Grikių dieta, kurios dėka įmanoma numesti iki 10 kg. svorio.

Visos dietos metu reikia išgerti ne mažiau kaip 1,5 -2 litrus vandens. Taip pat galima gerti žaliąją ar žolelių arbatą, negazuotą mineralinį vandenį.

Grikių paruošimas. Iš vakaro reikia 9 šaukštus grikių kruopų užplikyti verdančiu vandeniu. Ryte gaunama apie 15 šauktų valgymui paruoštų grikių košės, vienos dienos normą. Kiti šaltiniai nurodo, kad vienos dienos užplikomų grikių kruopų norma yra viena stiklinė.

Grikius dietos metu patariama ne virti, plikyti. Tai jie išsaugo savo gerąsias savybes, suteikia sotumo jausmą.

Laikantis grikių dietos 1-2 savaites įmanoma netekti iki 10 kg. svorio.

Ši dieta yra rekomendacinio pobūdžio.

Paprasta grikių dieta

Nuo seno yra  žinoma,kad grikiai šalina šlakus,yra naudingi tiems kurie kenčia nuo padidėjusio kraujospūdžio ar serga kepenų ligomis. Kitas svarbus paprastosios grikių dietos produktas –kefyras. Ir žinoma, neatskiriamas įvairiausių dietų draugas –vanduo. Tai ir viskas ką praktiškai jums rekomenduojama valgyti ar gerti pastarąsias 7 dienas, laikantis šios paprastosios grikių dietos.

Grikių paruošimas ir normos

Grikius geriausia pasiruošti iš vakaro. Vieną stiklinę grikių kruopų užpilti1,5  stikline verdančio vandens. Šiek tiek palaikius vandenį nupilti ir dar kartelį tas pačias kruopas reikia užpilti 1,5 stiklinės verdančio vandens. Po to šiltai uždengti ir patikti iki ryto. Štai jums ir grikių košės norma dienai , kurios jūs galite valgyti kiek norite. Svarbiausia , kad paskutinės košės valgymas būtų bent 4 valandos prieš miegą.

Svarbu laikantis šios dietos per dieną išgerti ne mažiau kaip 1,5 litro vandens.

Kefyro per dieną išgerti galima ne daugiau kaip 1 litrą.

Laikantis šios dietos, negalima maisto gardinti jokiai pagardais, nepatariama net druska(na šiek tiek nebent kai labai labai norisi…:)

Nors iš pradžių laikantis dietos atrodo viskas paprasta ir lengva, apsigalvoti galite jau po keleto dienų. Tuomet galima į meniu įtraukti keletą džiovintų slyvų, 2-3 vaisius (pvz.obuolius) ar kopūstų salotas. Tik visa tai  turi būti valgoma ne dideliais kiekiais.

Jei pabosta vanduo, galima i racioną įtraukti  žaliąją  arbatą ar kitas žolelių arbatas. Nepatariama gerti kavos ir juodosios arbatos.

Jei laikantis dietos pasijuntate prastai geriau ją palengvinti ir įsidėti košėn prieskonių, kadangi bet kokiu atveju Jūsų sveikata yra svarbiau nei prarasti kilogramai.

Dietiniai receptai

Pasirinkite tinkamą receptą tinkantį palaikyti savo figūrą. Populiarūs dietiniai receptai:

Biri grikių Košė

Gaminant grikių košę Jums reikės šių ingredientų: 250 gramų grikių, pusantro šaukšto taukų, poros stiklinių vandens, druskos pagal skonį ir 1 kiaušinio baltymo.

Grikių košės gaminimas: Visas grikių kruopas reikia supilti į dubenėlį ir kartu su kiaušinio baltymu sumaišyti. Visą mišinį pakiškite į orkaitę ir ant nedidelio karščio išdžiovinkite. Užvirinkite vandenį įdėkite riebalus bei pagal skonį druskos ir supilkite grikių mišinį. Užvirinkite mišinį ir išjunkite ugnį. Visą grikių puodą uždenkite ir įdėkite į orkaitę. Ten palikite grikių košę dviem valandom. Košė kartas nuo karto reikia pamaišyti.

 Paprasta grikių košė

Jums reikės šių ingredientų: 200 gramų paprastos grietinės, 1 stiklinės grikių kruopų, 250 gramų varškės, 2 kiaušinių trynių, sviesto ir pagal skonį druskos.

Košės gaminimas:

grikius nuplikome su verdančiu vandeniu ir sumaišome su grietine, sviestu ir druska. Turimą varškę sutrinkite su kiaušinių tryniais. Paimame dubenėlį tinkantį kaitinti košę, ištrinkime jį riebalų ir dėkime pusę košės. Uždėkite sluoksnį varškės o ant jos vėl supilkite likutį grikių košės. Puodą su turiniu įdėkite į orkaitę ir kepkite apie 30 minučių. Skanaus!

Grikių Blynai

Gaminant grikių blynus Jums reikės: 1 maišelio grikių (Grikiai virti), pagal skonį svogūno, vienos tarkuotos morkos, pusės paprikos, dviejų kiaušinių,  4 šaukštų pieno, 3 šaukštų miltų ir žinoma druskos.

Grikių blynų gaminimas:  Apkepinkite papriką, svogūną ir morką, kai tai padarysite sumaišykite su virtais grikiais ir sudėkite visus likusius ingredientus. Toliau paimame keptuvę ir į ją įpilame aliejaus. Palaukiame kol aliejus įkais ir dedame su šaukštu norimo dydžio blynus.  Mėgaukitės grikių blynais.

Grikių Blyneliai

Gaminant grikių blynelius Jums reikės:  vieno šaukšto kiaulių taukų, trijų kiaušinių, vieno šaukšto cukraus pudros, 50 gramų mielių, 2,5 stiklinės pieno, 250 gramų kvietinių miltų ir žinoma pagrindinio ingrediento 200 gramų maltų grikių.

Grikių blynelių gaminimas: paimame pusantros stiklinės pieno ir jį sumaišome su mielėmis, su cukrumi ir vienu šaukštu miltų. Visą mišinį reikia palaikyti tam kad iškiltų. Į tešlą įpilkite stiklinę pieno, likutį kvietinių miltų, supilame grikių miltus ir sumaišome kiaušinius. Pagal skonį įdėkite druskos. Kai jau viską išmaišysite įpilkite ištirpinto sviesto. Palaukite kol tešla dar šiek tiek pakils ir jau tada ant riebalų kepkite savo išsvajotus grikių blynelius.

Gyvenimo Būdas po Grikių Dietos

Jūs turbūt manote, kad pakentėsite grikių dietą ir kai ji baigsis nieko daugiau nereikės daryti. Kai kas galvoja kad po grikių dietos jei nenorite atgauti prarastus kilogramus verta pereiti prie kitos dietos kaip pavyzdžiui prie japoniškos dietos. Su šiuo teiginiu visiškai nesutiksiu nes po kiekvienos dietos žmogaus organizmui reikia duoti atsikvėpti. po dietos organizmas turi atgauti prarastus vitaminus ar net sustiprėti, tačiau tai nereiškia kad turite prikimšti bet kokio maisto ar valgyti kas papuolė. Šiuo momentu svarbu susireguliuoti savo mitybą. Atsisakykite papildomų bulvių, batono ar kitų kaloringų produktų. Ne paslaptis, kad grikių dieta tai pakankamai sudėtinga dieta, laikantis šios dietos reikia turėti daug ištvermės. Laikantis grikių dietos galima atsikratyti net 10 kilogramų viršsvorio juk būtų labai apmaudu prarasti taip sunkiai pasiektą rezultatą. Pasaulyje atlikti tyrimai rodo kad net 80 procentų žmonių kurie laikėsi dietos, netrukus atstato savo numestą viršsvorį. Tad nepakliūkime į ši didelį skaičių. Norint neprarasti grikių dietos metu pasiektų rezultatų vertėtų: nevalgyti prieš miegą, atsisakyti žalingų įpročių – traškučių, greitų užkandžių, nepersivalgyti, sportuoti ar bent du kartus per savaitę pabėgioti gamtoje.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+