pienas

Ar pienas tikrai yra gerai?

Seniau buvo manoma, kad hormonai patenka į žmogaus organizmą tik valgant mėsą. Bet buvo pastebėta, kad odos susirgimu – akne – vienodai serga tiek mėsos valgytojai, tiek geriantys pieną vegetarai.

Odos liga aknė

Seniau buvo manoma, kad hormonai patenka į žmogaus organizmą tik valgant mėsą. Bet buvo pastebėta, kad odos susirgimu – akne – vienodai serga tiek mėsos valgytojai, tiek geriantys pieną vegetarai. Liga aknė dabar jau paplitusi ir naujagimių tarpe, kurie iš karto pasveiksta, nutraukus jų maitinimą pienu. Daugybė dermatologų jau pataria ligoniams atsisakyti pieno ir jo produktų. Taikant įprastą gydymą, pašalinus iš raciono pieną, gaunami nuostabūs rezultatai. Pieno produkcijos negalima valgyti mažiausiai pusė metų, bet užtat pasveikstama. Gali kilti klausimas: koks gi pienas kenkia? O gi bet koks: ir nugriebtas, ir rūgštus, ir kitoks, o taip pat ir jo produktai. Pastebėta, kad įvairiausi skanumynai, pagaminti iš pieno, ypatingai padidina sergamumą akne.

Pienas – kelias į marazmą

Pagrindinę žalą žmonėms daro masinės informacijos priemonės, kurios rėkte rėkia apie pieno naudą, o kad žmonės vis daugiau jo pirktų, gamintojai didina produkcijos įvairovę. Atsiranda jau ir ožkos, avių, kupranugarių pieno ir produktų, kuriuos verslininkai pateikia vos ne kaip panacėją, kad tik žmonės pirktų.

Mokslo žmonių išvados, perspėjimai nuskęsta komercinėje pieno produktų reklamoje. O šiuolaikiškasis mokslas teigia, kad pienas ne tik kad nenaudingas, bet – žalingas, susargdina žmones. Tai ir turėtų skelbti informacijos priemonės, bet, deja, argi gali marketingai leisti sau skleisti tiesą ir patirti nuostolius? Juolab, kad susirgę žmonės taip pat neš naudą, o reklamuojami vaistai turės paklausą.
Visi pienui priskiriami privalumai … melas, kurį jau įrodė mokslininkai, tereikia pasidomėti. Kaip kad įdiegta į žmonių sąmonę frazė, kad pienas yra kalcio šaltinis, kad stiklinėje pieno esantis vitaminas „D” aprūpina žmogų būtinumu ir kad žmogus turi kasdien suvartoti savo pieno … dozę. Peršasi mintis, kad žmogus visam gyvenimui prikaustomas prie karvės tešmens.

Statistika teigia, kad daugumoje atvejų osteoporoze, kurią sukuria būtent kalcio trūkumas, serga žmonės, vartojantys didelius pieno ir jo produktų kiekius. Kalifornijos specialistai teigia, kad būtent pieno kalcis vysto senatvės marazmą, stabdydamas aktyvią smegenų veiklą. Mėgstančiųjų varškę ir pieną galvos smegenų žievėje yra daug daugiau pakenktų audinių, nei pas tuos, kurie šių produktų nevalgo. Be to šis kalcis užkemša kraujagysles, o tai skatina širdies ir kraujagyslių ligų vystymąsi. Ir atveda prie insulto. Ryšium su tuo mokslininkai pataria vyresnio amžiaus žmonėms susilaikyti nuo pieno ir jo produktų.

Pienas – ligų priežastis

Štai jau daugybę metų žmonės geria pieną ir girdo juo vaikus, visiškai įsitikinę, kad tai yra sveika. Mokyklose, darželiuose vos ne privalomas pieno gėrimas, be abejo, išvysto priklausomybę pieno produktams. Vaikai užauga, o priklausomybė … lieka. Ar sveika gerti pieną? Mokslininkų išvados šiuo klausimu išsiskyrė jau senokai ir vis daugėja tų, kurie kritiškai žvelgia į šį įprastą produktą. Daugybės šalių nepriklausomi mokslininkai padarė išvadas apie tai, kad pienas yra kenksmingas žmogaus sveikatai. Tik vokiečių mokslininkai dar susilaiko paskelbti, kad pienas yra visiškai netinkamas mitybai ir apsiriboja teigimu pieną esant pavojingu, pilant jį į arbatą. Mat arbata stabilizuoja kraujo spaudimą ir plečia arterijas, o pieno kozeinas neutralizuoja šį efektą ir blokuoja arbatos teigiamą poveikį.

Jau senokai laikas archivuoti nuomonę, kad pienas yra sveikas maistas, nes jis geriamas nuo pirmųjų gimimo dienų. Bet gi tai yra karvės pienas, ir nė vienas žinduolis planetoje nebegeria pieno, kai tik išauga iš kūdikystės, o tuo labiau negeria kitos rūšies pieno. Pienas yra skirtas ką tik gimusiems mažyliams ir tik – iš savos motinos. Pieno sudėtis yra visiškai skirtinga skirtingų gyvūnų. Pavyzdžiui, karvės pienas skirtas … veršeliui, turi labai mažai geležies, nes veršelis greitai auga ir pradeda ėsti žolę, iš kurios ir gauna geležį. Todėl, kai pienas vartojamas ilgai ir pastoviai – išsivysto mažakraujystė.

Pienas – diabeto kūrėjas

Pienas ir anksčiau buvo įvardinamas kaip diabeto priežastis, o profesorius Loren Cordain iš Kolorado teigia, kad išgėrus bet kokio pieno, padidėja insulino kiekis kraujuje, po jo seka insulino reakcija, o jo padidėjimas iššaukia staigų gliukozės kritimą, kas sukelia „žvėrišką” apetitą. „Baltieji” angliavandeniai, kurie turi didelį glikemijos indeksą, iššaukia greitą gliukozės didėjimą kraujyje. Išvada tame, kad pieno glikemijos indeksas toks pat aukštas kaip ir M&Ms. Ilgai taip maitinantis atsiranda: silpnumas, greiti gliukozės pakilimai ir nukritimai, riebalų ratai apie taliją ir senėjimo proceso pagreitėjimas.

Krūties vėžys mėgsta pieną

Britų mokslininkai, vadovaujami Džein Plant padarė išvadas, kad kasdieninis pieno vartojamas suaugusiems sukelia palankias sąlygas krūties ir prostatos vėžiui. Tai padaro piene esantis hormonas, nešantis kancerogeno efektą. Šią mintį Plant sukėlė jos pačios liga. 10 metų atgal po penkto krūties vėžio recidyvo ir pesimistiškų gydytojų prognozių, ji nutarė gydytis pati. Palyginus šios ligos statistikas, ji pamatė, kad mažiausiai serga kinai, kurie beveik iš vis nevartoja pieno savo maiste. Tada Plant išbraukė pieno produktus iš savo meniu ir po penkių savaičių auglys pradėjo mažėti. Plant nėra vienintelė savo išvadose. Daug mokslininkų sieja vėžį su pieno ir jo produktų vartojimu.

Pieno tyrimai vyksta ir toliau, deja, atradimai dar baisesni. Odos susirgimai, išbėrimai, kamuojantys paauglius ir vaikus, vyrus ir moteris, kaip pateikė pasaulinė sveikatos organizacija, vyksta dėl pieno ir jo produktų vartojimo, kuriuose yra hormonų.

Ar pienas tinka vaikams?

Na nejaugi ir vaikams reikia atsisakyti pieno? Visada buvo įdomu tai, kad nei vienas žinduolio vaikas nebegeria pieno, kai tik yra atjunkomas nuo motinos, ir kad nei viena rūšis žinduolių negeria kitos rūšies pieno. Paskutiniai moksliniai įrodymai teigia, kad žmogaus organizmas visiškai neperdirba ir nepasisavina jokių gyvūnų pieno. Amerikos Akademijos pediatrai rekomenduoja neduoti jokių gyvūnų pieno vaikams bent jau iki metų amžiaus. Pasirodo pas mažus vaikus virškinimo traktas labai opus ir jam reikia lengvai pasisavinamo maisto. Motinos pienas turi visus būtinus fermentus, o štai karvės piene jų nėra, kas vaikui labai pavojinga. Pieno baltymas kozeinas yra agresyvus tirpstantis baltymas, didelė molekulė, einanti per žarnyno sieneles ir verčianti organizmą gaminti histaminą, tuo iššaukia mikrokraujavimą, ko pasekmėje krenta hemoglobinas, vystosi mažakraujystė. Stresinėse situacijose susikaupęs histaminas vysto alergiją. Geriant pieną 3,5karto daugiau dirba inkstai, nei turėtų dirbti vaikų amžiuje, ir tuo būdu organizmas turi stresinę padėtį su skysčių apykaita. Todėl vaikas prašo daugiau gerti ir papuola į uždarą ligos vystymosi ratą. Todėl iki metų vaikas turėtų gauti tik motinos pieną. Jeigu tai neįmanoma, tada geriau naudotis geležimi praturtintais mišiniais. Norint gerti pieną reikia sulaukti bent jau kol subręs žarnynas, tada nors kiek bus neutralizuotas pieno baltymo agresyvus poveikis sveikatai.

Įvertinant tyrimus pieno ir jo produktų gamybos sumažėjimas yra neišvengiamas. Bet tai neįvyks greitai ir visur. Kol kas naujausiomis žiniomis naudojasi medicina. Sveikos gyvensenos sistemų kurime pieno ir jo produktams vietos nebėra.

Aleksandras Čuprunas – natūralios medicinos vadovas, vertimas

9 Komentaras

 1. Pieno pramonė, mėsos pramonė tik karvių, ožkų ir jaučių ir kitų gyvybės rūšių išnaudojimas.
  Dėl skonio nesiginčyjama… kam pienas skanu, kam alus, o kam žolė… kiekvienas randa būtino organizmui produkto pasiteisinimą savo ydoms… Tik va žolei rūkant, bei alui geriant, bent jau vargšės karvės, kad ji pieno duotų, prievartauti ir išnaudoti nereikia: nei dirbtinai sėklinti, nei veršiuką atimti iš motinos, kad pienas ne jam atitektų, o "žmogui", nei paskui tuos veršiukus žudyti mėsai, nes kurgi juos dėsi… jeigu tai jautukai užaugę bus… nereikia karvių tvartuose – koncentracijos stovyklose laikyti. Aludariai šiuo atžvilgiu bent jau gyvų būtybių nekankina.

 2. del sviezio yra toks teigimas, kad tik ką pamelžtame piene yra antibiotinių medžiagų – laktaminų, veikiančių baktericidiškai.

 3. man uzkliuvo tame filme vienas dalykelis kalbant apie piena visada buvo minima kad tai pokeliu pienas, pieno milteliu ar pieno produktai. niekur nekalbama apie sviezio,ka tik pamelzto pieno tyrimus zmoniu vartojimui. kad negyvas – perdirbtas, ir pasterizuotas pienas uzkisa organizma aisku, bet gi kaip yra su svieziu? daug kas sviezia geria vien juo ir gyvi, tai irgi faktas ir tyrimu nera ar ka?

 4. http://video.google.com/googleplayer.swf?docid=-312306781553289618&hl=ru&fs=true kelios ištraukos iš daktaro lekcijos: vaikai maitinami karvės pienu netenka daug geležies… gali viduriuoti krauju, ir dar daug ligų sukelia pienas… pienas vaikų regėjimo sutrikimų priežastis; suaugusių taip pat; celiulitas pieno rezultatas; katarakta taip pat; dietologai skaito pieną nutukimo šaltiniu; pieną skaito sveiku tik… reklama, mokslas teigia atvirkčiai, reiškia reklama meluoja…. kuo tikite mokslu ar reklama? kuo daugiau mažiems vaikams duodama pieno, tuo dažniau jie sirgs suaugę; apie tai gydytojai skelbė oficialiai jau 1991metais, mecicininiame žurnele, kuriame rašo tik auteritetingi gydytojai; gyvulinės kilmės riebalai, didina rūgštingumą, nakina kalcį…; leukemija gali persiduoti ir iš veršelių, kurių 59% turi šį virusą, o karvės, turinčios leukėjimą, duoda daug daugiau pieno…; pienas geras ligų nešiotojas; listerijos bakterijos lieka gyvos net pasterizuotame piene; negyžtantis pienas, tai pūvantis organizmai; Moksliniką, kalbantį apie pieną, užpuolė pieno pramonės magnatai… be abejo, jie gina savo pinigus. Azijoje, kur vaikams neduodama pieno mirštamumas 1,5%, o kur yra pieno pramonė mirštamumas 84,7%.; daug vaikų turi sutrikusią klausą, ką galima pašalinti pašalinus pieno produktus; kiaušidžių, prostatos, krūties vėžį padeda sukelti pienas; o ką daryti su sūriu? iš jo galima statyti namus, tačiau žmonės jį valgo…skrandis jo nevirškina, todėl sūris ilgai būna jame duodamas sotumo jausmą; sūris niekada neturi pakliūti į žmogaus skrandį;

  Na gal ir vertėtų įsiklausyti į tokius perspėjimus, gi jie ne iš piršto laužti.

 5. Manau kalbant apie piena yra tiesos. Juk tikra tiesa, kad zinduoliai uzauge nebegeria pieno. Juk tai faktas.Išskyrus katinus.Jei gertu-nebeliktu jo jaunikliams.Vadinasi tikra tiesa, kad suauges zmogus gali apseiti be pieno. Kaiminystej gyvena gruzine.Tai pasak jos gruzijoj nei vienam vyrui pieno neisiulysi, o jie oho kokie ilgaamziai.
  Kita vertus, manau viskas kunui gerai,jei nepiktnaudziaujama.

 6. darzoves (geriausia pirkti turguje), kruopas, riesutus, vaisius, uogas, grybus. zodziu viska kas naturalu :) tai ne tik sveika ir skanu, taciau ir ekonomiskai naudinga.

 7. Kai prisikaičiau jūsų tinklapy… tai iškilo klausimas- ką valgyti? pienas negerai, kefyras negerai, kur mielių yra irgi kanksminga. paukštiena ir viskoios mėsos kitur skaičiau kaip baisiai negerai… aš jau nekalbu apie tai, kad nesveika valgyti su E produktus, kurių labai sunku išvengti. daržovių šviežių mūsų krašte ir taip jau mažoka (trumpas šiltas laikas), o ką užsikonservuojame patys- speju ir visai nesveika ir tt… Tai ką valgyti?

 8. :) kas drįstų sakyti už visos Indijos žmonių dantų būklę? Ir dar dantistų darbo statistiką? Gal jūs buvote ten, darėte apklausas, tyrimus, ilgamečius stebėjimus? Aš buvau Indijoje, ir dar niekur kitur nemačiau tokio skurdo ir tiek invalidų, benamių, kaip ten. O karvės ten kenčia taip, kaip niekur kitur. O dantis rodo baltus visi juodaodžiai, bet tai nereiškia, kad tie dantys sveiki. Ir daryti  išvadas apie pieną iš nuogirdų nerimta. Kas liečia mokslininkus, tai pasiskaitykite čia http://www.laisve.info/Straipsniai/Mokslo-pinkles . O dėl šio straipsnio, tai klystate, nes šis straipsnis nėra įtikinėjimo priemonė, ne nuomonių ir aptarinėjimų objektas, o yra informacija – apmąstymams. Kas liečia ajurvedą, tai vedinės religinės dogmos dalis, kuri nieko bendra neturi su šiuolaikinių žmonių sveikata, be to, šios religijos žmonių gydymo dalis – ajurveda tinka rytų žmonėms, nes jų klimatas bei tautų tradicijos, mentalitetas ir susikūrė šią religijos šaką. Lietuviai turi savo žiniuonius ir savo liaudies mediciną. Šio straipsnio autorius – Aleksandras Čuprunas – natūralios medicinos vadovas rašantis ne nuomones, o savo mokslinius darbus ir asmeninę gyvenimo patirtį. Atidžiau žiūrėkite, ką skaitote. Informacija neprašo ir neįpareigoja niekieno jos komentuoti.

 9. Niekaip nesuprantu… jeigu tiketi siuo straipsniu tai Indijoje, kur gausiai vartojami pieno produktai butu pilna osteoporoze serganciu marazmatiku ir jeigu pagalvoti, kad tai jau 5 tukstancius metu jie taip daro ir tai ka? ogi nieko. vaiksto sveikuciai rodydami savo sveikus dantukus, kuriems ilgai nereikia jokiu dantistu.
  O mokslininkai sekanciais metais gali kardinaliai pakeisti savo nuomone, nes atsiradus naujiems duomenims… gali buti visiskai priesingai. Gal palaukim, kol ju isvados bus paremtos bent 100 metu gyvenimo.
  Neitikina jusu straipsnis. Pieno produktus reikia zinoti kaip vartoti. Ajurvedoje puikiai apie tai aprasyta. Lietuviu kalba irgi yra informacijos

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+