Nugaros skausmas

Nugaros skausmas

Nugaros skausmas kartas nuo karto kankina beveik visus suaugusius žmones. Stuburo struktūra ir funkcija stuburą daro pažeidžiamą, dėl to stuburas yra lengvai traumuojamas ir atsiranda juosmens skausmai. Stuburas yra sudarytas iš 33 stuburo slankstelių kuriuos vieną nuo kito skiria tarpslanksteliniai diskai, be to stuburą supa daugybė nervų ir raumenų. Nesėkmingas, staigus judesys, per didelė apkrova (pvz. sunkumų kilnojimas) ar netaisyklinga laikysena gali sukelti nugaros skausmus.

Nugaros skausmas daugeliu atveju nėra laikomas stipriu sveikatos pažeidimu ir jį galima lengvai pašalinti, atliekant specializuotą stuburo mankštą. Specializuota stuburo mankšta taip pat tinkama kaip profilaktika tam, kad nugaros skausmai neatsirastų (pvz. dirbant sėdimą darbą.). Retais atvejais nugaros skausmas gali reikšti rimtus stuburo pažeidimus (pvz. osteochondrozę), dėl to yra patartina prižiūrėti savo nugarą , kad nugaros skausmai netrukdytų Jums.

Priežastys

– Bloga laikysena;
– Viršsvoris;
– sunkumų kilnojimas;
– Infekcijos ir kiti susirgimai;

Simptomai

Jei Jūs jaučiate nugaros skausmus tuo metu kai atliekate fizinį darbą, arba jums epizodiškai atsiranda nugaros skausmai ir jie nepraeina po 3-5 dienų yra rekomenduojama kreiptis į specialistus, specializuota stuburo mankšta padės jums atsikratyti nugaros skausmo.

Ką galite padaryti savarankiškai

Fizinis aktyvumas tai geriausias ginklas prieš nugaros skausmus. Taip pat Jums gali padėti, karšta vonia, kompresai ar masažai, bet nepamirškite, kad šie būdai tik laikinai sumažina skausmą, bet jo priežastis lieka, dėl to nugaros skausmai neužilgo gali grįžti. Taip pat galite vartoti nuskausminamuosius ir vaistus nuo uždegimo. Miegant pasidėkite pagalvėlę po keliais
tai taip pat turėtų padėti sumažinti skausmą ir žinoma nepamirškite kovoti su stresu, nes stresas gali paaštrinti skausmą.

Profilaktika

  • Sekite savo laikyseną. Taisyklinga laikysena žymiai sumažina stuburo apkrovą.
  • Venkite kilnoti didelius svorius. Jei Jums vis dėl to tenka kilnoti didelius svorius visada stenkitės sulenkti kelius ir laikyti nugarą tiesią. Kaip taisyklingai atlikti fizinius darbus galite pamatyti čia: (Sveiko stuburo mokykla LRT laida Labas rytas).
  • Jei dirbate sėdimą darbą naudokite patogią kėdę kuri palaikytų taisyklingą nugaros formą.
  • Sekite savo svorį viršsvoris didina stuburo apkrovą.
  • Nesistenkite pasiekti aukštai esančių daiktų, geriau atsineškite kėdę kad galėtumėte ant jos palipėti.
  • Stenkitės mažiau lankstytis.

Šiuos ir daugiau patarimų galite rasti tinklapyje Specializuota stuburo mankšta.

Laukiame Jūsų.

Pagarbiai specializuota stuburo mankšta.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+