Sveikatai yra svarbesnių už maistą dalykų

Esu įsitikinęs, kad yra svarbesnių, tikslingesnių ir net sveikesnių dalykų pasinerti, nei vien į „teisingo maisto” paieškas.

Pradėti reikėtų nuo pradžių: koks egzistencijos tikslas?
Maisto produktai ir patiekalai turi savo energetiką, savo medžiagas ir savaip veikia organizmą ir psichiką. Pvz. senovės gladiatoriai prieš kovas valgydavo daug lašinių, kad apaugtų riebalais, apsauga. Šiltuose kraštuose labai vertinami moliuskai ir vištienos sriuba su tam tikrais prieskoniais, nes po jos norisi daug sekso.

Žalias maistas taip pat turi savo poveikį, ir kiekvienas augalas, vaisius, daržovė taip pat turi savo spalvą, maistines medžiagas, energetiką ir skirtingai veikia. Bet maitintis žaliu augaliniu maistu tik tam, kad tai atseit „teisinga ir sveika” gali būti klaidinga, todėl, kad žodis Sveikata, reiškia daug daugiau nei vien – teisingą mitybą. Sveikas žmogus, tai visų pirma harmoningas (dvasioje ir fizikoje), kūrybingas, ištvermingas, patenkintas savimi ir aplinka, turintas prasmingą (sau pačiam) tikslą.

Pažiūrėkime į šį reikalą iš kitos pusės, kas atrodo svarbiau ir reikalingiau, ar:
1. reguliariai valgyti nuostabiai sveiką žalią augalinį maistą ir jaustis sočiam; ar
2. visą dieną be maisto ir poilsio lėkti, skubėti, visiškai nusikalti nuo kojų, ir savo pastangom išgelbėti žmogui gyvybę, vakare kristi ant minkštos sofos be jėgų.
Kas jums teiktų daugiau gyvenimo džiaugsmo, laimės ir sveikatos?

Eksperimentuodamas ir analizuodamas padariau tokį stulbinantį atradimą: maistas ne didina energijos organizme, maistas TIK PILDO energijos sandėlius.
O energijos kiekį didina – „JUDĖJIMAS” – sportas, kūrybinis darbas ir t.t.

Pavyzdžiai iš gyvenimo: sėdžiu namie nuo pat ryto prie kompo, po to žiūriu tv, lyg ir nėr ką veikti, ir visą laiką galvoje tik viena mintis sukasi, ką čia skanaus pavalgius. O sotumo jausmas neateina, norisi valgyti ir valgyti, o kai persivalgai, norisi miegoti.
Kita situacija: nuo pat ryto užsiėmiau darbais, pradėjau tvarkyti aplinką ir daryti grožį aplink namus. Kaifas (tiesiogine prasme) didžiulis, norisi ir tą padaryti, ir dar tą, ir dar čia aptvarkyti… dirbu, dirbu ir dar galiu dirbti, bet galvoju gal užteks, lyg ir reiktų pavalgyti. Užėjęs į virtuvę žiūriu, kad jau 16 valanda, o apie maistą nei jokios minties, o nuotaika pasakiška, kaip ant sparnų!

Taigi, norint gerai jaustis, svarbiau yra judesys, o paskui maistas.
Juk maistą reikia užsidirbti! Priešingu atveju, maitintis vien žaliu augaliniu ir pasakiškai sveiku maistu gali būti pavojinga.
Svarbu visada prisiminti: maistas tik papildo energijos atsargas, o jas didina judėjimas (vaistas nuo visko).
Aš šventai tikiu, kad žmogus gimė ne tam, kad sveikai pavalgyti, o kad milžiniškus darbus nudirbti ir išgelbėti pasaulį nuo savo tingumo ir sveikatos taisyklių.

© Mąstytojas Marius Metrikis (MMM)

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+