Pintų baldų pasirinkimas namams ir sodui

Pinti baldų istorija tęsiasi ne vieną tūkstantmetį. Praėjo daug metų, kol žmonija pradėjo naudoti rotango lianas ir gluosnio vyteles prašmatniems foteliams, stalams ir kėdėms gaminti. O viskas prasidėjo nuo įprastų kilimėlių, pintų iš lanksčių medžių šakų.

Šiuolaikinė rinka siūlo gausų baldų pasirinkimą, kuris skiriasi tiek kaina, tiek kokybe. Įvairūs pinti dirbiniai papuoš sodo namelį, kaimo kotedžo verandą, miesto butą.

Augalinės medžiagos, iš kurių gaminami baldai ir aksesuarai, yra tokios plastiškos ir lanksčios, kad meistrai gali juos nupinti beveik bet ką. Skiriasi tik stiliai, formos ir spalvos. Gaminiai gaminami naudojant įvairių rūšių audimą, derinant su oda, metalu, papildyta natūralaus medžio masyvu.

Pintų baldų privalumai ir trūkumai
Retas dizaineris šiandien atsispirs pagundai į interjerą įkomponuoti pintą aksesuarą ar baldą. Nuotraukose dažnai galite pamatyti pintus baldus, kuriuos reprezentuoja visas ansamblis, skirtas svetainei ar miegamajam. Ir tai ne tik pintų audinių ir ažūrinių augalinių motyvų mada.

Privalumai:

  • ekologiška namų aplinka, sukurta iš augalinių medžiagų;
  • ilgaamžiškumas naudojant;
  • didelis baldų stiprumas, nepaisant vizualinės elegancijos ir trapumo;
  • lengvas svoris ir įvairios situacijos keitimo galimybės, kurias gali atlikti net moteris;
  • galimybė sukurti savotišką unikalų interjerą;
  • praktiškumas ir lengva priežiūra;
  • saugumas naudojant dėl ​​minkštų supaprastintų formų.

Baldai iš augalinių medžiagų atrodo tinkami bet kokiame interjere. Ar tai būtų etniniai stiliai, kur pinti šviestuvai ir pufai patogiai išdėstyti tarp afrikietiškų ar japoniškų motyvų. Arba romantiški interjerai, tokie kaip shabby chic ir eco, kurių pagrindas yra komplektai iš natūralių medžiagų. Tačiau net ir aukštųjų technologijų bei palėpės su daugybe modernių technologijų ir didelėmis atviromis erdvėmis puikiai papildo „atsitiktiniai“ aksesuarai – pintos skrynios, supamosios kėdės ar dizainerių sukurtos lempos.

Trūkumų pinti baldai praktiškai neturi. Kokybiški žinomų gamintojų, vertinančių savo vardą ir reputaciją, gaminiai džiugins jų savininkus dešimtmečius. Tačiau, žinoma, klastotės ir nekokybiški daiktai gali ne tik sugadinti nuotaiką, bet ir susižaloti. Netolygus pynimo tankis, silpnos pynės atrodo negražiai ir ilgai neišsilaikys, o prastai pritvirtinti vytelių galai ir nelygios jungtys gali įbrėžti. Todėl pirmenybė turėtų būti teikiama tik kokybiškiems patikimų gamintojų gaminiams.

Medžiagos
Pinti baldai mūsų šalyje dešimtmečius buvo nepelnytai pamiršti. Sovietmečiu mėgstamiausios buvo stambios spintos ir sienos, sunkūs foteliai ir taburetės, funkcionalios, bet neatliekančios jokio estetinio vaidmens.

Šiandien pinti baldai yra ne tik mados tendencija, bet ir ekologiška, stilinga aplinka, modernus dizainas, atlikimo grožis ir naudojimo patogumas.

Priklausomai nuo tikslo, galima išskirti keletą tipų:

  • Stalai ir serviravimo stalai ant ratų;
  • foteliai, kėdės, suolai;
  • lovos, sofos, gultai;
  • komodos, naktiniai staleliai, komodos;
  • dekoratyviniai elementai (lempos, lempos, dėžutės, krepšeliai ir kt.).

Visa tai gaminama iš tam tikrų rūšių augalų, kurių šakos, lapai, šaknys yra labai ilgos ir gali išlaikyti norimą formą.

Rotanas. Baldai iš rotango yra patys brangiausi ir kokybiškiausi. Jis nereaguoja į temperatūros pokyčius ir drėgmę. Nepaisant mažo svorio, jis yra tvirtas ir patvarus, gali tarnauti 20-30 metų. Nuotraukose rotangas atrodo kilnesnis ir elegantiškesnis nei kitos natūralios medžiagos, naudojamos tokiems gaminiams pinti.


Bambukas. Kietumas ir stiprumas nesiskiria nuo paprastos medienos. Iš jo pagaminti baldai yra pigesni už rotangą, tačiau yra tokios pat kokybės ir ilgaamžiškumo, nors neturi tiek daug dizaino galimybių.

Gluosnis. Išsiskiria patvarumu ir prieinamumu, nes kaina yra mažesnė nei kitų analogų. Gluosnio vytelės neatrodo tokios elegantiškos, tačiau yra plastiškos, todėl patogios gaminti įvairius namų apyvokos daiktus.

Viksvameldis. Kita prieinama medžiaga, dažniau naudojama fotelių ir kėdžių gamybai. Tam naudojamas ne visas ilgas augalo stiebas, o tik jo povandeninė dalis ir 20 cm išsikišusi į paviršių.

Be šių dažniausiai naudojamų medžiagų baldams gaminti tinka nendrės, dumbliai, lazdynai riešutai, kukurūzų stiebai.

Pinti baldai interjere: savybės ir idėjos
Iš visų medžiagų, iš kurių gaminami pinti baldai, rotangas pasižymi geriausiomis dekoratyvinėmis ir eksploatacinėmis savybėmis.

Pirma, tai atsparumas. Nuotraukoje esantys rotango baldai atrodo trapūs ir elegantiški, tačiau, nepaisant to, gali atlaikyti iki 500 kg apkrovas. Apie geriausias šios medžiagos savybes byloja faktas, kad medžio augimo vietose iš rotango pluošto gaminami kabantys tilteliai per tarpeklius. Tvirtumo jai suteikia ypatinga struktūra: kieta šerdis ir kieta, lygi žievė, o tarp jų – minkštesnis ir poringesnis sluoksnis. Rotanginio vijoklio ilgis siekia 200 m, o skersmuo – daugiau nei 7 cm.

Antra, ilgaamžiškumas. Baldų iš rotango tarnavimo laikas yra 20-30 metų, o tai niekuo nenusileidžia bet kokios kokybiškos medienos pavyzdžiams. Netyčinius įbrėžimus ir įbrėžimus galima lengvai pašalinti vašku arba nauju laku. Pats baldo dizainas turi minimalų sujungimų skaičių, o tai taip pat užtikrina ilgą jų veikimą.

Trečia, rotango lianų paruošimo technologija yra tokia, kad ją galima pagaminti iš plastiko. Tam, kad tai būtų pasiekta, po džiovinimo mediena impregnuojama specialiais junginiais, apdorojama garais ir suteikiama norima forma. Išdžiūvęs ir sukietėjęs gaminys tonuojamas arba lakuojamas.

Pinti lauko baldai internetu: ekoseses.lt

Search

+