Mobilus telefonas – kenkia?

Norint išsiaiškinti, kiek kenksmingas mobiliųjų telefonų spinduliavimas gyvam organizmui, buvo atlikti du nepriklausomi eksperimentai.

Dar prieš penkiasdešimt metų mokslininkai įrodė, jog elektromagnetinės bangos, net ir mažomis dozėmis, gali būti pavojingos sveikatai. Elektromagnetinės bangas skleidžia visi elektriniai prietaisai. Bet mobilųjį telefoną savo gyvenime žmonės naudoja dažniausiai.

Mobilusis telefonas viršija normą 6 – 7 kartus, skleisdamas elektromagnetinius spindulius.

Eksperimentai su mobiliuoju telefonu

Norint išsiaiškinti, kiek kenksmingas mobiliųjų telefonų spinduliavimas gyvam organizmui, buvo atlikti du nepriklausomi eksperimentai.

Žinoma, jog jautriausiai į spinduliavimą reaguoja embrionas, todėl pirmam bandymui buvo pasirinkti vištų kiaušiniai, iš kurių už trijų dienų turi išsiristi viščiukai. 21 dienos laikotarpyje, visame inkubacijos laikotarpyje, kiaušiniai bus veikiami elektromagnetinių spindulių. Jeigu bus gautas koks nors efektas, tada tai teisinga pritaikyti ir žmogui.

Viščiukų kiaušiniai padalinti į dvi grupes. Vieni vystysis inkubatoriuje, kaip ir įprasta, o kiti – inkubatoriuje šalia mobiliojo telefono. Kas ketverias minutes stotis automatiškai skambins į mobilų telefoną ir 2 minutes palaikys ryšį. Tai vyks lygiai 3 savaites.

Kitas eksperimentas daromas su baltomis pelėmis. Šie gyvūnai puikiai ištirti, todėl kiekvienas nukrypimas nuo normos iškart matosi. Gyvūnų švitinimas vyks du mėnesius, po valandą į dieną, t.y. 80 seansų. Žinoma, ne po ištisą valandą, o dalimis, nes telefonu žmonės taip pat kalba tarpais. Kiekvieną dieną po apšvitinimo laboratorinės pelės bus tiriamos: žiūrima į jų elgesį, tiriama jų imuninė sistema, t.y. organizmo apsauginė sistema. Taigi, pelės pradėjo naują gyvenimą su mobiliuoju ryšiu.

O tuo tarpu atėjo laikas, kai viščiukai turi išsiristi iš kiaušinėlių. Taigi, tame inkubatoriuje, kuriame nebuvo mobilaus telefono, žuvo 13 embrionų, tai – normali situacija šiai viščiukų rūšiai. Eksperimentiniame inkubatoriuje, kuriame buvo mobilusis telefonas, žuvo 23 viščiukai.

Taigi, pirma išvada, kurią galime padaryti: mobilusis telefonas žudo augantį audinį. Tai reiškia, jog belaidžiai telefonai gali būti labai pavojingi nėščioms moterims, kuriuos nešioja kūdikį, o taip pat ir mažiems vaikams, kurių organizmas dar tik formuojasi ir auga.

Antras eksperimentas parodė, jog 2 mėnesiai su mobiliuoju telefonu visiškai nualino žiurkių imuninę sistemą. Toks eksperimentas, išeikvojęs imunitetą, gali sukelti adaptacijos praradimą. Tai reiškia, jog organizmo imunitetas praras savo funkciją – apsaugoti organizmą nuo susirgimų.

Taigi, abu eksperimentai parodė, kad mobilusis telefonas yra pavojingas gyvam organizmui. O trečią eksperimentą jūs kiekvienas padarysite su savimi, tik truks jis ne 3 savaites ir ne 2 mėnesius, o daug ilgiau.

Deja, mobiliojo ryšio neigiamą poveikį žmogaus organizmui niekas nefiksuoja.

Informaciją pagal laidą „Zdorovje” (liet. Sveikata) parengė M. Metrikis

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+