nuospaudu operacija

Nuospaudų atsiradimo priežastys ir šalinimo priemonės

Nuospaudą, liaudyje vadinamą mozoliu, bent vieną kartą gyvenime yra susitrynęs bene kiekvienas žmogus. Jei oda yra švelni, jų atsiranda reguliariai, o lemia tai daugelis veiksnių. Sausos nuospaudos sukelia ypatingą diskomfortą ir skausmą.

Skausmas ir diskomfortas: kokios būna nuospaudos?

Nuospauda yra odos išauga, turinti tankią struktūrą, arba pūslė, kurioje yra skysčio. Abu variantai atsiranda dėl odos spaudimo arba trinties. Sausieji mozoliai taip pat gali būti su šaknimis, t.y. panašūs į karpas.

Paliestas sausas mozolis neskauda ir nekelia diskomforto. Nuospaudos vietoje oda sukietėja ir tampa nejautri. Tačiau judant šis darinys gali sukelti stiprų skausmą, o laikui bėgant, jei nesiimsite priemonių, jis tik stiprėja.

Šlapiuojanti nuospauda atrodo kitaip. Prieš jos atsiradimą pasirodo paraudimas, tada patinimas, o jei trintis nesibaigia, atsiranda pūslė su skysčiu. Ji yra labai skausminga liečiant, ir net visiškos ramybės būklėje skausmas nedingsta. Jei pažeistos odos ploto neapsaugosite nuo trinties, pūslė sprogs ir susidarys žaizda.

Mozolis su stiebu turi savų ypatybių. Jo šaknis įsiskverbia giliai po oda ir darinio centre galite pamatyti skylę. Tokios nuospaudos atsiranda dėl nuolatinio spaudimo toje pačioje srityje. Tuo pačiu metu odos ląstelės intensyviai apmiršta, perdengia viena kitą, todėl atsiranda sluoksniavimasis.

Šlapiuojanti nuospauda atsiranda dėl trumpalaikės trinties, kurios veikiamas viršutinis odos sluoksnis juda, o susidariusioje ertmėje pasirodo skystis. Jos gali susidaryti ant kojų dėl nepatogių batų, netaisyklingos eisenos, taip pat ant rankų darbo metu. Sausi ir vandeningi mozoliai yra paplitę tarp sportininkų, muzikantų, statybininkų ir dirbančių žemės ūkyje.

Skausmingas ir sunkiai pašalinamas mozolis su šaknimi gali atsirasti ant pėdos pažeidus padą, jei po oda pateko nedidelis objektas, pvz. akmenukas. Pasitaiko atvejų, kai tokios nuospaudos priežastimi tampa virusinė infekcija.

Diagnostika: mozoliai ant odos

Paprastai pakanka vizualinio patikrinimo tam, kad būtų galima nustatyti, kokią nuospaudą turi asmuo. Sudėtingais atvejais būtina pašalinti metatarsinių kaulų uždegimą ir pokyčius, odos keratinizaciją, susijusią su genetine polinkiu, karpomis.

Svarbu išsiaiškinti nuospaudų susidarymo priežastis, todėl būtina žinoti, kur asmuo gyvena, kur jis dirba, kokio gyvenimo būdo laikosi. Mozolių paisirodymas taip pat priklauso nuo to, kokią avalynę žmogus dėvi. Jei kojos prakaituoja visą laiką, nesilaikoma higienos, tada nebus įmanoma ne tik atsikratyti net vienos nouspaudos, bet ir atsiras naujų, kurios sukels skausmą ir diskomfortą.

Lėtinės ligos buvimas yra veiksnys, dėl kurio būtina konsultuotis su specialistu: ortopedu ar reumatologu. Jei pacientas serga diabetu, būtina apsilankyti pas endokrinologą.

Mozolių atsiradimą išprovokuojanti infekcija

Dažnai mozoliai nesukelia diskomforto, todėl žmogus gali jų nepastebėti ir specialaus gydymo tokiu atveju nereikia. Pakanka nustatyti, kurie batai spaudžia kojas ir atsikratyti šios poros. Jei tai yra darbo įrankis, turėtumėte naudoti pirštines arba pasirinkti patogesnį variantą.

Grožio salonuose yra platus produktų asortimentas, kurio dėka galite saugiai atsikratyti nouspaudų. Tačiau yra galimybė tai padaryti namuose. Vaistinės parduoda specialius produktus pleistro ar skysčio pavidalu, kuriais tepa odą arba klijuoja ant nuospaudų.

Pasitaiko, kai mozoliai susidaro reguliariai, ir tai vyksta dėl pėdos deformacijos. Tuomet padės šią problemą išspręsti ortopedas, teisingai parinkdamas įdėklą, nes asmens svoris bus teisingai paskirstytas.

O kaip su vandeninga nuospauda? Ją aptikus geriau nelaukti kol viršutinis odos sluoksnis bus pažeistas, nes tada gali pasireikšti ne tik skausmas, bet ir pūliavimas. Kai pūslėje yra skyčio, būtina jį švelniai pradurti adata ir dezinfekuoti. Negalima pašalinti pūslės, nes ji apsaugo žaizdą, o esant palankioms sąlygoms ji sugis greičiau. Blogiau, jei žaizda tapo atvira ir į ją pateko infekcija. Tokiu atveju oda nuplėšiama, nes gali susidaryti bakterijų augimo terpė ir pūliai. Supūliavus geriau kreiptis į gydytoją, kuris įvertins žaizdos pobūdį ir, jei reikės, pasks antibakterinius vaistus.

Norint pašalinti nuospaudą su šaknimi reikės šiek tiek daugiau pastangų ir laiko, be to, ši procedūra retai būna neskausminga. Tiksliau sakant, gydymo laikotarpis gali būti ilgas, ir, kadangi tai yra pėdos, asmuo po pašalinimo kurį laiką negali visavertiškai judėti. Taip yra dėl šaknies, kuris gali būti labai giliai, ir svarbu ją visiškai pašalinti. Jei mozolio atsiradimo priežastis yra virusinė infekcija, tai neįmanoma susidoroti su užduotimi be antivirusinio gydymo. Tokiu atveju mozolis pašalinamas lazeriu, praktikuojama krioterapija, kurioje naudojamas skystas azotas.

Liaudiškos priemonės nuo mozolių

Norint pašalinti sausą nouspaudą be medikamentinio gydymo taikomos ir liaudiškos priemonės.

  • Aloe. Naudojamas bent metų augalo lapas perpjautas pusiau ir pridedamas prie paveiktos srities. Būtina jį užfiksuoti tvarsčiu arba pleistru, geriau palikti per naktį. Nuospauda suminkštės ir viršutinis sluoksnis gali būti lengvai pašalintas.
  • Naudinga pasidaryti vonelę su muilu ir soda. Pusvalandį turite išlaikyti kojas šiame tirpale, tada nuvalykite. Vanduo turi būti karštas.
  • Sumaišykite iš anksto pašildytus propolį ir kiaulės taukus, kol masė taps minkšta. Mišiniu padengiama probleminė odos sritis. Poveikis gali būti sustiprintas, jei kojos prieš tai bus palaikytos garuose.

Kaip prevencinę priemonę, gydytojai rekomenduoja laikytis tam tikrų taisyklių.

Gyvenimo kokybė priklauso nuo to, kaip lengva asmeniui judėti ir ar jis gali realizuoti visus savo sugebėjimus. Todėl laibai svarbu pasirinkti patogius ir kokybiškus batus. Nepatogių batų ir šlepečių, pagamintų iš nekvėpuojančių medžiagų dėvėjimas, jei padas deformuojasi nuo asmens svorio, ir daugelis kitų trūkumų anksčiau ar vėliau sukels problemų. Ir tai gali būti ne tik nuospaudos, bet ir pilnapėdystė, pėdų deformacijos, grybelinės infekcijos, karpos.

Jei asmuo kenčia nuo per didelio prakaitavimo, reikia imtis tam tikrų priemonių. Naudokite specialius priedus: talko miltelius arba purškalus, kurie parduodami mažmeninės prekybos tinkluose. Taip pat nepamirškite kasdien plauti kojas.

Atnaujinta 2022.10.27

Naršydamas gerai žinomoje Kinijos parduotuvėje pastebėjau produktą, kuris, sprendžiant pagal aprašymą turėtų sunaikinti nuospaudos šaknį ir nusprendžiau jį išbandyti. Juk kinai negali meluoti, ar ne :)

Pasak pardavėjo šis pleistras gaminamas naudojant tradicinę kinų mediciną ir pažangias technologijas.

Prieš naudojimą pažeista vieta 10 minučių mirkoma karštame vandenyje, vėliau nušluostoma. Nuplėškite gaminio plėvelę ir užklijuokite pleistrą ant pažeistos vietos. Pleistrą keiskite kiekvieną parą 5-7 dienas.
Jei pažeistos vietos minkštėjimas tampa baltas ir jaučiamas nedidelis skausmas pirmiausia reikia pašalinti baltą suminkštėjusį sluoksnį. Procesas gali būti pratęstas kol visa nuospauda dings.

Pasiėmiau 12 vienetų ir kaip man sekėsi galite matyti žemiau esančioje nuotraukoje (kiekvienos nuotraukos pavadinime matyti data):

Proceso metu jaučiau nestiprų skausmą, bet gyventi tai netrukdė. Praėjus 3 mėnesiams vis dar matyti nedidelis odos nelygumas bet spaudimo jausmas dingo praėjus savaitei po gydymo pradžios. Būtinai parašysiu jei bus pokyčių, o dabar skubu pasidalinti šia informacija.

Prekę rasite adresu https://www.aliexpress.com/item/1005003088085281.html

Nuoroda laikui bėgant gali dingti, bet visada analogiškų pasiūlymų rasite Ali paieškoje įvedę prekės pavadinimą: Foot Corn Removal Killer Calluses Plantar Warts Thorn Pain Relief Curative Plaster Medical Sticker Curative Plaster

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+