Metimo rūkyti metodika – antras žingsnis į dantų atauginimą

Dantų atauginimo priemonės pirmas žingsnis – mesti rūkyti.

Metodika

Aš rūkiau penkiolika metų. Mečiau. Įrodyta, kad rūkymas be daugybės blogybių, dar ir labai riboja kraujotaką dantenose. O atauginant dantis reikalinga gera kraujotaka, kuria mes bandysime suaktyvinti ne tik visame organizme, bet ir dantenose. Aš nepasakosiu, kad rūkyti tai yra bjauru, šlykštu ir labai kenksminga. Pats seniau apie tai nemąsčiau ir mečiau rūkyti labai sunkiai. Tačiau, jeigu jūs su manimi norite atauginti dantis, rūkyti mesime per vieną savaitę. Ar tikite, kad dantis galima atauginti? Tada ir rūkyti mesite greitai. Pasakykite garsiai: „Per savaitę aš mesiu rūkyti!!!“ Netylėkite! Pasakykite garsiai. Pasakėte? Jeigu taip, tada jūs šiuo metu paleidote subtilų „ketinimo“ mechanizmą. Tai 90% sėkmės. O dabar paskaičiuokite kiek cigarečių išrūkote per dieną? Padauginkite tai iš trijų ir nusipirkite visą kiekį iš karto. Tai labai svarbu. Jūs daugiau nerūkysite nei po bloką, nei po pokelį, nei po vieną cigaretę, nes visą kiekį jūs surūkysite per savaitę.

Mesk rūkyti!!!

Pirma diena

Mėgaukitės rūkymu. Tik tai, pagal mūsų susitarimą, turi vykti miške arba kaime, gamtoje ar prie jūros. Pamenate? Neturi būti jokių įprastų šeimyninių buitinių stresų, todėl mes rūkome ne tada, kai „ima“ nervai, o tada, kai norisi rūkyti. Rūkome ir mėgaujamės, prisimindami viską, kas buvo gera nutikę per rūkymą. Ir taip visą dieną. Jūs turite išrūkyti visą paros dozę. Supratote? Jūs sakote cigaretei: „ačiū už viską“ ir atsisveikinate su ja.

Antra diena

Pasimėgavimas baigėsi, prasideda darbo dienos. Paruoškite savo cigarečių paros norma. Rūkykite tik tada, kai jums norisi rūkyti. Tačiau po užsitraukto dūmo jums reikia daryti šiuos pratimus:
1. Užtraukime dūmą. Iškvėpkime visą.
2. Įkvėpiame švarų orą.
3. Lėtai iškvėpiame visiškai, visą orą iki galo. Sulaikote kvėpavimą, neturite kuo kvėpuoti. Neskubėkite įkvėpti, nekvėpuokite tol, kol galite iškentėti. Tik nenualpkite…
4. O dabar penkis kartus greitai, trumpai įkvėpkite. Penki greiti, trumpi įkvėpimai.
5. Įkvėpkite ir iškvėpkite pilna krūtine.
6. Galite vėl užtraukti dūmą. Užtraukėte? Kartokite vėl nuo pirmo punkto. . . Po to, kai jūs išrūkėte visą cigaretę, BŪTINAI išgerkite stiklinę vandens. Geriausiai, jeigu vanduo bus iš šulinio. Jeigu jūs rūkote kas dešimt minučių – gerkite po pusę stiklinės. Per dieną jūs turite išgerti ne mažiau du, tris šaltinio ar šulinio (natūralaus) litrus vandens. Tokiu būdu jums teks rūkyti visą dieną.

Trečia diena

Paruoškite savo rūkalų paros normą. Rūkykite, kai jausite, kad norite, tačiau būtinai darykite šiuos nuostabius pratimus su kvėpavimu. Kodėl nuostabius? Jūs dar nepradėjote metimo rūkyti, o galva jau svaigsta? Būtinai po cigaretės atsigerkite vandens. Išrūkėte pirmą cigaretę? Ar po kiek laiko jums atsirado noras rūkyti vėl? Paimkite antrą cigaretę. Atsisveikinkite su ja. Sulaužykite ją per pusę (būtinai ) ir išmeskite. Dabar padarykite pratimus du, tris kartus iš karto. Tik kai darysite trumpus įkvėpimus, darykite jų dešimtį kartų: gilus įkvėpimas ir iki galo iškvėpimas, sulaikymas, po to, 10 trumpų įkvėpimų – iškvėpimų, gilus įkvėpimas – iškvėpimas ir vėl iš naujo tris kartus. Po pratimų išgerkite pusę stiklinės vandens. Kitą cigaretę galite išrūkyti visą, darant pratimus. O kas antrą cigaretę jūs sulaužote ir IŠMETATE pakeisdami ją kvėpavimo pratimais. Šiandien jūs išrūkėte tik pusę paros normos.

Ketvirta diena

Darome viską taip pat, kaip ir trečią dieną, tik sulaužome ne tik antrą cigaretę, o ir trečią. Vieną kartą rūkome, du kartus kvėpuojame pratimus. Po cigaretės geriame pilną stiklinę vandens, po kvėpavimo pratimų geriame pusę stiklinės vandens. Kaip įprasta, tiems, kurie meta rūkyti trečioje dienoje ima svaigti galva, o pas mus atvirkščiai: galva beveik nesvaigsta.

Penkta diena

Šiandien, kai tik atsiranda noras rūkyti, imame iš pakelio cigaretę, tačiau šiandien išrūkome vieną cigaretę, tris sulaužome ir išmetame, o vieną atidedame į šalį. Nedėkite atidėtas cigaretes atgal į pakelį. Dėkite jas į vazą ar ant padėklo atskirai. Visa kita kartokite taip pat: kai rūkote darykite pratimus. Vietoje sulaužytos cigaretės kvėpavimo pratimai. Po surūkytos cigaretės išgerkite vandens. Po kvėpavimo pratimų išgerkite vandens.

Šešta diena

Šiandien mes rūkysime tas cigaretes, kurias vakar atidėjome į šalį. Tačiau rūkome ne daugiau vienos cigaretės per dvi valandas. Jeigu per tą laiką norisi rūkyti, tada kvėpuojame pratimus. O jeigu nebesinori šiuo laiku rūkyti, tada … klausomės muzikos, šypsomės. Jeigu jau einate miegoti, o cigarečių atidėtoje krūvoje vis dar yra, sulaužykite jas ir išmeskite išskyrus vieną.

Septinta diena

Užsirūkome paskutinę cigaretę. Jūsų organizmas jau prisimena kai kuriuos natūralius kvapus ir skonius, kurių jis buvo netekęs kol jūs jį nuodijote rūkymu, todėl, įmanoma, kad jūs nebeteksite rūkymo malonumo. Visą likusią dieną, kas valandą, darome kvėpavimo pratimus ir geriame vandenį. Visas kitas dienas, kai tik norite rūkyti – darykite pratimus ir gerkite vandenį. Jeigu jūs sugebėjote nerūkyti tris savaites, tai reiškia, kad jūs sugebate kontroliuoti savo svorį, pats save gydyti nuo galvos ir pilvo skausmų, ir… atsiauginti dantis. Sekantis žingsnis: savo energijos sukaupimas ir nereikalingo svorio atsikratymas Paruošė © www.sveikata666.lt

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+