Pasveikimas po peršalimo

Staigūs klimato pokyčiai susilpnina organizmo atsparumą ir aplinkoje pradeda plisti peršalimą sukeliantys virusų. Kaip nuo jų išgyti?

Nuo peršalimo vaistų ar skiepų nėra, nes jį sukelia labai daug skirtingų virusų. Rečiau ir lengviau sirgti pavyks tik jei turite stiprų imunitetą. Prieš „ligų sezoną“ imuninę organizmo sistemą galima ir patartina sustiprinti. Organizmo atsparumą didina vitaminai C ir E, mankšta, grūdinimasis vėsiu ar šaltu vandeniu. O ką daryti, jei ligos visgi nepavyko išvengti?

Vos pasijutę prasčiau, apsilankome vaistinėje ir nusiperkame įvairių simptomus malšinančių vaistų. Tačiau dažnai pamirštame, kad numalšinti simptomus dar nereiškia pasveikti. Paties viruso milteliai neveikia, jie tik laikinai sustabdo ligą.

Kitas iš pirmo žvilgsnio veiksmingas preparatas – slogą slopinantys nosies purškalai. Nors jie veikia efektyviai, tačiau negalima jais piktnaudžiauti. Vartojant tokį preparatą ilgiau nei savaitę, gali išsivystyti medicininė sloga.

Yra nemažai natūralių priemonių, kurios gali palengvinti peršalimo simptomus ir paspartinti gijimą. Čiobrelių arbata turi timolio, kuris veikia kaip natūralus antibiotikas. Liepų žiedų arbata turi salicilatų, kurie mažina temperatūrą, o aviečių lapai ir uogos padeda organizmui išvalyti toksinus. Reikia vartoti daug skysčių su citrina, nes peršalimo virusai nuodija organizmą, tad reikia jį „plauti”.

 

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+