Sveikas namas – gamtos technologijos

Šiuolaikinė statyba ilgai trunkantis procesas. Plytos, betonas, metalas, rastai, viskas yra sunkus dalykai, kurie reikalauja galingų fundamentų, atramų, mechanizmų. Tie mechanizmai reikalauja daug metalo, galingų variklių, daug kuro. Šiuolaikinė statyba yra sunki, gremėzdiška, neekonomiška. Ir visa šiuolaikinė statyba egzistuoja tam, kad apriboti erdvės dalį ir sukurti joje mikroklimatą, apšildymą, vandentiekį ir t.t. Sunki, problematinė, sudėtinga žmogaus sąmonė kuria monolitinį mąstymą, kuris pasireiškia taip pat ir šiuolaikinėje architektūroje. Oro erdvė geriausiai gali būti apribota tik lengvom, harmoningom su aplinkiniu pasauliu formom. Gamtoje neegzistuoja sudėtingos, nemobilios konstrukcijos ir technologijos. Dieviškajame pasaulyje viskas teka, viskas keičiasi, o gamta neturi stataus kampo. Ideali forma – rutulys.

Rutulys – tobula forma

Išmintinga gamta gyvenimo pagrindą patalpino ritinyje, bet ne į kubą. Žmogaus kaukolė, taip pat yra sferoidas. Visi dangaus kūnai yra apvalūs, bet ne kvadratiniai. Pilnas pasaulis skraidančių rutulių, bet ne kubų. O ar įsivaizduojate, kokias įtampas ar energijas turi išlaikyti kosminiai kūnai? Niekas nematė nei vieno NSO kubo arba lygiakampio formos. Galbūt ateiviai būtent todėl ir rado naujas energijos rūšis ir žinias, nes sugebėjo išnaikinti savyje kubinę mąstyseną. O galbūt pas juos to net nebuvo. Kupolas turi koncentruotos energijos paskirstymo savybę. Apvalioms formoms yra būdingas lygiai pasiskirstęs laukas be įtampos zonų ir patogeninių anomalijų. Kas egzistuoja kampuose – yra 90 laipsnių kampe. Kai žmonija gyveno ir vystėsi apvaliose gyvenamose vietose: jurtose, vigvamuose, šatrose, ji suprato gamtą ir žmonių sąmonė buvo pajungta gamtos sąmonei. Perėjus į kubus, žmonės pradėjo kovoti su gamta. Jeigu žmonės grįš į sferą, jų sąmonė transformuosis kūryboje, kuri generuos žmoniją. Visus amžius iki šių laikų žmogus pasąmonėje visada jungia dieviškas energijas su sferiniais paviršiais. Ir tai išreiškia sąmoningai, kultinėse statybose: bažnyčiose, šventyklose, mečetėse ir t.t. Reikalingi greitai pastatomi, idealiai permatomi, plastiški ir sustingdomi sferinėse formose statiniai.

Sferos tvirtumas sąlygoja tolygų įtampų pasiskirstymą visame paviršiuje. Sfera gali būti ir spaudžiama, ir lankstoma. Tai aksioma. 1. Sfera – pati geriausia forma namui, vėjo ir sniego atsparumui. 2. Sfera turi didžiausią talpą prie mažiausios plokštumos. 3. Mažiausiai reikalinga medžiagų, darbo ir laiko, sukuriant sferą. Dėl to, kad sfera gaminama be siūlių, ji nepraranda apšildymo ir jai užtenka minimaliausios šildymo sistemos. 5. Viskas, kas reikalinga sferai, gali būti sutalpinta 2 – 3 mašinose. 6. Sferai nereikalingas stogo dengimo remontas, nes viršus nepraleidžia vandens. 7. Ventiliacijos klausimas – tai hermetiškai užsidarančios durys sferos viršuje, pagal projekto dokumentus. 8. Sferos namas yra pigus eksploatacijoje, nes nėra būtina remontuoti fasado, perdengimų, nereikia dažymo, stogo. 9. Kadangi sferos namai statomi lengvai ir yra patikimi, juos galima statyti seismologiškai pavojinguose rajonuose. 10. Rutulio paviršius maždaug ketvirčiu mažesnis nei tokios pačios apimties kubo paviršius, o tai reiškia, kad rutulio formos namams reikalinga ketvirčiu mažiau medžiagų, negu kubiniams namams. Sferiniuose statiniuose nėra kampų, kur kaupiasi oras, todėl jie lengviau vėdinami. 11. Nereikalingi fundamento blokai. Fundamentai dedami aukščiau žemės paviršiaus, ant pagalvėlės. 12. Sferą sunku susprogdinti, net jeigu jinai būtų susprogdinta kurioje nors vietoje, ji išlaiko savo konstrukciją ir negriūna. 13. Labai patogu sferas statyti sunkiai prieinamose vietose: kalnuose, geologinės žvalgybos bazėje, šiaurėje. Į bet kokias vietas sferos statymo medžiagas galima nugabenti malunsparniu. 14. Sferos kompozicijos duoda naujus formų vaizdus tokiuose objektuose kaip baseinai, oranžerijos, automobilių stovėjimo aikštelės, parduotuvės, ir t.t. 15. Galima sukurti sferines daugiasluoksnes miesto struktūras, panaudojus minimalias fundamento plokštumas į viršų. Planuose galima sukurti erdvines talpas bet kokios formos. Sferose galima sukurti erdves, kuriose būtų gamtos augmenija, kuri augtų net ir žiemą, ir taip atstatyti savo energetiką. Sferos leidžia statytis namą taip, kad architektu gali tapti bet kuris, statantis sau namą. Paruošė © www.sveikata666.lt pagal http://sfera-grifona.com/press.html

2 Komentaras

  1. Ale, jei labai daug būtų norinčių tokiame gyventi, gal ir pajudėti reikalai šita linkme :) Bet va kaip padaryti, kad daug kas norėtų ir tai kažkaip išreikštų.

  2. Noreciau tokiame gyventi.. :) labai jau viskas faina.. :) kazin lt jau kazkas tokiame gyvena..?:)

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+