Profesionalios burnos higienos poreikis ir svarba

Puiki burnos ertmės priežiūra – bene efektyviausias būdas, padedantis išvengti dantų ir dantenų ligų. Dėl šios priežasties ypač svarbu jai skirti pakankamai dėmesio. Tai apima tiek kasdienę priežiūrą namuose, tiek profesionalią burnos higieną. Būtent pastarąją šiame straipsnyje ir aptarsime plačiau.

Kokia tai procedūra?

Profesionalios burnos higienos tikslas – pašalinti dantų apnašas ir taip užkirsti kelią jų sukeliamoms ligoms. Viena iš tokių – periodontitas. Procedūros metu specialistas atidžiai įvertina dantų ir dantenų būklę, nustato pažeidimus (jeigu tokių yra) ir jų priežastis.

Taip pat pašalinamos minkštos ir kietos apnašos, naudojami gydomieji preparatai, poliruojamas dantų ir plombų paviršius. Esant poreikiui, higienos specialistas paaiškina, kaip taisyklingai valytis dantis, rekomenduoja individualius poreikius geriausiai atitinkančias priežiūros priemones: dantų pastą, šepetėlį, burnos skalavimo skystį ir panašiai.

Po tokios burnos higienos paprastai liaujasi prieš tai buvęs dantenų kraujavimas, išnyksta blogas burnos kvapas, dantys atgauna savo natūralią spalvą.

Kada turėtų būti atliekama tokia procedūra?

Profesionalią burnos higieną įprastai patariama atlikti porą kartų per metus, maždaug kas 6 mėnesius. Apsilankymų dažnis priklauso nuo kiekvieno paciento individualiai: kaip gerai atliekama asmeninė burnos higiena namuose, kaip greitai ir intensyviai ant dantų kaupiasi apnašos, susidaro akmenys.

Sergantiems sisteminėmis, periodonto ligomis, daug rūkantiems, nešiojantiems breketus arba tiems, kuriems dėl genetinio polinkio labiau kaupiasi apnašos, profesionalią burnos higieną rekomenduojama atlikti maždaug kas 3–4 mėnesius. Taip galima užkirsti kelią tokioms odontologinėms problemoms kaip periodontitas.

Burnos higienos poreikis prieš kitas odontologines procedūras

Profesionalią burnos higieną taip pat patariama atlikti prieš ortodontinį gydymą, plombavimą, dantų balinimą, implantavimą ir kitas procedūras. Taip paciento burna paruošiama tolimesniems etapams, rekomenduojamas gydymas pas atitinkamą specialistą.

Kiekvieno žmogaus burnoje yra daugybė rūšių bakterijų, kurių daugiausiai – dantų apnašose. Verta pabrėžti, kad prasta burnos higiena gali pabloginti procedūrų, tokių kaip implantavimas, protezavimas ar kitos, rezultatus. Esant burnos gleivinės uždegimui ir kraujavimui, odontologas negali kokybiškai atlikti savo darbo ir pasiekti geriausių gydymo rezultatų. Tinkamai nepašalinus apnašų, blogiau gyja ir aplink dantį esantys audiniai.

Ar tokia procedūra skausminga?

Paprastai burnos higiena nėra skausminga. Visgi, jeigu paciento dantys yra jautrūs, galima taikyti vietinę nejautrą. Todėl tokia procedūra tinkama visiems. Normalu, kad keletą dienų po procedūros dantenos gali būti sudirgusios ir jaučiamas dantų jautrumas.

Kaip elgtis po profesionalios burnos higienos?

Norint tokios procedūros rezultatais džiaugtis kuo ilgiau, bene svarbiausia pasirūpinti tinkama asmenine burnos higiena namuose. Odontologijos klinikoje dirbantis specialistas gali supažindinti, kaip tinkamai valytis dantis šepetėliu, kaip naudoti tarpdančių siūlą ir šepetėlį, kokias priemones pasirinkti ir panašiai. Taip pat jis gali atsakyti ir į jums rūpimus klausimus, susijusius su asmenine dantų priežiūra.

Perskaičius šį straipsnį, tikriausiai mažai kam kyla abejonių, dėl profesionalios burnos higienos svarbos. Tai esminis žingsnis siekiant estetiškos ir, žinoma, sveikos šypsenos, kuri yra daugelio žmonių tikslas. Be viso to, tai vienas iš efektyviausių būdų, padedančių išvengti rimtesnių dantų ir dantenų problemų. Jeigu jus domina profesionali burnos higiena Vilniuje, čia tikrai galite rasti vienus iš geriausių šios srities specialistų. Daugiau apie paslaugą skaitykite čia: https://ozoklinika.com/paslaugos/burnos-higiena/.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+