Plaučių kompiuterinė tomografija – ne tik rūkantiems?
Rūkantieji puikiai žino, kad kasdien savo plaučius apkrauna nereikalingu darbu, kuris, deja, kenkia. Ir natūralu, kad ilgainiui tas kenkimas tampa toks didelis, kad reikia atlikti įvairius tyrimus, kurie gali padėti rasti problemą, kuri sukelia dusulį, o gal ir apsunkina kvėpavimą. Tam dažniausiai daroma plaučių kompiuterinė tomografija, kuri išgelbėjo ne vienam žmogui gyvybę.
Svarbiausia, žinoma, yra gera klinika ir joje dirbantis personalas, kuris na tik atlieka tyrimus, tačiau ir paaiškina juos.
Kompiuterinės tomografijos tyrimas: eiga
Pirmiausia siūlome pamiršti visus mitus, kurie gali sukelti baimes. KT yra labai greita, dažniausiai iki 15-kos minučių trukinti procedūra, kuri džiugina ne tik aiškiais rezultatais, tačiau ir neturi jokio neigiamo poveikio.
Pirmiausia pacientas turi užpildyti blanką, kuriame bus pati svarbiausia info apie jį, kaip pacientą. Dažniausiai blankai yra šabloniniai, tačiau jeigu yra tam tikra info, kurią Jums apie save norisi pasakyti medikui – visada galima.
Ir net labai rekomenduojama, kadangi tokiu atveju gydytojas galbūt kur kas atidžiau tikrins plaučius arba net patars atlikti paraleliai kitą tyrimą, kuris leis kuo tiksliau sužinoti rezultatą ir tuo pačiu nuspręsti – kokia patologija yra ir tuo pačiu kaip ką gydyti yra geriausia.
Ar egzistuoja šalutiniai poveikiai?
Reikia nebijoti klaidinančios informacijos, kuri kartais gali atgrasyti nuo tyrimo, kuris gelbėja gyvybes. Kompiuterinė tomografija ne tik Jūsų plaučiams, tačiau ir visam likusiam kūnui neturi jokio neigiamo poveikio, kuris gali pasireikšti iškart arba po tam tikro laiko tarpo.
Kai kurie pacientai teigia, kad po KT jiems vos pakilo kūno temperatūra. Tačiau pokytis dažniausiai toks mažas, kad ne tik labai greitai dingsta, tačiau ir nesukelia jokio diskomforto, žmogus gali ir toliau atlikti įprastus darbus ir tuo pačiu būti ramiu, nes jau pradėjo savimi rūpintis.
Žinoma, lengva pasakyti, kad rūkyti reikia mesti. Tačiau dažnai žmogui tai padaryti yra per sunku. Tuomet belieka tik atsakingai rūpintis savo sveikata ir tuo pačiu kuo dažniau atlikti tyrimus, kurie gali pamatyti sveikatos problemas, kai jos jau yra.