Miegas ir ką jis parodo

Apie dienos miegą mokslininkai kaip visada turi dvi versijas: patvirtintas ir paneigtas mokslu, kad dienos miegas padeda arba kenkia.

Popietės miegas kenkia, nes sutrikdo hormonų sintezę. Kodėl taip mano mokslininkai?
Yra taip: kai temsta, organizmas išskiria melatoniną (hormoną), kuris sukelia miegą, mieguistumą; kai natūraliai temsta, saulė leidžiasi, ir kūnas turi savo mechanizmą – natūralią reakciją – miegą.

Ryte saulė kyla, brėkšta, kūnas reaguoja melatonino stabdymu, o išskiriamas kortizonas, ir mes tampame žvalūs, budrūs, prabundame.
Kai gyvenama atsižvelgiant į natūralumą, gyvenviečių vietovėse, gamtoje, valgomas natūralus maistas, žmonės natūraliai ima norėti miego tada, kai gamta sukuria šią būseną: su saule keliasi su saulę ilsisi.

Gamtoje viskas suderinta. O kas gi gaunasi, kai jūs miegate dieną, o saulė zenite? Ir kodėl ima miegas pusiaudienį?

1. Blogas miegas naktį, tai dažnas pabudimas, lakstymas į tualetą, kai vėlai einama miegoti – jau po pusiaunakčio, žiūrima TV, sapnuojami košmarus.
2. Netinkama mityba, mažai baltymų, žalio maisto, daržovių, vaisių, daug chemizuoto maisto, mažai gryno vandens, daug teršiančių gėralų su chemija ir t.t.
3. Stresai. Nuobodus, įkyrus darbas irgi stresas psichikai, tada alinasi, išsenka energija, o organizmas prašo atsijungti.
4. Įprotis miegoti dieną.
5. Oro permainos.
6. Mažas kasdienis fizinis aktyvumas. Visi, kurie nesportuoja, linkę tukti, linkę miegoti dieną.
7. Liga, organizmo išsekimas, mažakraujystė, psichologinis faktorius.
8. Seksualinio gyvenimo sutrikimai arba seksualios energijos praradimas, sekso kraštutinumai.
Yra dar vienas alinantis faktorius, kai kam atrodys… mistinis – tai veidmainiams, apsimetėliams, melagiams, prisitaikėliams visada trūksta energijos, nors jie daro viską GERAI sveikatos atžvilgiu.

Be abejo, jeigu yra kas nors būtino išderina organizmą: neišsimiegojimas – naktinis darbas, vestuvės, laidotuvės, liga ir pan., tai miegas dieną yra organizmo atsistatymo priemonė, bet, jeigu viskas gerai, o yra silpnumas ir norisi miego dieną, tai čia nėra nei natūralu, nei sveika. Tai neturi būti įprotis. Mokslo žmonės rašo, kad dienos miegas vysto diabetą, insultą, ir kitas ligas. Ir jie ne be reikalo tai sako. Jie turi tyrimus.
Išvada: miegoti dieną – sutrikus miegui, maistui, psichikai ir kitiems faktoriams yra normalu, ir būtina, tačiau, jeigu tai jau yra įprotis, reikia išsiaiškinti, kame reikalas, kodėl natūralus budrumas vidurdienį išnyksta ir šalinti priežastį? Esmė ne tame, kad nemiegoti pokaičio, kai norisi poilsio; esmė tame, kad normalioje būsenoje – pilnoje sveikatoje neturi būti poreikio miegoti dieną.

© I. Metrikienė

1 Comment

  1. Man tai naujiena, as tikrai miegu diena ir be to negali ir tikriausiai tai jau iprotis. kitu priezasciu nematau . tai tiesiog nemiegoti?

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+