Eteriniai aliejai saldiems sapnams
Ramus miegas yra būtinas kiekvienam žmogui ir nuo jo didžiąja dalimi priklauso gyvenimo kokybė. Miego ir poilsio trūkumas žada labai daug problemų, pradedant galvos skausmu ir susierzinimu ir baigiant dėmesio susilpnėjimu, sumažėjusiu darbo našumu ir, žinoma, paūmėjusiomis lėtinėmis ligomis. Kad šios problemos jus aplenktų, o pabudę jaustumėtės pailsėję ir teigiamai nusiteikę, labai svarbu rūpintis miego kokybe. Prisidės prie to ne tik subalansuota mityba ir pervargimo vengimas, bet ir eteriniai aliejai – natūralūs pagalbininkai, kurie palaiko žmogaus sveikatą.
Svarbios gero miego taisyklės
Deja, pastaraisiais metais žmonės vis dažniau susiduria su reiškiniu vadinamu nemiga. Ši liga gali pasireikšti įvairiais būdais. Kai kurie asmenys ilgą laiką kankinasi ir negali užmigti ir net avių skaičiavimas nepadeda, kiti nesėkmingai kovoja su paviršutinišku arba miegu su pertrūkiais, kuris niekam nesuteikia malonumo ir naudos. Norėdami atkurti tinkamą miegą, privalote kiek įmanoma koreguoti savo mitybą, pabandykite per dieną nepervargti, gulkitės į lovą laiku ir, galiausiai, neužsiimkite aktyvia veikla prieš poilsį – įsitaisykite ant fotelio ar lovos ir paskaitykite knygą, atlikite kvėpavimo pratimus. Pakeiskite savo gyvenimo būdą iš esmės.
Be to, būtina pasirūpinti kambariu, kuriame miegate. Reguliariai atlikite šlapią valymą, vėdinti patalpą kiekvieną dieną, jei įmanoma įsigykite oro drėkintuvą – dabar jų yra daugybė variantų ir už priimtiną kainą. Atkreipkite dėmesį į lovą. Ji turėtų būti ne per minkšta ir nepernelyg kieta. Geriausia būtų įsigyti specialų ortopedinį čiužinį ir pagalvių. Prieš miegą būtinai pasivaikščiokite netoliese esančiame parke arba tiesiog pasėdėkite ant šalia namo esančio suoliuko – toks pasyvus poilsis taip pat yra naudingas. Jei jums patinka prieš miegą žiūrėti filmą ar skaityti knygą, pasirinkite taikius variantus, kurie nesukels stiprių emocijų ir įspūdžių.
Vakare sumažinkite psichinę ir fizinę įtampą, o aktyvią veiklą atidėkite rytui. Nedarykite prieš miegą „šventės pilvui“, jokiu būdu nevalgykite saldumynų, sūdyto ir rūkyto maisto, nes priešingu jūsų miegas bus sunkus ir, greičiausiai, su pertrūkiais. Prieš naktį stenkitės negerti pernelyg daug skysčių ir apsiribokite puodeliu nesaldintos erškėtrožių arbatos. Negalima gerti kavos arba stiprios arbatos. Jei prieš miegą jaučiatės labai alkanas, suvalgykite obuolį arba išgerkite kefyro stiklinę, bet ne vėliau kaip 2 valandos prieš miegą. Negalima piktnaudžiauti raminamaisiais vaistais, pvz. valerijono tipo. Jei jaučiate nervinę įtempta ar išsekimą, pirmiausia pasitarkite su gydytoju ir tik po to vartokite paskirtus vaistus.
Eteriniai aliejai poilsiui ir miegui
Kokybiškas miegas ir poilsis pasiekiamas naudojant eterinius aliejus tik tada, jei vykdysite išvardintas taisykles. Jei jums patinka pavalgyti naktį ar žiūrėti siaubo filmus prieš miegą – aromatingas skystis vargu ar jums padės. Naudoti eterinius aliejus galima įvairiai, pavyzdžiui, paruošti aromatinę vonią, atlikti masažą arba mėgautis raminančiu kvapu, sklindančiu nuo degiklio. Prie gero miego taip pat prisideda aromatiniai pakabukai, kuriuos, beje, galite lengvai pasigaminti savarankiškai.
Jei jums reikia ramybės ir kokybiško poilsio po įtemptos darbo dienos, pabandykite vieną iš šių eterinių aliejų: ramunėlių, damasko rožės, apynių, pačiulių, levandų arba melisų. Minėti aliejai suteiks ramybę ir pašalins stresą. Be to, jie sumažina fizinį nuovargį, ypač jei naudojami masažo metu. Jei esate stiprių stresų įkaitas arba depresijos būsenoje, pabandykite gelbėtis bergamočių eteriniu aliejumi – jis išvaikys blogas mintis ir nuteiks teigiamai.
Jei sunku užmigti arba dažnai naktį pabundate, į aromatinę lempą įpilkite kipariso arba kadagio eterinio aliejaus. Jei visą dieną jaučiatės nejaukiai arba galvojote, kad visas pasaulis nusisuko nuo tavęs, prieš miegą pagulėkite vonioje su nerolio arba mandarinų eteriniu aliejumi. Jei esate šokėjas, kurjeris be automobilio arba pardavėjas, kuris priverstas per dieną būti ant kojų, pabandykite aliejus, skirtus giliam atsipalaidavimui ir poilsiui. Prie pastarųjų aromaterapijos ekspertai priskiria ladaną, kvapnųjį šalaviją ir ilan-ilan.
Jei prieš miegą teko susinervuoti arba esate irzlus, pabandykite vieną iš šių eterinių aliejų: anyžių, pelyno arba rožių aromato. Beje, pastarasis yra veiksmingas, jei porą naktų sapnuojate košmarus. Jei esate linkę į padidėjusį nerimą, jaučiatės vieniši arba negalite rasti tarpusavio supratimo su savo antrąja puse, pasidarykite masažą su keliais pankolių arba mėtų aliejaus lašeliais. Atminkite, kad eteriniai aliejai gali sukelti alerginę reakciją, todėl prieš naudojimą iš anksto išbandykite nedidelį jų kiekį.
Aromatinis masažas
Aromatinis masažas yra puikus būdas nusiraminti ir sumažinti įtampą, taip pat paruošia miegui, todėl jis būna gilus ir saldus. Prieš pradedant masažą nusiprauskite po šiltu dušu arba vonioje. Paruoškite šviežią mišinį: paimkite bet kokį bazinį aliejų ir įlašinkite keletą lašų norimo eterinio aliejaus. Nereikia persistengti ji su kvapniuoju skysčiu, nes jis gali neigiamai paveikti bendrą būklę arba net sukelti galvos skausmą, pykinimą ar vėmimą. Būtinai perskaitykite aliejaus naudojimo instrukciją, kuri dažniausiai pridedama pakuotėje prie butelio.
Jei nėra pagalbininko, kuris galėtų atlikti viso kūno masažą, sutelkite dėmesį į pėdas. Nustatyta, kad žmogaus pėdose yra daugiau nei septyniasdešimt nervų galūnių, kurios, savo ruožtu, yra atsakingos už atitinkamų vidaus organų ir sistemų būklę. Žemiau matote paveikslėlį su jais. Susipažinkite su juo ir pradėkite masažuoti pėdas. Nedarykite pernelyg staigių judesių, pradėkite nuo glostymo ir sukamųjų judesių, švelniai pereinant prie taškų masažavimo paspaudus stipriau. Laikui bėgant pažinsite save, išmoksite įsiklausyti į savo kūną, o tai leis masažą atlikti efektyviau.