Streso gydymas purvu

Streso gydymas purvu

Stresinę būklę gali sukelti įtempta darbo diena, problemos šeimoje arba pernelyg didelis jaudinimasis. Dažnai stresas sukelia neigiamas pasekmes ir turi įtakos ne tik artimųjų santykiams, bet ir žmonių sveikatai.

Streso priežastys

Stresas – tai mūsų organizmo reakcija į kasdienius iššūkius. Jei laiku jo negydyti ir nesiimti prevencinių priemonių, tai gali sukelti nepataisomų padarinių, nes ši būklė turi įtakos visoms kiekvieno asmens gyvenimo sritims, tame tarpe ir sveikatai.

Specialistai tokiais atvejais pataria užsiimti jus raminančia veikla, pavyzdžiui, mezgimu arba siuvinėjimu. Daugelis nešališkų specialistų sutinka, kad negalima iš karto griebtis farmakologinių gydymo priemonių. Tarp netradicinės medicinos metodų galima aptikti veiksmingų ir paprastų streso pašalinimo būdų.

Purvo terapija

Tarp jų deramą vietą užima purvas. Net senovėje buvo žinomos ir plačiai naudojamos turtingo mineralais purvo naudingosios savybės. Gydomasis purvas taip pat vadinamas graikų kalbos žodžiu „peloidai“, kuris reiškia medžiagas, susiformavusias natūralioje aplinkoje. Priklausomai nuo kilmės vietos, peloidai skirstomi į organinius (augalinės kilmės purvas su molio, smėlio ir kreidos priemaišomis) ir neorganius (purvas nuo jūros kranto, iš švariausių ežerų ir šaltinių gelmių). Terapijai taip pat naudojamas durpių purvas, molis ir kaolinas.

Gydymas purvu namų sąlygomis

Anksčiau gydymas purvu buvo tik specializuotų sanatorijų ir gydymo centrų prioritetas, bet dabar reikalingo purvo galima įsigyti vaistinėje ar kosmetikos parduotuvėje. Paprastai jis parduodamas sausoje būklėje, todėl prieš naudojimą jį teks pamirkykite šiltame mineraliniame arba paprastame vandenyje. Gydant stresą plačiai naudojami purvo kompresai, vonios, kaukės, gumulėliai ir kita.

Štai keletas gydomojo purvo paruošimo namuose receptų:

Kovojame su stresu purvo losjonais

Mineraliniu vandeniu praskiedžiama penkiasdešimt gramų sauso purvo iki grietinės konsistencijos. Nedaug gautos masės užtepama ant smilkinių, kaklo pagrindo, išilgai stuburo ir ant pėdų. Palaukite pusvalandį ir nuplaukite purvą. Šį gydymą geriausia naudoti vakare, dvi savaites.

Purvas ir bičių vaškas prieš stresą

Ištirpinkite keturiasdešimt gramų bičių vaško ir sumaišykite jį su purvu (30 g). Taikykite aukščiau aprašytą tepimo procesą. Kartokite dešimt dienų prieš miegą.

Arbatos lapai su purvu

Sumaišykite 30 g juodosios arbatos su gydomuoju purvu. Tepkite mišinį ant smilkinių, kaklo pagrindo, stuburo ir pėdų. Palaikykite 30 minučių ir nuplaukite. Pakartokite kas trečią dieną visą mėnesį.

Kompresas

Šimtą gramų purvo suminkštinti ir padalinti per pusę. Iš vienos pusės suformuoti du nedidelius paplotėlius ir vieną didelį. Iš antrosios pusės suformuoti ovalo formos gabalą. Mažus gabalėlius uždėti ant smilkinių, o didesnį – ant kaktos. Ovalo formos gaminį tiesiog padėti ant krūtinės, žemiau kaklo. Kompresą palikti 40-50 minučių. Procedūrą kartokite 10 dienų.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+