Amžius ir dantų implantacija – ką reikia žinoti?

Ar esu per senas atlikti dantų implantaciją? Tai dažnas klausimas daugeliui vyresnio amžiaus žmonių, kurie dėl senėjimo neteko dantų. Neretai žmonės netenka dantų sulaukę šešiasdešimties metų. Be to, dėl pakitusių burnos ertmės audinių pagyvenusiems žmonėms išsivysto ėduonis, dantenų ligos.

Tokie su amžiumi kylantys burnos ertmės sutrikimai taip pat linkę silpninti dantis. Tai verčia pagyvenusius žmones įsigyti dantų protezus, kad galėtų tęsti įprastą mitybos režimą. Juk esate matę bent vieną vyresnio amžiaus žmogų su dantų protezais, ar ne?

Visgi, dantų implantai yra sveikesnė dirbtinė konstrukcija, pasižyminti didesniu ilgaamžiškumu ir veikianti geriau nei dantų protezai. Daugeliui žmonių kyla klausimų, ar dantų implantavimas vyresnio amžiaus žmonėms yra tinkamas pasirinkimas.

TIKRAI TAIP. Dantų implantai yra puiki priemonė atkurti prarastus dantis net ir vyresnio amžiaus žmonėms.

Tačiau dažnai vyresnio amžiaus asmenys atsisako implantų, nes dėl savo amžiaus abejoja implantų sėkmės rodikliais. Šv. Kristoforo odontologijos klinikos burnos chirurgas Gintautas Gumbelevičius skuba nuraminti:

„Savo klinikoje dažnai sulaukiame vyresnio amžiaus pacientų, kurie atėję spręsti trūkstamų dantų problemos nenori girdėti apie implantus, nes yra prisiklausę mitų, kad implantai vyresniame amžiuje nepasiteisina. Nors gali pasitaikyti išimčių, bet dažnu atveju tai nėra tiesa. Pirmiausia, išsiklausinėju apie paciento sveikatą ir vartojamus vaistus, ištiriu burnos būklę ir įvertinu kaulų tankį, atlieku kitus reikalingus tyrimus. Dažniausiai net itin garbaus amžiaus pacientai atitinka dantų implantavimo kriterijus”.

Į ką atsižvelgia odontologas, norėdamas implantuoti dantis vyresnio amžiaus pacientams?

Amžius nėra kontraindikacija tvirtinti dantų implantus vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau planuojant dantų implantavimo procedūras vyresnio amžiaus žmonėms reikia atsižvelgti į daugelį aplinkybių, pavyzdžiui, biologinius, klinikinius, socialinius ir ekonominius kriterijus.

Taip yra todėl, kad su amžiumi susiję organizmo ir dantų sveikatos pokyčiai apsunkina vyresnio amžiaus žmonių dantų implantavimo procesą, todėl pateiksime bendras aplinkybes, į kurias reikia atsižvelgti siekiant išvengti pasekmių:

·      Norint diagnozuoti pagrindinius dantų sutrikimus, gydymo pradžioje būtina atlikti nuodugnią dantų apžiūrą. Kadangi pagyvenusių asmenų burnos audiniai linkę nykti, burnoje ima kauptis bakterijos, kurios gali apsunkinti gydymą. Ne išimtis ir dantų implantavimas.

·      Kaulo tankis privalo būti pakankamas, kad implantai galėtų palaikyti dirbtinius dantis. Kadangi vyresnio amžiaus žmonių kaulų tankis yra gana mažas, implantologas jį patikrina, kad nustatytų, ar reikia atlikti procedūrą, kurios metu padidinamas kaulo tankis.

·      Vaistai, vartojami kovojant su lėtinėmis ligomis, pavyzdžiui, diabetu, hipertenzija ir kitomis, silpnina imuninę sistemą. Todėl implantavimo procedūra planuojama atsižvelgiant į pagyvenusio žmogaus vartojamus vaistus.

Kokios dantų implantavimo galimybės vyresnio amžiaus žmonėms?

Kaip minėta anksčiau, amžius nenulemia implantų pasirinkimo. Be pirmiau aptartų veiksnių, implantų specialistas parenka implantų tipą atsižvelgdamas į trūkstamų dantų skaičių.

Galbūt galvojate, kad visais atvejais implantas sukamas kiekvienam prarastam dančiui, tačiau gali būti taip, kad netekote daug dantų, bet jums reikės vos kelių implantų.

Pavyzdžiui, jei žmogus neteko visų apatinio lanko dantų, trūkstamus dantis gali papildyti ant implantų tvirtinamas hibridinis tiltas (turintis 10-12 dantų). Netikrų dantų tiltas įtvirtinamas keturiais arba šešiais implantais. Tai vadinama „Visi ant keturių” arba „Visi ant šešių” procedūra.

Tikėtina, kad tokiais ant implantų tvirtinamais protezais taip pat galima sutvarkyti daug trūkstamų dantų arba visą dantų sąkandį. Jie tinka ir vyresnio amžiaus žmonėms.

Dantų implantai yra ilgalaikis trūkstamų dantų atstatymas. Dantų implantavimas pasižymi ilgaamžiškumu, dantys prilygsta natūraliems dantims, todėl atkuriami įprasti kramtymo procesai, išsaugomas žandikaulio kaulas, o jūs ir vėl galite džiaugtis akinama šypsena.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+