10 priežasčių, kodėl kiekvienas turėtų užsiimti sportu
10. Susirasite draugų.
Prisijungę prie sporto komandos neišvengiamai susirasite draugų. Kadangi komandos draugai dalijasi daugybe smagių ir jaudinančių akimirkų, jūsų draugystės turėtų tęstis dar ilgai po to, kai baigsite žaisti. Be to, yra dar vienas privalumas: dauguma komandų po rungtynių tradiciškai eina pavalgyti!
9. Gražesnė išvaizda
Fizinis aktyvumas gali ne tik sumažinti svorį, bet ir pagerinti išvaizdą, nes pagerėja raumenų tonusas. Kuo daugiau naudojate raumenis, tuo geresnė jūsų fizinė ištvermė ir bendra jėga. Be to, būnant fiziškai aktyviems, kraujotaka ir deguonis tampa intensyvesni, todėl švytite šiluma ir pagerėja veido spalva.
8. Komandinis darbas
Žaidimas komandoje yra puikus būdas užmegzti ryšius su kitais. Tai gali sukelti gilų pasitenkinimo jausmą, kai bendravimas, bendradarbiavimas ir ankstesnė praktika yra teigiami dalykai. Komandinis darbas gali būti puiki mokymosi patirtis vaikams ir pagerinti suaugusiųjų darbo grupės moralę bei efektyvumą. Komandos gali suteikti gilų priklausymo joms jausmą, o būdamas jų dalimi, niekada nenustoji mokytis.
7. Geriau suprasi už ką statyti
Turint sporto šakų žinių ir turint savo mėgstamą komandą galėsi padėti draugams su statymais, ar net pats susidomėti statymais ir jausti tą fantastišką jausmą kai tavo komandą laimi ir tavo statymas pasiteisina. Tai vienas iš puikių priežasčių kodėl sportas toks įdomus. Gera pradžia gali būti šeit „Optibet“, šioje svetainėje galima pradėti nuo labai mažų statymų, ir išbandyti savo intuicija ir sporto supratimą.
6. Sumažinkite riziką sveikatai
Širdies ligos ir insultas yra dvi pagrindinės mirties priežastys Lietuvoje. Laikydamiesi rekomendacijų ir bent 150 minučių per savaitę užsiimdami vidutinio intensyvumo aerobine veikla, galite sumažinti šių ligų riziką. Dar labiau sumažinti riziką galite padidinę fizinį aktyvumą. Reguliarus fizinis aktyvumas taip pat gali sumažinti kraujospūdį ir pagerinti cholesterolio kiekį kraujyje.
5. Padeda kovoti su depresija
Tyrimai rodo, kad lengvos ar vidutinio sunkumo depresijos atveju fiziniai pratimai gali būti veiksminga gydymo priemonė.
Mankštinantis padidėja smegenų jautrumas serotoninui ir noradrenalinui, kurie palengvina depresijos jausmą. Tačiau nemanykite, kad norint gauti naudos, reikia pradėti treniruotis maratonui.
Vienas tyrimas parodė, kad užteko vos šešių savaičių jogos (be standartinio gydymo), kad sumažėtų depresija ir net nerimas. Jogoje ir pilatese taip pat daug dėmesio skiriama kvėpavimo pratimams, kurie gali sumažinti stresą ir skatinti atsipalaidavimą.
4. Pagerina seksualinį gyvenimą
Mankštinantis gali sustiprėti širdis, raumenys ir pagerėti lankstumas, o tai gali būti naudinga kalbant apie seksualinį gyvenimą.
Tyrimai taip pat rodo, kad mankštinantis moterims po menopauzės padidėjo jų lytinis potraukis, o mankšta gerokai pagerino vyrų erekcijos funkciją.
3. Suteikia daugiau energijos
Fizinis aktyvumas pagreitina širdies ritmą ir suaktyvina kraujotaką. Daugiau deguonies ir maistingųjų medžiagų į raumenis reiškia didesnį energijos kiekį. Ir nors atrodo keista, kad energijos eikvojimas gali suteikti daugiau energijos, mokslas šį teiginį patvirtina.
2. Padeda išlaikyti svorį
Jei jūsų svoris yra idealus, mankšta gali padėti įvairiais būdais. Treniruotės ne tik padeda sunaudoti kalorijų perteklių, kuris būtų kaupiamas kaip riebalai, bet ir padeda išlaikyti raumenų masę bei atkurti raumenis. Be to, tai mažina stresą ir gali padėti išsimiegoti – visa tai lemia gerus pasirinkimus valgant.
1. Padeda gyventi ilgiau
Mankšta padeda išlaikyti sveikus kaulus, raumenis ir sąnarius, mažina cholesterolio kiekį kraujyje ir kraujospūdį bei saugo psichinę sveikatą. Visi šie nuostabūs privalumai gali padėti pasiekti vieną tikslą – gyventi ilgiau (ir geriau jaustis).