Kokybiškas miegas: kaip jį užtikrinti?

Turbūt galime visi sutikti, kad neišsimiegojimas – dažna problema. Yra daug veiksnių, kurie gali prisidėti prie šios problemos: fizinė ir emocinė būklė, netinkama miegamojo erdvė. Tad į ką reikia atkreipti dėmesį, norint išsimiegoti kokybiškai?  

Elektronikos prietaisų paslėpimas

Miegamajame stenkitės laikyti kuo mažiau elektronikos prietaisų, ypač telefonų. Jie gali nukreipti dėmesį nuo Jūsų pagrindinio tikslo – miego. O jų ryški mėlyna šviesa gali būti viena iš priežasčių, kodėl ilgai neužmiegate. Tačiau susiduriama su problema, kad šiomis dienomis atsisakyti technologijų yra sunku, nes jos sudaro mūsų rutinos dalis – atsibundame, pasižiūrime į telefoną ir tik tada atsikeliame iš lovos.

Vėsesnė kambario temperatūra

Kambario temperatūra Jums turi leisti jaustis komfortiškai. Patartina, kad miegamasis būtų vėsesnis. Per aukšta temperatūra gali neigiamai paveikti miego kokybę. Jeigu neturite termostato, priklausomai nuo sezono, temperatūrą kontroliuokite atidarydami langus.

Lovos pasirinkimas

Didelė dalis miego kokybės priklauso nuo lovos, nes naktimis ant jos praleidžiate daugiausiai laiko. Tad svarbu nepagailėti pinigų aukštos kokybės baldui. Iš medienos pagaminti rėmai yra vieni populiariausių, nes jie pasižymi ilgaamžiškumu. O geriausias būdas patikrinti čiužinį yra išbandyti jį gyvai.

Tinkamas lovos pasirinkimas ypač aktualus vaikams, nes jų smegenys intensyviau atsirinkinėja svarbiausius prisiminimus, tad užmigti jiems kartais gali būti sunkiau. Kokybiškas šio gaminio pasirinkimas taip pat gali užtikrinti taisyklingą stuburo laikyseną. Galbūt šiuo metu kaip tik ieškote lovos savo vaikams? Tuomet spauskite čia ir įsigykite ją internetu. 

Prioriteto suteikimas miegui

Miegamajame suteikite prioritetą tik miegui. Pašalinkite iš kambario visus daiktus, kurių nereikia ir nenaudojate. Jie gali sukelti stresą ir nerimą. Nesvarbu, ar šie daiktai yra po lova, kur jų nematote, ar akivaizdžiai Jums prieš akis. Tuos daiktus, kuriuos naudojate, surūšiuokite gražiai spintelėse. Taip Jūsų kambarys nesijaus „užkrautas“ ir miegoti galėsite laisviau.

Kambario spalvų pasirinkimas

Venkite raudonos, violetinės ir tamsių spalvų, nes jos gali turėti neigiamos įtakos Jūsų miegui. Tyrimais įrodyta, kad poilsio kambaryje geriau pasirinkti mėlyną, pilką, žalią arba geltoną atspalvį. Tačiau galbūt turite kitą savo mėgstamiausią spalvą, kuri leidžia nusiraminti? Tuomet ją ir pasirinkite.

Taigi, miegas yra labai svarbi kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis. Tik gerai išsimiegoję galime atlikti kitas suplanuotas veiklas. Vaikams kokybiškas miegas yra ypač aktualus, nes nuo tai priklauso jų susikaupimas, noras mokytis, atmintis bei elgesys. Taigi jų poreikius atitinkanti lova tiesiog būtina.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+