šaltų pėdų sindromas

Paprasti receptai ir patarimai nuo „šaltų kojų“

Jausti šaltas, o kartais net ledines galūnes, kurias sunku sušildyti net po antklode, labai nemalonu. Dažniausia šio reiškinio priežastis yra bloga kraujotaka. Norėdami išspręsti šią problemą, turite atkurti teisingą kraujo tekėjimą ir išlaikyti reikiamą hemoglobino lygį. Tai padės praktiški receptai ir pratimai.

Priežastis gali būti ne tik kraujyje

Šaltų galūnių sindromas – gana dažnas negalavimas ir sutinkamas net šiltose šalyse. Dažniausiai nuo nuolat šaltų pėdų ir rankų kenčia žmonės, kurių kraujotaka bloga. Paprastai galūnės pradeda šalti dėl deguonies trūkumo kraujyje ir blogo aprūpinimo krauju. Tačiau šaltos pėdos gali būti ir dėl kitų priežasčių, susijusių su įvairiomis sveikatos problemomis. Prie jų priskiriama:

  • Anemija
  • Lėtinio nuovargio sindromas
  • Neramių kojų sindromas
  • Periferinė neuropatija ar nervų pažeidimas
  • Periferinių kraujagyslių ligos
  • Cukrinis diabetas
  • Hipotireozė
  • Reino liga
  • Hipotermija

Maistinių medžiagų trūkumas, piktnaudžiavimas alkoholiu ir pernelyg dažnas rūkymas taip pat prisideda prie šaltų pėdų sindromo atsiradimo. Jei be šaltų kojų žmogus jaučia tirpimą ar dilgčiojimo kojose, mato odos spalvos pokyčius, atviras opas ar pūsles, jaučia padidėjusį pėdų odos šiurkštumą, jis turėtų nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Paprasti receptai ir rekomendacijos nuo šaltų kojų

Kiekvienas gali turėti savų priežasčių, kodėl jų kojos tampa šaltos. Jei ši problema tampa erzinanti ir pereina į lėtinę stadiją, tada neįmanoma jos atsikratyti be profesionalios diagnozės ir tinkamo gydymo. Gera pagalba šiuo klausimu bus namų receptai ir pratimai.

Masažas su šiltu aliejumi

Masažuoti kojas, naudojant šiltus aliejus, yra paprastas būdas atkurti šilumą, aktyvuoti kraują ir stiprinti kraujagysles. Be to, reguliarus pėdų masažas padės išlaikyti kojų sveikatą ir taps gera plokščiapėdystės prevencija. Jums reikia paimti alyvų, migdolo arba sezamo aliejaus, pakaitinti keletą sekundžių ant viryklės ar mikrobangų krosnelėje. Tada užtepkite jį kojų ir kulkšnių, aktyviai jas masažuojate maždaug dešimt minučių. Po masažo reikia apsimauti medvilnines kojines ir eiti miegoti. Jei reikia, procedūrą galima kartoti keletą kartų per dieną.

Hidroterapija

Hidroterapija

Tai yra vienas iš lengviausių pėdų šilumos atkūrimo būdų. Vandens terapija apima tiek šalto, tiek šilto vandens procedūras. Šiltas vanduo padeda pagerinti kraujo apytaką. Reikia paimti dvi voneles ir užpildyti vieną šaltu, o kitą – karštu vandeniu. Pirmiausia kojos nuleidžiamos į šaltą vandenį dviem minutėms, o po to – į karštą vandenį vienai minutei. Šis kaitaliojimas tęsiamas 15-20 minučių. Procedūros pabaigoje nusausinkite kojas ir užsimaukite šiltas kojines. Kartoti terapiją galimas tol, kol bus pasiektas norimas rezultatas. Siekiant didesnio efektyvumo, į vandenį galima įlašinti kelis lašus imbiero, rozmarino, mėtų ar kipariso eterinių aliejų.

Pratimai kojoms

Pagrindinė nuolatinio galūnių šalimo priežastis – prasta kraujo cirkuliacija, kuri dažnai atsiranda dėl sėdimo gyvenimo būdo. Reguliarūs pratimai padeda stiprinti kraujagysles. Pavyzdžiui, paprasčiausias pavaikščiojimas 10-15 minučių pirmiausia ant pirštų, o paskui ant kulnų. Šie pratimai taip pat bus naudingi:

  • Vieną minutę stovėkite ant pirštų galų, tada lėtai nusileiskite ant kulnų. Kartokite procedūrą 10 minučių.
  • Sėdėdami pasukite kiekvieną pėdą prieš ir pagal laikrodžio rodyklę 10-20 kartų.
  • Kojų pirštais pabandytumėte paimti audinio gabalėlį ar kokį nors kitą ant grindų esantį daiktą. Pakartokite keletą kartų.

Angliška druska

Ji turi daug privalumų dėl sudėtyje esančio magnio sulfato. Receptai pėdų vonelėms, papildytoms šiuo ingredientu, atstato kraujo tekėjimą ir kojų šilumą. Magnio trūkumas yra viena iš šaltų pėdų ir rankų priežasčių. Reikia dubenyje sumaišyti ½ puodelio angliškos druskos su šiltu vandeniu. Ištirpus druskai, nuleiskite pėdas į vandenį ir palaukite 15-20 minučių. Kartokite šią procedūrą du kartus per savaitę.

Imbieras

Imbieras

Imbieras jau seniai žinomas dėl savo šildymo savybių. Receptai su šiuo prieskoniu atkuria kraujotaką ir sumažina kraujo krešulių susidarymo riziką. Pakanka paimti šaukštą smulkiai supjaustyto imbiero ir įdėti į puodą su dviem stiklinėmis vandens. Dešimt minučių mišinį kaitinkite ant silpnos ugnies, išpilkite sultinį ir pridėkite medaus. Gautą preparatą gerkite du kartus arba tris kartus per dieną. Taip pat naudingos pėdų vonelės ir maisto papildai su imbieru.

Žalioji arbata

Apie šio gėrimo sveikatinimo savybes žinoma daug. Vienu iš jos privalumų yra susijęs su kraujagyslių darbu, taigi ir su kraujo cirkuliacija, kuri šildo visas kūno dalis. Du ar trys puodeliai žalios arbatos per dieną bus gera priemonė nuo šaltų kojų. Tinkamam gėrimui reikia vieno arbatinio šaukštelio žaliosios arbatos lapų ir stiklinės karšto vandens. Arbata sandariai uždengiama maždaug penkioms minutėms, o skonio pagerinimui galima pridėti šiek tiek medaus. Arbatos vonelėms 3-4 arbatos maišelius verda apie dešimt minučių inde su vandeniu. Gautą nuovirą supila į vonelę ir ten įmerkia kojas 10-15 minučių.

Raudonasis pipiras
Čili pipirų sudėtyje esantis alkaloidas kapsaicinas padeda pagerinti kraujotaką visame kūne. Receptai su juo palengvina šaltų kojų simptomus, mažina patinimą ir užkerta kelią traukuliams. Lengviausias būdas yra naudoti džiovintus raudonųjų pipirų miltelius. Vienas arbatinis šaukštelis miltelių turėtų būti tolygiai paskirstytas tankiose, šiltose kojose. Jas apmaunamos ant plonų medvilnių kojinių. Kojų masažavimui vaistinėje galite nusipirkti šildomųjų kremų su kapsaicinu arba maisto papildų, kuriuos galima vartoti tik pasikonsultavus su gydytoju.

Vaikščiojimas basomis kojomis ant žolės ar smėlio

Vaikščiojimas basomis

Šiltuoju metų laiku naudinga dažniau vaikščioti basomis kojomis ant žolės ar smėlio. Toks pasivaikščiojimas ankstyvą rytą yra vienas iš geriausių būdų pagerinti kraujotaką kojose ir sumažinti ledinių kojų efektą. Be to, vaikščiojimas stiprina ir ištempia kojų bei kulkšnių raumenis, sausgysles ir raiščius. Ryte basomis vaikštant žole, galite pasimėgauti saule, kuri papildys vitamino D atsargas organizme. Mažas šio vitamino kiekis padidina anemijos ir galūnių šalimo tikimybę. Gerą rezultatą pasieksite vaikščiodami po žolę basomis maždaug 20-30 minučių.

Geležies trūkumo dieta

Anemija (Mažakraujystė – hemoglobino kiekis kraujyje yra žemiau normos ribos) ir geležies trūkumas organizme – viena iš didžiausių priežasčių, dėl kurios dažnai šaltos rankos ir pėdos. Tai atsitinka dėl to, kad kraujas su žemu hemoglobino kiekis negali tiekti pakankamą deguonies į įvairius organus ir audinius. 19 iki 50 metų amžiaus moteris turėtų gauti nuo 15 iki 20 mg geležies per dieną, o tos pačios amžiaus grupės vyrams yra reikalinga maždaug 10 mg paros dozė.

Be pagrindinio, gydytojo paskirto, anemijos gydymo yra naudinga laikytis specialios dietos su geležies turinčiais produktais: raudona mėsa, kepenimis, grikiais, lęšiais, špinatais, obuoliais, migdolais, džiovintais abrikosais, alyvuogėmis, burokėliais ir t.t. Tokia dieta padės išlaikyti tinkamą hemoglobino lygį. Tačiau nepasitarus su gydytoju didinti geležies kiekį kraujyje gali būti pavojinga, nes galima viršyti dozę, reikalingą organizmui. Tai gali sukelti naujų ligų.

Produktai, kurių sudėtyje yra magnio

Magnis – dar vienas mikroelementas, būtinas gerai kraujotakai ir vitamino D įsisavinimui. Be pakankamo magnio kiekio kraujas prastai cirkuliuoja per kūną, nespėdamas jo aprūpinti pakankamu deguonies kiekiu. Magnis organizme neišsaugomas ilgai, todėl svarbu reguliariai papildyti jo atsargas. Suaugusioms moterims reikia apie 300 mg magnio per dieną, o vyrams – iki 400 mg. Natūralūs šio mikroelemento  šaltiniai – špinatai, burokėliai, ropės, brokoliai, jūros dumbliai, avokadas, agurkas, šparaginės pupelės, keptos bulvės, kruopos, moliūgų sėklos, sezamo sėklos, migdolai ir t.t.

Patarimai, kaip išvengti šaltų pėdų sindromo

  • Sėdint ant kėdės, neleiskite kojoms tabaluoti be atramos. Padėkite kojas ant atramos po stalu arba šalia kėdės.
  • Reguliariai praktikuokite bėgimą, vaikščiojimą, važiavimą dviračiu. Tai padės kraujui tolygiai aprūpinti deguonimi visas kūno dalis.
  • Žiemą dėvėkite šiltas kojines, kad jūsų kojoms būtų patogu ir šilta.
  • Galite sušildyti kojas specialiais elektriniais šildytuvais ar vandens vonelėmis.
  • Rūkaliai turėtų atsisakyti savo priklausomybės, nes ji dažnai sukelia kraujotakos problemas.
  • Geras šaltų galūnių sindromo prevencija – į dietą įtraukti maisto, kuriame gausu omega-3 riebiųjų rūgščių: lašišos, graikinių riešutų, linų, moliūgų sėklų ir pan. Tai pagerins kraujotaką ir užkirs kelią kraujagyslių nepraeinamumo atsiradimui.
  • Galima naudoti alternatyvius gydymo ir prevencijos metodus, pvz., jogą ir akupunktūrą.
  • Kontroliuokite kraujospūdį, cholesterolio ir cukraus kiekį kraujyje.

Search

+