Antioksidantai

Kas ką valgo

Sveiki, būtų įdomu sužinoti, papasakokite, kas ką valgote? Ir kaip jaučiatės nuo kokio maisto?

6 Komentaras

  1. palaikyt mūsų vietinius ūkininkus. Nors pvz. riešutus, sėklas perku dažniausiai parduotuvėse. Tačiau dabar vasara, todėl pirmenybė teikiama Lietuvoje užaugintoms daržovėms bei vaisiams. Vakar vakare grįžau iš atostogų Londone ir jau spėjau paskanauti agurkų bei pomidorų (nežinau ar jie lietuviški ar iš kur kitur atvežti, ne pats pirkau), bet atrodo vizualiai, kvepia bei jų skonis kaip lietuviškų!! Dar kartą apsidžiaugiau, kad gyvenu Lietuvoje, nes Londone tokių tiesiog nėra. Ten visur arba plastikiniai, kurių skonis neprimena mūsų pomidorų arba agurkų skonio, o apie kvapą net nežinau ką pasakyt – jo tiesiog nėra.

    Mane supa žmonės, kurie vartoja ne tik termiškai apdorotą maistą, bet ir mėsą, saldumynus, piena ir t.t. Ačiū Dievui, niekas nerūko, o ir alkoholį vartoja per šventes. Faktas, kad lengviau gyventi, kai supa bendraminčiai, tačiau aš šito nesureikšminu. Pačioje pradžioje bandžiau kažką aiškint ir motinai, ir tėvui, ir keliems draugams, tačiau greitai supratau, kad tai neduos teigiamų rezultatų. Kiekvienas turi savo gyvenimą – jie savo, aš savo, Jūs savo. Todėl tiesiog neturiu teisės kažkam nurodinėti kaip gyvent, noro taip pat. Gereiausia, ką Jūs arba aš galime padaryti – tai daryti tai kas mums atrodo teisinga. O visi, kas norės – patys atkreips dėmesį ir pradės tai taikyti savo gyvenime.

  2. Pastarom dienom valgau pagrinde vaisiai, daržovės, varškė. Ryte – vanduo, vaisius, obuolys, vėliau kavos atsigeriu. Per pietus norisi banano, tai suvalgau. Pavakariams varškės, vakare – daržovių norisi.
    Šį ryt pusryčiams mėgavausi erškėtrožių žiedlapiais :). Pradžioje buvo saldūs, bet jau 10 lapelis kartokas.
    Norisi būti lauke, fiziškai jaučiuosi lengviau, nes suvalgytas maistas nesukelia diskomforto. (Ne taip kaip kokios duonos pavalgius, jaučiasi, kad ta stovi skandyje.)

  3. Stebėdamas kūną, pereinant iš vienokio maisto į kitokį, pamačiau nuostabius ir įdomius dalykus, savyje padariau atradimus!

    Trumpai tai skambėtų taip: virtas maistas – dirbtinam gyvenimui, gyvas maistas – natūraliam gyvenimui.

    Kitaip sakant, valgant virtą maistą, savaime normaliai adaptuojiesi prie miesto, prie buities, prie visų civilizacijos dirbtinų reikalų. O valgant žalią augalinį maistą, geriau jautiesi gamtoje, o pramonė gali ir alinti.

    Taigi, praktiškai nuo gyvenimo būdo priklauso koks maistas tinkamas ir koks gali būti kenksmingas. BET, taip mąstant, gali susidaryti klaidingas požiūris, kad gyvenantiems mieste, žalias maistas lyg ir netiktų. Anaiptol, vien elementari logika ir intuicija sako, kad gyvu maistu besimaitinantis žmogus, daug daugiau visko gali nuveikti ir patirti, nei negyvavalgis. Bet esminis skirtumas tai – psichologija ir visa kas su tuo susije. Kitaip sakant: keičiant išorę, būtina keistis ir vidumi. Harmoningoje asmenybėje, besikeičiant vidui, keičiasi ir aplinka.

    Tai reiškia: dogmos, kompleksai, savim nepasitikėjimai, įvairūs įsitikinimai ir t.t. turi atkrisi. Nes silpnas žmogus psichologiškai, silpnas ir fiziškai. O jei jau nusprendė tapti žaliavalgiu, tai sprendimas visų pirma – turi gimti viduje, ir iš vidaus eiti į išorę.

  4. Žiemą daugiau žalios daržovės su gamintu maistu buvo, dabar dominuoja vaisiai. Kažkodėl nebesinori jokių daržovių,

  5. O daržovių nevalgote? Ir ar yra koks fizinis krūvis su tokiu meniu?

  6. Man irgi būtų įdomu sužinoti, kas ką valgo mūsų forume ? :) Aš palaipsnių metodų šalininkė. Mano meniu toks: ryte obuoliai. Pietums bananai. Pavakariams linų sėklos arba riešutai su medumi. Vakarienei kiviai ar apelsinai. Kadangi pavasaris geriu daug vandens; vanduo iš šulinio arba šaltinio.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+