Valgymo sutrikimai, gelbėkit

Sveiki, ilgą laiką kenčiu nuo valgymo sutrikimų. periodai…nuo nusibadavimo iki apsiryjimo ir tai tęsiasi kaip koks užburtas ratas. Svajoju kartą ir visiems laikams nusikratyti minties apie maistą, kūną ir ” liesumo dealą” kurio nesąmoningai vaikausi, tarsi jei vieną dieną atsibusiu liekna ir savimi patenkinta tai visos problemos savaime išsispręs. Esu jauna, tik 23 metų,  bet labai išdarkiusi savo kūną dietomis bei nesveiku maistu, klaikus 34% riebalų kiekis varo mane į neviltį ir nesibaigiančią depresiją. Negaliu pavadinti savęs stora, bet jaučiuosi ištižusi. Ar mane išgelbėtų gyvasis maistas? Bandžiau dieną ištvęrti valgymada vien vaisius, jie yra saldūs, todėl kaip ir nuo salduminų išgyvenu kaltės jausmą, kad galbūt jie man pakenks ir aš toliau tik auginsiu masę. Noriu pasikeisti, būti sveika ir laiminga, išsivalyti organizmą, odą bei atsikratyri riebalų. Patarkite, prašau, nuo ko pradėti tokioje keblioje situacijoje. Nebenoriu kreiptis į jokius psichiatrus, kurie sugeba tik vieną – išrašyti antidepresantų ir palinkėti ištverti pereinamąjį šalutinių poveikių procesą.

11 Komentaras

 1. Dar vieną pasimetusio judėjimo: "Judėjimas – gyvenimo laisvė" frazė: "Kam perrašinėti teksta, jei jo visiškai nesupranti?" pakomentuosiu.

  Visų pirma, kam daryti nemokamą reklamą kažkokiai kažkokio žmogaus pavardei, ir apsimesti, kad to nedarai? Antra, jeigu jau tujinate svetainės administratorių, tai rodo pačios asmeninių santykių su žmonėmis problemą. Trečia: jeigu jau kaltinate, kad jūsų nesupranta, tai gal todėl, kad pati nesuprantate, ką rašote ir todėl nevedate pagarbaus dialogo? Gi galimybę adminas suteikė. Reikėjo tik logiškai pristatyti poziciją. Ketvirta: gal pirmą kartą girdite, kad normalūs komentarai, visada cituoja autoriaus mintis, kurias komentuoja. Tam ir yra perrašomas tekstas, kad skaitytojas suprastų, kas, kam, ką rašo. Gi elementari tvarka komentaruose, rodo žmogaus charakterį:) Penkta – žodis "tekstą" rašomas su ą nosinę, nes tai galininko linksnis.:), jeigu jau jūsų "mes" tokie protingi:)

   

 2. Gausite išsitirti kiekvieną obuolį:)))

   

 3. Gaila, kad tinklapis turi toki nekompetetingą vertintoją. Išmokite skaityti straipsnius.

 4. Kam perrašinėti teksta, jei jo visiškai nesupranti?

 5. Khemm.. šita.. turiu tokį klausimą bibliotekininkei: pas mane sode 20 obelų, kaip ten atskirti tuos saugius produktus?

 6. Noriu atkreipti dėmesį kaip žmones papasakoja apie save ir apie kelią, kuriuo eidami daėjo iki to, kaip yra. Va pavyzdys, kai žmogus skaito tokias knygas, cituoju:

  "Mylėk ligą savo" V. Sinelnikov, "Nauja optimalios mitybos biblija" Patrick Holford, o vėliau reikalingi ir saugūs produktai"

  O to rezultatas, cituoju:

  "mūsų ląstelės (mūsų organizmas sudarytas iš ~75 trilijonų ląstelių) nuolat badauja dėl nepakankamo maistinių medžiagų kiekio mūsų maisto racione. Organizmas yra unikalus."

  Žmogus teigia, kad pas "juos", kas tie "jie" neaišku, nuolat trūksta maistinių medžiagų. Galiu pasakyti kaip pavyzdį: pas mane ir pas mano artimus, ir šiaip pažįstamus tokių problemų nėra, ir nei aš, nei mano artimieji, kiek žinau, tokių knygų neskaito, o jei ir perskaitė, tai nerekomenduoja. Gal todėl ir nėra tokių problemų? :)

  O jei paprasčiau pasakyti, tai čia reklamos triukas: iš pradžiu išdėstyta, atsieit, problema, kurią atsieit visi serga ir dabar staigiai visiems reikia pirkti knygas ir gydytis :)

  Šiaip, manau, kad papraščiau ir efektyviau būtų tiesiog užsakyti reklamą, nei pasidaryti anti reklamą :)

 7. Neteisingas požiūris į mitybą, daugelį nuveda neteisingu keliu. Norėdami būti sveiki, gražūs bei gyventi ilgai ir kokybiškai, turime ne tik turėti žinias, bet aiškiai suvokti tai ką žinome ir tik vėliau jas panaudoti.

  Ar galime šiandieną kalbėti apie badavimą, norint išlaikyti sveiką ir gražų kūną, jeigu mūsų ląstelės (mūsų organizmas sudarytas iš ~75 trilijonų ląstelių) nuolat badauja dėl nepakankamo maistinių medžiagų kiekio mūsų maisto racione. Organizmas yra unikalus. Mes turime nekankinti savęs dietomis, o suteikti visas būtinas maistines medžiagas (vitaminus, mineralus,amino r.,nesočiasias riebiasias r. iš sveikų šaltinių), kad ląstelės galėtų tinkamai funkcionuoti. Tik tada turėsime norimą rezultatą. Bėda ta, kad šiandieną 95 proc. žmonių su maistu negauna reikiamo kiekio maistinių medžiagų, o 75 proc. – apskritai valgo žalingą savo sveikatai maistą. Todėl ir esame sveiki, gražūs ir jauni tiek, kiek yra sveikos mūsų ląstelės. Maisto turime daug, bet naudos iš jo mažai, todėl neturint reikiamų žinių išeiti iš užburto rato nėra paprasta. Vienas iš pagalbininkų pradžiai yra knygos: "Mylėk ligą savo" V. Sinelnikov, "Nauja optimalios mitybos biblija" Patrick Holford, o vėliau reikalingi ir saugūs produktai. O tokie yra…

   

 8. Teko kreiptis ir į psichologą ir į psichoterapeutą, tačiau vienareikšmiškai buvau nukreipta į valgymo sutrikimų centrą pas psichiatrus. Taip, aš pripažįstu, kad mintys apie svorį ir taip kaip atrodau man yra tarsi manija. Nuolatos sukasi galvoje tik maistas maistas maistas. Ilgą laiką buvau visavalgė, tačiau dabar jau kurį laiką atsisakau mėsos, negaliu į ją žiūrėti kaip į maistą. Kas liečia sportą, aš ir bėgioju ir į sporto salę vaikštau, bet vėlgi priimu sportą kaip būdą deginti užsirytas kalorijas, nes jei to nedarysiu bus tik blogiau ir blogiau. Atsakymas ar aš myliu save, aišku, kad NE, nepriimu savęs, kadangi vaikausi kažkokios iliuzijos, kad jeigu bučiau "tokia ir anokia" tai tik tuomet gyvenčiau visavertį gyvenimą. O toks atsiribojimas atsiliepia visame kame, nusigręžiu nuo visų kurie bando su manimi bendrauti, nes užbėgusi už akių manau, kad kažkodėl nepateisinsiu jų lūkesčių. Dabar esu tokioje stadijoje, kad nuolatos nerimauju, nežinau ką reiškia ramybė.. imdamasi pati kažkokių priemonių aš galiausiai vis tik susiduriu su žinių stoka, rezultatai nepatenkina to ko tikejausi ir vėl įbrendu į maisto priepolių liūną..ir toks užburtas ratas jau septinti metai..sunku.  Dėkoju, už informacinę nuorodą, būtinai skaitysiu. 

 9. Patarkite, prašau, nuo ko pradėti tokioje keblioje situacijoje.

  Jeigu buvo daromi kažkokie veiksmai ir jie nedavė norimo rezultato, reiškia informacija kuria naudojotės buvo neteisinga. Todėl visų pirma, mano Patarimas būtų, atsinaujinti savo smegenų duomenų bazę ir perskaityti visą šį skyrių http://www.sveikata.info/forumas/florantieciai

  Jeigu visa tai įdėmiai perskaitysite, situacijos sprendimai gali ir patys ateiti. O jei kils klausimų, rašykite :)

 10. Pirmiausia reiktų nurimti:) Jūs daug visko išbandėte, todėl būtina nusiraminti, išmesti iš galvos virusu pavirtusį  "REIKIA" valytis, badauti. Dabar jau reiktų pauzės…  Valytis galima, kai yra 1. stipri nervų sistema, 2. ramybė, 3. planas, ir labai būtina – 4 sąlygos. Vaistai, nemokant juos dozuoti, tampa nuodais. Taip ir apsivalymo priemonės, dietos, dažniausiai vartojamos klaidingai, neteisingai, atveda į nervų sistemos krachą, žmogus tampa emocionaliai išsekęs, o ir organizmą nusodina iki mažakraujystės. Iš jūsų parašymo nėra aišku, kas jūs: visavalgė, vegetarė, veganė, kodėl kreipėtės pas psichiatrą, o nepasitenkinote psichologais ar psichoterapeutais? Jūsų pasakymas:
  "klaikus 34% riebalų kiekis varo mane į neviltį ir nesibaigiančią depresiją."
  yra nesveikas požiūris; ne kilogramuose čia problema. Ar jūs mylite save? Mylint save, savęs niekada nekankini, nelepini, nežaloji ir nesmerki. O po truputį ramiai apmąstytai, išlaikant puikią savijautą darai veiksmus auginant svorį arba jį mažinant, žiūrint, ko reikia. Viskas yra įmanoma, jeigu daroma protingai ir sistemingai, kontroliuojant rezultatus ir patoviai. Aš čia pažiūrėjau jūsų ūgį ir svorį, tikrai, kad ne svoryje problema, o mąstyme… Kol kas tiek…

 11. Na saldus vaisiai tikrai zymiai geriau nei saldumynai, nes saldumynuose daugiausia chemijos ir is ju naudos nera. As pats, kai siek tiek perejau prie vaisiu ir darzoviu, daug ko atsisakiau (baltos duonos, visokiu sausu pusryciu), mano svoris buvo labai nukrites. Gyvas maistas turetu tikrai padet.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+