Grete Pointareli

Sportuojantys vysto smegenis… ir ilgina gyvenimą

Mokslininkai tvirtina, jog pastoviai sportuojančių, lavinančių raumenis ir ištvermę, gimnastikuojančių žmonių IQ didėja. Taip pat gerėja bei atsistato ir lavinasi atmintis, stiprėja dėmesys ir reakcija; žmonės įgauna kūrybinį potencialą, šie žmonės visada geros nuotaikos, o kas labai svarbu, jie nesišaipo ir nežemina tų, kurie daugiau pažengę, o seka jų pavyzdžių.

Tuo tarpu žmonės nesekantis savo kūno gerovės, nesportuojantys, nevalgantys sveikai yra pavergti visus kritikuosi, šaipytis, įžeidinėti. Kasdien treniruojamas kūnas lavina įgūdžius, daro stiprią sveikatą, didina ištvermę ir atsparumą ligoms.
Ypač tai svarbu moterims, nes jos gimdys vaikus. Sportuojančių moterų vaikai gimsta daug stipresni, turi didesnį imunitetą, greičiau vystosi, ir turi galimybes gyventi sveikoje aplinkoje, kas padeda išvengti daugybės ligų. Moterys nuolatos sportuojančios ir gyvenančios aktyvų sportinį gyvenimą stabdo senėjimo procesą, ilgiau išlieka jaunomis, sveikomis. Mokslininkai teigia jog sportuojančių žmonių smegenys daugiau išsivysčiusios ir didėja.
Psichologai teigia jog nuolatos besitreniruojantys žmonės yra žingeidūs ir noriai mokosi naujų dalykų, drąsiai priima gyvenimo iššūkius, ir labiau jaučia gamtą, turi didesnę empatiją. Aktyvus sportiškas gyvenimas ne tik atitolina senatvę, bet ir suteikia ilgaamžiškumą. Nes treniruojamas kūnas, psichika, daro stabiliomis emocijas, stiprina nervų sistemą, kas teigiamai įtakoja gyvenimo kokybę.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+