Teisinga laikysena

Teisingos laikysenos grožis

Kūno grožis, nepaisant daugelio žmonių pageidavimų, vis dar tebeturi tam tikrą bendrąjį pagrindą. Šie rėmai paprastai yra susiję su sveikata. Netgi pati gražiausia ir liekniausia figūra neatrodo reprezentatyvi, jei ji yra „susukta“ nenatūralioje padėtyje. Šiandien pakalbėsime apie blogą laikyseną: jos priežastis, poveikį sveikatai ir būdus, kaip išvengti jos atsiradimo.

Kūno grožis: teisingos laikysenos testas

Kūno grožis pasiekiamas atidžiai stebint savo sveikatą. Kaip savarankiškai nustatyti problemas? Norint atlikti tinkamos laikysenos bandymą, pakanka turėti plokščią sieną, pageidautina be plačios grindjuostės. Norint pradėti testą, reikia atsistoti šalia sienos ar kito plokščio paviršiaus ir nugara glaudžiai prisispausti. Būtina stovėti tiesiai, kad klubai, pečiai su mentėmis ir kojos liestų sienos paviršių. Tarp juosmens ir sienos, nesant problemų su laikysena, atstumas turėtų būti toks, kad galėtumėte prakišti delną. Jei jo nepakanka arba šis atstumas yra per didelis, greičiausiai tai rodo problemų buvimą. Taip pat galite nustatyti nuokrypį, stovėdami priešais veidrodį. Tai liudija pečių aukščio skirtumas. Gavę neigiamus bandymų rezultatus turėtumėte kreiptis pagalbos į specialistą, kad nustatytumėte tikslią diagnozę ir gautumėte rekomendacijas gydymui.

Veiksniai, turintys įtakos laikysenos grožiui ir sveikatai

Nugaros grožio ir sveikatos paslaptys. Norint šiuolaikiškai išspręsti esamas problemas, reikia nustatyti jų atsiradimo priežastis. Laikysenos pažeidimo priežastys yra skirtingos, o kreivumas gali būti ir įgimtas, ir įgytas. Netinkamos laikysenos priežastys gali būti paveldimumas. Stuburo struktūros problemos perduodamos per giminės liniją.

Taip pat blogai veikia gražią laikyseną ilgas buvimas fiziologiškai netaisyklingoje padėtyje. Tai gali būti dėl sėdimųjų darbų, kuriems reikalingas ilgas buvimas prie kompiuterio.

Grožiui reikia aukų, tačiau kai kurios iš jų gali duoti priešingą lauktam poveikį. Moterų laikysenos pažeidimo priežastimi dažnai tampa nuolatinis aukštakulnių batų dėvėjimas. Šioje padėtyje svorio centro poslinkis nulemia netinkamą nugaros padėtį.

Didelis fizinis krūvis, neteisingas svarsčių kilnojimas gali tapti ne tik laikysenos iškrypimo, bet ir stuburo sužalojimų priežastimi. Nepriklausomai nuo priežasties, pasekmės gali būti baisios, todėl neleiskite tam nutikti.

Grožio paslaptys: laikysenos iškrypimų korekcijos būdai

Norėdami išsaugoti laikysenos grožį, kaip prevencinę priemonę, galite naudoti siūlomus metodus. Iš jų įvairovės kiekvienas gali pasirinkti sau kažką arba visą kompleksą. Jei pozos pokyčiai jau buvo diagnozuoti, gydytojas po išankstinio tyrimo turi nustatyti ištaisymo metodą ir priemones.

Koregavimo korsetas

Korsetas padeda greitai atkurti kontūrų grožį, tačiau dėl dėvėjimo gydymo tikslais ekspertų nuomonės skiriasi. Kai kas kalba apie savo neginčijamą naudą, pataria dėvėti jį nuo 2 iki 8 valandų per dieną. Kiti sako, kad korseto dėvėjimas prisideda prie tolesnio nugaros raumenų susilpnėjimo, nes pagrindinė našta palaikant laikyseną tenka pačiam korsetui. Tokiu atveju geriausiu pasikonsultuoti su keliais skirtingais specialistais, kurie gali padėti susikurti bendrą teisingą vaizdą.

Pratimai su knyga ant galvos

Ar vis dar veikia močiutės laikų gražios laikysenos paslaptis? Norint, kad šis metodas veiktų, reikia laikant knygą ant galvos stovėti nugara prie sienos taip, kad visos „išsipūtusios“ kūno dalys ją liestų. Būtent šioje fiksuotoje padėtyje turite vaikščioti. Treniruotės trukmė turėtų būti bent pusvalandis per dieną.

Graži laikysena ir joga

Specialiai sukurtos jogos asanos padeda pagerinti laikyseną. Šiuo atveju neturėtumėte skubėti į mūšį, bandydami atlikti sunkiausius pratimus – čia reikia progresuoti laipsniškai. Internete rasite daugybę pamokų pradedantiesiems.

Padės svarmenys

Kūno grožio receptas – nuolatinė treniruotė. Pratimai su svarmenimis sustiprina nugaros raumenis, kurie padeda pagerinti laikyseną. Naudingas pratimas rankomis ištiestomis rankomis, kai asmuo stovi tiesiai, keldamas svarmenis tiesiomis rankomis, pirmiausia priešais save, po to skleidžiant rankas į šonus. Pradžioje pakanka pakartoti pratimą 10 kartų su patogiu svoriu, po to kiekvieną dieną gali būti padidintas pakartojimų skaičius ir svoris.

Norint sustiprinti raumenų korsetą ir suteikti jam fiziologiškai taisyklingą formą, naudinga atlikti pratimą „lenta“. Kad tai padarytumėte, reikia atsiremti kojų pirštais ir alkūnėmis taip, kad kūnas būtų lygiagretus grindims, o pilvo raumenys yra maksimaliai ištempti ir įtempti. Treniruotės metu nugara turėtų išlikti tiesi.

Be pagrindinių poveikio būdų arba sužeidus juosmens sritį, galite pasinaudoti masažo paslaugomis. Šiuo atveju tinkamiausias – terapinis masažas, kurį atlieka kvalifikuotas specialistas. Taip pat gali padidėti probleminių sričių šildymas, tempimo pratimai ir savęs masažavimas, tačiau tik prižiūrint gydytojui arba jam leidus.

Gražios laikysenos paslaptys grindžiamos ilgu ir sunkiu darbu. Tačiau, dedant pakankamai pastangų, jau po 3 savaičių galima pasiekti apčiuopiamų rezultatų. Kūno grožis, išlaikantis jo sveikatą – vienas iš pagrindinių žmogaus uždavinių. Netinkama laikysena yra ne tik kosmetinis defektas, bet ir nenatūrali stuburo padėtis, kurioje vidaus organai yra neteisingoje vietoje, „trukdo“ vienas kitam. Todėl organizmo sistemos, dirbdamos su papildoma apkrova, negali to daryti visu pajėgumu ir dėvisi daug greičiau.

Patogi miego vieta (pagalvė, čiužinys), nuolatinis tiesios nugaros palaikymas sėdint ir vaikščiojant, pilvo įtraukimas – visos šios paprastos prevencinės priemonės padės išvengti nugaros grožio ir sveikatos problemų.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+