Kambarinių augalų nauda

Kambariniai augalai – puikus būdas suteikti interjerui spalvų ir vizualinio susidomėjimo, tačiau kambariniai augalai turi daug kitų privalumų, dėl kurių jie yra vertingas bet kurių namų priedas. Kambariniai augalai ne tik puikiai įkvepia kūrybiškumui ir skatina ryšį su gamta, bet ir skatina gydymą bei streso mažinimą, gerina patalpų kokybę ir gali sumažinti lėtines sveikatos problemas, tokias kaip depresija ir nerimas. Nors yra dar daugybė kitų priežasčių, kodėl verta auginti kambarinius augalus, toliau pateikiame keturias svarbiausias priežastis, dėl kurių mėgstame auginti kambarinius augalus savo namuose ir biuruose.

1. Kambariniai augalai mažina kenksmingų patalpų oro teršalų kiekį

Kilimai, medžio drožlių plokštės baldai, dažai ir daugelis valymo priemonių turi lakiųjų organinių junginių, dar vadinamų lakiaisiais organiniais junginiais, t. y. cheminių medžiagų, kurios išsiskiria kaip dujos iš įprastų buitinių produktų. LOJ, pavyzdžiui, benzenas, formaldehidas ir trichloretilenas, gali turėti neigiamą poveikį sveikatai, įskaitant padidėjusią riziką susirgti kai kuriais vėžiniais susirgimais, alergijomis ir kitais kvėpavimo takų negalavimais, galvos skausmus, centrinės nervų sistemos pažeidimus ir kt. Atidarę langus ir į namus įdėję oro valytuvus galite pagerinti patalpų oro kokybę ir sumažinti cheminių medžiagų išmetimą, tačiau kambarinių augalų įtraukimas į namus yra veiksmingas ir nebrangus būdas sumažinti lakiųjų organinių junginių kiekį ir pagerinti namų sveikatą. Tačiau ne tik kambariniai augalai padeda gerinti oro kokybę. Įdomu tai, kad patalpų orą padeda valyti ir vazonų žemėje esantys mikroorganizmai. Norėdami užtikrinti, kad kambariniai augalai geriausiai šalintų lakiuosius organinius junginius iš namų, reguliariai valykite kambarinių augalų lapus vandeniu ir švelnia šluoste.

Visa tai aktualu žmonėms praleidžiantiems daug laiko prie kompiuterio. Lošimo automatai ar kiti žaidimai tikrai gali būti įtraukiantys ir įdomus tačiau nepamirškite pasirūpinti ir savimi.

2. Kambariniai augalai gali padėti sumažinti streso požymius

Dauguma žmonių žino, kad bendravimas su gamtos pasauliu yra puiki priemonė nuo streso. Darbas su gamtos pasauliu – nuo pasivaikščiojimų parke iki miško žygių ir sodininkavimo – gali padėti mums persiorientuoti, geriau suvokti dabartį ir geriau susidoroti su stresu. Tačiau ne tik buvimas lauke gali padėti sumažinti stresą. Padėti gali ir sodininkystė su kambariniais augalais. Darbas su kambariniais augalais gali gerokai sumažinti įprastus streso požymius, įskaitant kortizolio kiekį, kraujospūdį ir širdies ritmą. Paprasta užduotis, pavyzdžiui, kambarinių augalų laistymas ar persodinimas, gali padėti sulėtinti kvėpavimo dažnį ir nuraminti minčių šurmulį. Žmonėms, neturintiems laisvos prieigos prie gamtos ar vietos sodininkystei lauke, saulėtos palangės puošimas kambariniu augalu ar dviem gali padėti palengvinti susijaudinusius nervus ir paskatinti atsipalaidavimą.

3. Į miegamąjį atneškite augalų, kad geriau miegotumėte

Sodri žaluma ir ryškios gėlės gali suteikti miegamiesiems žavesio ir jaukumo, tačiau deguonies kiekį didinantys augalai taip pat gali padėti Jums ramiai miegoti. Augalai sugeria anglies dioksidą ir paverčia jį deguonimi, kuris fotosintezės proceso metu išskiriamas į aplinką. Neseniai atlikto tyrimo duomenimis, didelis deguonies kiekis naktį gali paskatinti gilesnį ir ramesnį miegą, todėl nenuostabu, kad daugelis mokslininkų ir gydytojų rekomenduoja miegamąjį papildyti kambariniais augalais.

4. Kambariniai augalai didina patalpų drėgmę

Fotosintezės metu augalai išskiria deguonį, tačiau jie taip pat išskiria į orą vandens garus, kurie didina santykinę oro drėgmę. Tai ypač naudinga sausais žiemos mėnesiais, kai dujinis ar elektrinis šildymas gali pakenkti jūsų kvėpavimo sistemai ir odai. Padidindami patalpų drėgmės lygį kambariniais augalais, galite pagerinti kvėpavimo takų sveikatą ir kovoti su tokiomis problemomis kaip slenkančiais plaukais ir žiemą išsausėjusia oda.

Search

+