Kaip pabusti be žadintuvo?
Daugelis žmonių pries miegą įsijungia žadintuvą, kurio tikslas visiems puikiai žinomas – laiku pabusti ir nepramigti kelionės į darbą.
Neretai atrodo, kad be šios priemonės nepavyktų laiku pabusti. Bet juk kadaise nebuvo nei žadintuvų, nei tuo labiau telefonų, kurie atliktų pažadinimo veiksmą. Nejaugi šiuolaikinis žmogus nesugebėtų savavališkai „išsivaduoti“ iš sapnų karalystės?
Galbūt reikėtų klausti ne „ar“, o kaip pabusti be žadintuvo?
Liaudies išmintis byloja: „Anksti kėlęs nesigailėsi“. Ir iš tiesų diena tampa ilgesnė ir daugiau padaroma, kai lovoje ilgai nedrybsoma.
Tačiau žadintuvas nėra vienintelis raktas iš sapnų pasaulio. Aptarsime ilgalaikį ir trumpalaikį metodą, padėsiančius pabusti be aliarmo.
Žadintuvas pasąmonėje
Ar žinojote, kad kažkur pasąmonėje turite žadintuvą? Tiesa, jį reikia išjudinti. Kadangi tai vis dėlto šioks toks eksperimentas, jį išbandant vis tik reikėtų nepamiršti ir tradicinio žadintuvo.
Žinant, kokiu laiku būtina pabusti, galima išbandyti savitaigos principą. Prieš užmigdami mintyse aiškiai kartokite, jog atsikelsite konkrečią valandą. Palaipsniui suims miegas, o ryte turėtumėte pabusti būtent tą valandą, kaip kartojote.
Jei tikslas – atsikelti 7.10, tuomet reikėtų nustatyti žadintuvą tokiam laikui, o savo pasąmonę užprogramuoti 7.00 val. Tuomet bus aišku, ar eksperimentas pavyko. Skamba įdomiai ir šauniai ir tai yra įrodymas apie neribotas slapčiausių proto kertelių galimybes.
Režimo „užprogramavimas“
Pabusti be žadintuvo įmanoma ir suformavus tam tikrą discipliną. Apgalvokite, kokiu laiku dažniausiai turėsite pabusti. Susikurkite režimą ir ėjimą gultis bei kėlimąsi paverskite tikslu. Tiesa, bent pradžioje turėsite režimo laikytis ir savaitgaliais, net jei niekur nereikės skubėti. Kaip ir pirmuoju atveju, čia vėlgi vyksta programavimasis. Tai reikia daryti ne 5 ar 6, o visas 7 dienas per savaitę.
Nustatykite, kad žadintuvas kasryt skambėtų panašiu metu. Mūsų organizmų fiziologiniai procesai yra susiję su paros ritmu. Ciklas pritaikytas 24 valandoms. Salko biologinių studijų instituto laboratorijos profesoriaus Satchidananda Panda teigimu, organizmas iš esmės yra laikrodžių rinkinys.
Mokydamiesi pabusti tuo pat metu jūs nustatote savo paros ritmą. Negalima „paspausti snaudimo mygtuko“! Tyrimai, kurie žaismingai atsispindi „AsapSCIENCE“ (Youtube kanale, sukurtame dviejų biologijos specialistų ir sulaukusiame milijoninių peržiūrų), rodo, jog tai tik suteikia nuovargį. Jei jau pabudote, nesukčiaukite drybsodami lovoje.
Išsiaiškinkite, kiek miego jums reikia. Skirtingų žmonių poreikiai skiriasu, tačiau dažniausiai miegama 7–9 valandas.
Pakankamas poilsis – akivaizdus būdas pabusti tada, kai norite. Eikite miegoti tuo pat metu kas vakarą. Kai žinote, kada reikės keltis ir kiek miegoti vertėtų, nesunku nusistatyti, kada atsigulti. Iš pradžių šis uždavinys gali pasirodyti sunkus, bet laikui bėgant jis taps vis lengvesnis. Iš pradžių vyks vidinė kova, mat penktadienį galite norėti panaktinėti ant patogios sofos, o pirmadienį – kuo greičiau eiti į lovą. Prie to nesunkiai priprasite.
Po kažkurio laiko įprotis bus susiformavęs ir žadintuvo reikės nebent „simboliškai“. Ir net jei kartais nueisite miegoti kitokiu laiku, organizmas žinos savo įprastą pabudimo laiką. Jei bijote, kad be žadintuvo visgi galite ir pramiegoti, darykite kaip minėta aukščiau – nustatykite jį, kad skambėtų keliomis minutėmis vėliau, nei įprantate keltis. Tokiu būdu galėsite pabusti savarankiškai, tačiau šalia bus ir priemonė „dėl visa ko“.
O svarbiausia – turėkite dėl ko pabusti ir miegai išsilakstys savaime. O užmigti ir pailsėti padeda rami sąžinė.