pienas

Ar pienas tikrai yra gerai?

Seniau buvo manoma, kad hormonai patenka į žmogaus organizmą tik valgant mėsą. Bet buvo pastebėta, kad odos susirgimu – akne – vienodai serga tiek mėsos valgytojai, tiek geriantys pieną vegetarai.

Odos liga aknė

Seniau buvo manoma, kad hormonai patenka į žmogaus organizmą tik valgant mėsą. Bet buvo pastebėta, kad odos susirgimu – akne – vienodai serga tiek mėsos valgytojai, tiek geriantys pieną vegetarai. Liga aknė dabar jau paplitusi ir naujagimių tarpe, kurie iš karto pasveiksta, nutraukus jų maitinimą pienu. Daugybė dermatologų jau pataria ligoniams atsisakyti pieno ir jo produktų. Taikant įprastą gydymą, pašalinus iš raciono pieną, gaunami nuostabūs rezultatai. Pieno produkcijos negalima valgyti mažiausiai pusė metų, bet užtat pasveikstama. Gali kilti klausimas: koks gi pienas kenkia? O gi bet koks: ir nugriebtas, ir rūgštus, ir kitoks, o taip pat ir jo produktai. Pastebėta, kad įvairiausi skanumynai, pagaminti iš pieno, ypatingai padidina sergamumą akne.

Pienas – kelias į marazmą

Pagrindinę žalą žmonėms daro masinės informacijos priemonės, kurios rėkte rėkia apie pieno naudą, o kad žmonės vis daugiau jo pirktų, gamintojai didina produkcijos įvairovę. Atsiranda jau ir ožkos, avių, kupranugarių pieno ir produktų, kuriuos verslininkai pateikia vos ne kaip panacėją, kad tik žmonės pirktų.

Mokslo žmonių išvados, perspėjimai nuskęsta komercinėje pieno produktų reklamoje. O šiuolaikiškasis mokslas teigia, kad pienas ne tik kad nenaudingas, bet – žalingas, susargdina žmones. Tai ir turėtų skelbti informacijos priemonės, bet, deja, argi gali marketingai leisti sau skleisti tiesą ir patirti nuostolius? Juolab, kad susirgę žmonės taip pat neš naudą, o reklamuojami vaistai turės paklausą.
Visi pienui priskiriami privalumai … melas, kurį jau įrodė mokslininkai, tereikia pasidomėti. Kaip kad įdiegta į žmonių sąmonę frazė, kad pienas yra kalcio šaltinis, kad stiklinėje pieno esantis vitaminas „D” aprūpina žmogų būtinumu ir kad žmogus turi kasdien suvartoti savo pieno … dozę. Peršasi mintis, kad žmogus visam gyvenimui prikaustomas prie karvės tešmens.

Statistika teigia, kad daugumoje atvejų osteoporoze, kurią sukuria būtent kalcio trūkumas, serga žmonės, vartojantys didelius pieno ir jo produktų kiekius. Kalifornijos specialistai teigia, kad būtent pieno kalcis vysto senatvės marazmą, stabdydamas aktyvią smegenų veiklą. Mėgstančiųjų varškę ir pieną galvos smegenų žievėje yra daug daugiau pakenktų audinių, nei pas tuos, kurie šių produktų nevalgo. Be to šis kalcis užkemša kraujagysles, o tai skatina širdies ir kraujagyslių ligų vystymąsi. Ir atveda prie insulto. Ryšium su tuo mokslininkai pataria vyresnio amžiaus žmonėms susilaikyti nuo pieno ir jo produktų.

Pienas – ligų priežastis

Štai jau daugybę metų žmonės geria pieną ir girdo juo vaikus, visiškai įsitikinę, kad tai yra sveika. Mokyklose, darželiuose vos ne privalomas pieno gėrimas, be abejo, išvysto priklausomybę pieno produktams. Vaikai užauga, o priklausomybė … lieka. Ar sveika gerti pieną? Mokslininkų išvados šiuo klausimu išsiskyrė jau senokai ir vis daugėja tų, kurie kritiškai žvelgia į šį įprastą produktą. Daugybės šalių nepriklausomi mokslininkai padarė išvadas apie tai, kad pienas yra kenksmingas žmogaus sveikatai. Tik vokiečių mokslininkai dar susilaiko paskelbti, kad pienas yra visiškai netinkamas mitybai ir apsiriboja teigimu pieną esant pavojingu, pilant jį į arbatą. Mat arbata stabilizuoja kraujo spaudimą ir plečia arterijas, o pieno kozeinas neutralizuoja šį efektą ir blokuoja arbatos teigiamą poveikį.

Jau senokai laikas archivuoti nuomonę, kad pienas yra sveikas maistas, nes jis geriamas nuo pirmųjų gimimo dienų. Bet gi tai yra karvės pienas, ir nė vienas žinduolis planetoje nebegeria pieno, kai tik išauga iš kūdikystės, o tuo labiau negeria kitos rūšies pieno. Pienas yra skirtas ką tik gimusiems mažyliams ir tik – iš savos motinos. Pieno sudėtis yra visiškai skirtinga skirtingų gyvūnų. Pavyzdžiui, karvės pienas skirtas … veršeliui, turi labai mažai geležies, nes veršelis greitai auga ir pradeda ėsti žolę, iš kurios ir gauna geležį. Todėl, kai pienas vartojamas ilgai ir pastoviai – išsivysto mažakraujystė.

Pienas – diabeto kūrėjas

Pienas ir anksčiau buvo įvardinamas kaip diabeto priežastis, o profesorius Loren Cordain iš Kolorado teigia, kad išgėrus bet kokio pieno, padidėja insulino kiekis kraujuje, po jo seka insulino reakcija, o jo padidėjimas iššaukia staigų gliukozės kritimą, kas sukelia „žvėrišką” apetitą. „Baltieji” angliavandeniai, kurie turi didelį glikemijos indeksą, iššaukia greitą gliukozės didėjimą kraujyje. Išvada tame, kad pieno glikemijos indeksas toks pat aukštas kaip ir M&Ms. Ilgai taip maitinantis atsiranda: silpnumas, greiti gliukozės pakilimai ir nukritimai, riebalų ratai apie taliją ir senėjimo proceso pagreitėjimas.

Krūties vėžys mėgsta pieną

Britų mokslininkai, vadovaujami Džein Plant padarė išvadas, kad kasdieninis pieno vartojamas suaugusiems sukelia palankias sąlygas krūties ir prostatos vėžiui. Tai padaro piene esantis hormonas, nešantis kancerogeno efektą. Šią mintį Plant sukėlė jos pačios liga. 10 metų atgal po penkto krūties vėžio recidyvo ir pesimistiškų gydytojų prognozių, ji nutarė gydytis pati. Palyginus šios ligos statistikas, ji pamatė, kad mažiausiai serga kinai, kurie beveik iš vis nevartoja pieno savo maiste. Tada Plant išbraukė pieno produktus iš savo meniu ir po penkių savaičių auglys pradėjo mažėti. Plant nėra vienintelė savo išvadose. Daug mokslininkų sieja vėžį su pieno ir jo produktų vartojimu.

Pieno tyrimai vyksta ir toliau, deja, atradimai dar baisesni. Odos susirgimai, išbėrimai, kamuojantys paauglius ir vaikus, vyrus ir moteris, kaip pateikė pasaulinė sveikatos organizacija, vyksta dėl pieno ir jo produktų vartojimo, kuriuose yra hormonų.

Ar pienas tinka vaikams?

Na nejaugi ir vaikams reikia atsisakyti pieno? Visada buvo įdomu tai, kad nei vienas žinduolio vaikas nebegeria pieno, kai tik yra atjunkomas nuo motinos, ir kad nei viena rūšis žinduolių negeria kitos rūšies pieno. Paskutiniai moksliniai įrodymai teigia, kad žmogaus organizmas visiškai neperdirba ir nepasisavina jokių gyvūnų pieno. Amerikos Akademijos pediatrai rekomenduoja neduoti jokių gyvūnų pieno vaikams bent jau iki metų amžiaus. Pasirodo pas mažus vaikus virškinimo traktas labai opus ir jam reikia lengvai pasisavinamo maisto. Motinos pienas turi visus būtinus fermentus, o štai karvės piene jų nėra, kas vaikui labai pavojinga. Pieno baltymas kozeinas yra agresyvus tirpstantis baltymas, didelė molekulė, einanti per žarnyno sieneles ir verčianti organizmą gaminti histaminą, tuo iššaukia mikrokraujavimą, ko pasekmėje krenta hemoglobinas, vystosi mažakraujystė. Stresinėse situacijose susikaupęs histaminas vysto alergiją. Geriant pieną 3,5karto daugiau dirba inkstai, nei turėtų dirbti vaikų amžiuje, ir tuo būdu organizmas turi stresinę padėtį su skysčių apykaita. Todėl vaikas prašo daugiau gerti ir papuola į uždarą ligos vystymosi ratą. Todėl iki metų vaikas turėtų gauti tik motinos pieną. Jeigu tai neįmanoma, tada geriau naudotis geležimi praturtintais mišiniais. Norint gerti pieną reikia sulaukti bent jau kol subręs žarnynas, tada nors kiek bus neutralizuotas pieno baltymo agresyvus poveikis sveikatai.

Įvertinant tyrimus pieno ir jo produktų gamybos sumažėjimas yra neišvengiamas. Bet tai neįvyks greitai ir visur. Kol kas naujausiomis žiniomis naudojasi medicina. Sveikos gyvensenos sistemų kurime pieno ir jo produktams vietos nebėra.

Aleksandras Čuprunas – natūralios medicinos vadovas, vertimas

Search

+