Nevaisingumas, jo priežastys ir gydymas

Nevaisingumas, jo priežastys ir gydymas

Moterų nevaisingumas iš tiesų yra ne liga, o organizmo būsena, kurioje esančios dailiosios lyties atstovės negali pastoti. Dažniausia šios būklės priežastis yra kiaušintakių patologija.

Dvi lytinės ląstelės susitinka kiaušintakyje. Čia įvyksta apvaisinimas ir keletas pirmųjų kiaušialąstės pasidalijimo ciklų. Praėjus maždaug savaitei ji patenka į gimdą kur įsiskverbia į vieną iš jos sienelių, tai yra implantuojasi. Ir nuo to momento moterį galima laikyti nėščia.

Sulipus kiaušintakių sienelėms apvaisinimas tampa neįmanomas todėl susilaukti kūdikio nepavyksta. Kiaušintakių nepraeinamumas gali būti dviejų tipų. Organinė obstrukcija diagnozuojama, jei yra kokių nors anatominių pokyčių arba mechaninė kliūtis, dėl kurios kiaušinėlis negali prasiskverbti į gimdą, o spermatozoidai negali patekti į kiaušintakį.

Antrojo tipo obstrukcija vadinamas funkcine. Šiuo atveju nebūna jokių matomų pokyčių kiaušintakiuose, tačiau spermatozoidai  negali patekti į kiaušintakį ir pasiekti kiaušialąstės. Be to, apvaisintas kiaušinėlis taip pat negali pasiekti gimdos ir įsitvirtinti joje.

Dažniausia kiaušintakių nepraeinamumo priežastis yra uždegimas. Jį gali sukelti daugelis priežasčių:

  • Trichomonozė, sifilis, gonorėja, mikoplazmozė, ureaplasmozė;
  • Infekcinio pobūdžio komplikacijos po aborto;
  • Uždegiminiai procesai kiaušintakyje;
  • Mikrobų patekimas į mažojo dubens ertmę.

Tokiais atvejais kiaušintakyje susiformuoja sąaugos, tai yra, plonos plėvelės, sudarytos iš jungiamojo audinio. Jos neleidžia spermai patekti į kiaušintakį, o kiaušinėliams trukdo nukeliauti į gimdos ertmę. Be to, sąaugos gali sukelti kiaušintakių išlinkimą, suspaudimą, pažeisti struktūrą audinių, kurie padeda apvaisintam kiaušinėliui pasiekti į gimdą.

Sąaugos gali atsirasti ne tik kiaušintakyje. Jų taip pat gali susidaryti šalia kiaušidės, kurioje „gyvena“ kiaušinėliai. Esant tokiai problemai kiaušinėlis negali patekti į kiaušintakį ir tai yra sunkiausios rūšies kiaušintakių nevaisingumas.

Dažna kiaušintakių nevaisingumo priežastis yra chlamidiozė. Tuo metu dailiosios lyties atstovė gali net nepastebėti savo kūno infekcijos – liga atsiranda be jokių skiriamųjų požymių. Pagal statistiką chlamidiozė aptinkama pusei moterų, kurios negali pastoti.Nevaisingumas

Kai kuriais atvejais, kiaušintakių sulipimo priežastimi gali būti apendicito pašalinimas chirurginiu būdu. Tačiau pati operacija čia niekuo dėta. Sąaugos susiformuoja tuo atveju, kai pooperaciniame laikotarpyje pasireiškia komplikacijos, pavyzdžiui, peritonitas ar kiti pilvo ertmės uždegiminiai procesai.

Atskirai verta paminėti hidrosalpinksą, kuriam pasireiškus kiaušintakyje susirenka skystis, kuris atsiranda esant uždegimui – salpingitui. Tada nėštumas tampa neįmanomas, nes sperma ir kiaušinėliai negali įveikti šios skysčio sankaupos ir todėl apvaisinimo procesas negalimas.

Tradicinė medicina tokiais atvejais rekomenduojam spermos patalpinimo į gimdą procedūrą, dirbtinį apvaisinimą ir netgi chirurginį įsikišimą.

Kiaušintakių sulipimą galima panaikinti mūsų jau aprašytu Chi Nei Tsang masažu. Pakankamai įgudęs specialistas gali masažuodamas jautrių pirštais judesiais  atkurti pirminę kanalų būklę ir padėtį. Dažniausia tam pakanka vienos procedūros, tačiau jei kiaušintakiai yra susimazgę, masažą gali tekti pakartoti keletą kartų. Atstačius kiaušintakių būklę, prieš planuojant nėštumą reikėtų palaukti bent vieną menstruacijų ciklą, kadangi ilgai buvę „izoliuoti“ kiaušinėliai dažniausiai išsivysto ne tokie sveiki, kokie galėtų būti. Organizmui atsistačius greitai atsikuria ir dauginimosi organų tinkama veikla.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+