nemiga

Nemigos gydymas liaudiškomis priemonėmis

Kas yra nemiga?

Kamuojant nemigai asmuo vis dėlto miega. Žmogus tiesiog turi sunkumų užmigdamas arba jo miegas yra pernelyg jautrus ir lengvai pertraukiamas bet kokio nežymaus dirgiklio, o vėl užmigti tampa beveik neįmanoma. Naktis būna nerami, praleista snūduriuojant, nėra normalaus miego fazių, reikalingų poilsiui. Antklodė atrodo per sunki, pagalvė per minkšta, kaimynas už sienos per daug garsiai varto savo kvailą knygą ir pan. Tokiu atveju pasisveikinimas „Labas rytas!“ atrodo kaip pasityčiojimas.

Kita galimas variantas nėra daug geresnes. Asmuo lengvai užmiega ir miega giliai, tačiau nakties viduryje staiga atsibunda ir tuo poilsis baigiasi. Iki ryto laukia žiūrėjimas į tamsą, avių skaičiavimas arba mintys apie nebaigtus darbus. Dažnai užmigti pavyksta likus maždaug 10 minučių iki žadintuvo signalo. Kur jau čia pajusi malonų atsibudimą ir gerai jausiesi.

Beje, nemiga taip pat gali būti laikoma liga. Gydytojai ją vadina insomnija, o jos tyrimais užsiimi ištisi institutai.

Vaistai nuo nemigos

Žinoma, jei jūs einate pas gydytoją, jis gali išrašyti migdančiųjų vaistų. Viena tabletė prieš naktį – ir iki ryto jūs išsijungsite iš realybės pasaulio. Deja, beveik visi nemigai skirti vaistai sukelia priklausomybę. Pirmiausia teks padidinti dozę, o vėliau norėsite pereiti prie stipresnių vaistų, o jie visi nėra nekenksmingi.
Ar yra būdų, kaip be vaistų kovoti už normalų miegą?

Liaudies receptai nuo nemigos

Žmonės nuo seniausių laikų sugebėjo paprastais ir natūraliais būdais susidoroti su nemiga. Prieš eidami migdomųjų į vaistinę, išbandykite vieną ar daugiau liaudies metodų. Jie yra malonūs, nekenksmingi ir, svarbiausia, veiksmingi.

Lengva vakarienė
Nepersivalgykite prieš naktį, nes prikimštas skrandis trukdo įprastam miegui. Tačiau badas taip pat nepadeda gerai išsimiegoti. Geriausias sprendimas yra lengva vakarienė 2-3 valandas prieš miegą.

Medus


Medus pasižymi raminančiu poveikiu. Šaukštą medaus galima išmaišyti šaukšteliu šiltame vandenyje ir išgerti mažais gurkšneliais. Taip pat galite įdėti medaus į šilto pieno puodelį – tai tiesiog skonio reikalas. Beje, vanduo su medumi taip pat padės susidoroti su vidurių užkietėjimu.

Aromatai
Yra kvapų, kurie padeda atsipalaiduoti ir užmigti. Tam galima panaudoti eterinius aliejus arba aromatinę lempą – jaukiai susisukę į pledą, prieš miegą skirkite laiko nusiraminimui, knygai.. Į vakarinę vonią galite įlašinti keletą lašų aromatinių aliejų. Netoli pagalvės galima padėti maišelį, užpildytą kvepiančių žolelių mišiniu. Mūsų močiutės gaminamos pagalve jas užpildydavo sausomis apynių spurgomis, kad miegas būtų saldesnis, o galvūgalyje padėdavo specialią lėlę, kurios vidus taip pat buvo užpildomas kvapniomis žolelėmis. Miego pagerinimui rekomenduojama naudoti mėtų, melisos, apynių, levandų ir raudonėlių kvapus.

Žolelių arbatos
Žolelių antpilai labai teigiamai veikia nervų sistemą. Puodelis raminančios arbatos su šaukštu medaus – ir miegas ateis lengvai ir švelniai, tarsi pirmoji meilė.
Keletas žolelių gėrimo variantų 250 ml vandens:

  • 35 g smulkintos melisos ir šaukštas medaus;
  • 20 g mėtų + 10 g melisos;
  • 2 šaukštai džiovintų gudobelių vaisių;
  • 3 šaukštai gudobelės vaisių, medaus šaukštas;
  • 10 g čiobrelių, 10 g apynių, medaus.

Labanakt!

CBD Aliejus Hempo.lt 

Search

+