų žinoti, kad norint užsiauginti masę praverčia ne tik pratimai, bet ir maisto derinimas. Maisto racione turėtų būti baltymų, angliavandenių, javų, grūdų, vandens. Kalbant apie pratimus, savo vaidmenį puikiai veikia „seni, geri“. Tai visiems pažįstami atsispaudimai (lygiagretėse), prisitraukimai, pritūpimai. Norintys užsiauginti raumenų taip pat dirba su štanga. Vienas gana grėsmingai skambantis pratimas – „mirties trauka“. Tai yra štangos kėlimas nuo žemės, treniruojantis kojų dvigalvius ir keturgalvius raumenis, apatinius nugaros raumenis bei trapeciją. Norint geriausių rezultatų taip pat atliekamas štangos traukimas pasilenkus, štangos spaudimas bei spaudimas virš galvos.

Kaip jau minėta, svarbu nepamiršti ir visiems žinomų atsispaudimų, prisitraukimų ir pritūpimų. Pastarieji treniruoja ne tik kojas, bet ir nemažą dalį viršutinių raumenų. Atsispaudimai padeda tobulinti pečius, krūtinę, tricepsą, o prisitraukimai – bicepsą, nugarą.

Lankstumo gerinimas

Nesunku suprasti, kad norint gerinti lankstumą reikės užsiimti kitokiais pratimais, nei auginant raumenis. Siekti šio tikslo padeda visiems žinoma joga. Atliekant jogos pratimus ne tik gerinama savijauta. Kūnas įgauna energijos, tampa lankstesnis. O svarbiausia, kad lankstumas įgaunamas kartu su kūno stiprinimu. Kitaip tariant, kūnas taps ir lankstesnis, ir tvirtesnis.

Puikiai veikia ir tokie pratimai kaip bandymas pasiekti kojų pirštus. Tiesiog ištieskite koją į priekį ir padėkite ant kokio nors paviršiaus (pavyzdžiui, kėdės), išlaikykite koją tiesiai, lenkite liemenį nepasiduodami norui suriesti nugarą ir bandykite prisiliesti prie kojų pirštų.

Sveikatos palaikymas

Apie sveikatos palaikymą galima kalbėti daug. Deja, ne visi tinkamai supranta frazę sportas – sveikata. Jei kasdien vaikštote į sporto klubą, bet neįsivaizduojate vakaro be litro alaus, kažin, ar verta sakyti, kad jūsų sportinė forma gerėja.

Kalbant konkrečiai apie treniravimąsi, vertėtų pasidomėti tempimo pratimais, nes juos atlikdami padėsite savo raumenims, sausgyslėms, raiščiams bei odai. Beje, tempimo pratimai puikiai tinka ir skiltyje „Lankstumo gerinimas“.

Kadangi sveikata siejama su harmoninga emocine būsena, vertėtų nepamiršti, kad egzistuoja toks dalykas kaip joga, kurią žmonės laiko geros nuotaikos ir vidinės ramybės pagrindu. Čia ir vėl matome sąsajas su lankstumo gerinimu. Vadinasi, būsite dar sveikesni, žinodami, kad besitreniruodami gaunate įvairiapusę naudą. Sveikatos palaikymui taip pat labai naudingas važinėjimas dviračiu – tai padeda apsisaugoti nuo širdies bei kraujagyslių ligų, per didelio cholesterolio kiekio ir diabeto.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+